FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-03-21 20:51  Odp: [G] Berlin 1946 - VK 1602 Leopard / Orlik
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Miło czytać takie dobre słowa :) Fajnie, że model się Wam podoba, w sumie o to chodziło.
Ludzika mam od Prezesa Andrzeja :) Połamałem mu ręce, amputowałem nogi, przeróbka cywilnych ciuchów na mundur, dodane słuchawki, kabura, lornetka. Potem malowanie pierwszej w życiu figurki, wyszło jak wyszło pancerniak-zombie :D





Wrzucę jeszcze zdjęcia z budowy, może nie od początku bo to po prostu model czołgu, średnio trudny. Polecam go też początkującym pancerniakom.






Gąsienice - przerobione te z wycinanki, dodane żeberka itd. Pracochłonne :)






Malowanie.
Farby już pokazałem, chwilę wcześniej. Cały model był robiony metodą na lakier do włosów, pewnie większości malującym modele znaną. Tym sposobem powstały realistyczne zadrapania, później domalowałem jeszcze co nie co małym pędzelkiem.














Ustawianie kół okazało się nie takie proste, żeby wyszło prosto i dobrze. Ostatecznie zamieniłem kolejność par kół, żeby było jak w Panterze i się udało. Zmajstrowałem sobie przy okazji prosty szablon do ustawienia kół.




Drut kolczasty na lufie powstał w ten prosty sposób :)


Podstawka/diorama wyszła strasznie duża jak dla mnie. Miało być dużo prościej i szybciej. Rozpędziłem się trochę.
Cegły to styrodur, klejone pojedynczo więc fuga jest ;) Nie użyłem żadnych gotowych elementów, wszystko robione od podstaw.














Pytania?

Pozdrawiam :)

--

 
15-03-21 21:35  Odp: [G] Berlin 1946 - VK 1602 Leopard / Orlik
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Bardzo lubię oglądać i podziwiać Twoją twórczą pracę...

Moje gratulacje, bo diorama wygląda zjawiskowo 😉👍

 
16-03-21 20:01  Odp: [G] Berlin 1946 - VK 1602 Leopard / Orlik
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jacek + model czołgu + plus masa różnych farb i innych specyfików = opad szczęki.
Chciałbym szybko móc zobaczyć tę dioramę na żywo.

--
http://messer.cba.pl

 
17-03-21 15:48  Odp: [G] Berlin 1946 - VK 1602 Leopard / Orlik
Hator   

Jacku,
Kawał dobrej roboty. Świetny pomysł na dioramę. Sugerowałeś się konkretnymi zdjęciami? Jeśli dobrze widzę, to brak białej spoiny między cegłami 😉

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
17-03-21 17:37  Odp: [G] Berlin 1946 - VK 1602 Leopard / Orlik
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mi się tak kojarzy scenografia z takim komputerowym klipem Last Tiger, chociaż jak bym poszedł po całości i na tym ustrojstwie nadwieszonym nad przejazdem powiesił dezertera. Klimat dioramki mi się z grubsza podoba, choć jak mówię komplecik by był w wisielcem-dezerterem. ale pojazd jak na mój gust już pomijajac przydduże obdrapania , które odo biedy jak na jeżdzenie po gruzowisku by mozna zaakceptowac, to jednak przesadziłeś z jakimiś washami czy czymś bo jak tak ten model za tłusto i ciemno wyglada. I nie jest to tylko kwestia jakegoś tam specyficznego oświetlenia przy fotografowaniu.

 
18-03-21 22:57  Odp: [G] Berlin 1946 - VK 1602 Leopard / Orlik
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

ABC - jak ma wyglądać czołg po jeżdżeniu powiedzmy 2 lata na froncie? Ciągła walka o przetrwanie w niesprzyjającym środowisku? I tak jest czysty, nie chciałem zagubić detali i kolorystyki malowania. Moim zdaniem jest ok.

Hator - ciężko znaleźć fotografie wojenne z 1946 roku :) Inspirowałem się różnymi modelami z internetu, głównie plastiki. Punktem wyjście były te fotki i miejsca w internecie:






https://miniart-models.com/products/36053/

https://armorama.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=9206

Oczywiście w międzyczasie wszystko się zmieniało, coś dokładałem, coś odejmowałem i wyszło jak wyszło :)
Polecam przeglądanie forów modelarskich plastikowych, grup na FB, masa inspiracji i pomysłów.

Dziękuję wszystkim za dobre słowa, bardzo mi miło :) Następny model będzie lepszy :)
Pozdrawiam :)

--

 
19-03-21 06:33  Odp: [G] Berlin 1946 - VK 1602 Leopard / Orlik
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Więc pisałem że do zadrapań nie powinno być większych obiekcji. Ale dopiero co przejrzałem ksiażeczkę o szturmowaniu przez bolszewicka armię cytadeli poznańskiej. I każda relacja mówi o ogromnych tumanach pyłu ceglanego i ziemnego w powietrzu i rzecz jasna na wozach bojowych. Przy czym ten pył w nikłym stopniu zmywał się od deszczu. A ten twój pojazd to tak wyglada jakby go napucowano olejem napędowym jak to się robi u handlarzy starymi maszynami budowlanymi.

 
19-03-21 08:05  Odp: [G] Berlin 1946 - VK 1602 Leopard / Orlik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

To co zaprezentowałeś to wynik dobrego warsztatu i ogromnej wiedzy o malowaniu modeli. Kto choć raz próbował takie rzeczy robić ten wie, że to nie takie łatwe. Nieraz mam wrażenie, że skupienie się na budowanej "sytuacji" ściąga uwagę modelarza a to za bardzo w stronę modelu, a to w stronę detali na podstawce, a to postaci... i często niektóre podzespoły traktowane są po macoszemu. Tutaj zarówno model jak i otoczenie są świetnie zbalansowane, fajnie to współgra.
Żeby jednak nie było za słodko, to dla odmiany zwrócę uwagę na szkło rozbitych szyb. Troszkę za dużo ostrych kantów, mogłyby się pojawić jakieś łuki na pęknięciach (bo szkło nie tworzy tylko prostych linii przy pęknięciu, by nie rzec rzadko), może ze dwa-trzy kwadraciki bez "szkła" w ogóle, trochę szkła na podłożu wokół okna -bo nie zauważyłem by było. To tylko moje subiektywne zdanie, choć wygooglowałem przed napisaniem posta "rozbite okno" coby nie być gołosłownym :).
Generalnie efekt wart włożonej pracy!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024