FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-03-21 13:55  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wystarczy, jak przeedytujesz pierwszy post i w nim tytuł wątku.
Jeśli nie wszystko jeszcze umiesz w tworzeniu relacji, wstawianiu zdjęć , to idealnym miejscem do prób jest nasz dział „testy”.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-03-21 15:04  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witaj na Forum,
Tak powinien wyglądać tytuł wątku:
[R] Czołg Pz.Kpfw. KW-1B 756(r) 1 : 25 Extra Model 8/2020
i okładka

Powodzenia w budowie

 
14-03-21 16:49  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

W takim razie sporo wątków wymaga poprawienia tytułu, albo tematy pt "zgadnijta co kleje", ale przecież "starym wyjadaczom" raczej nikt uwagi nie zwróci.
Nie zachęcam do postępowania niezgodnie z regulaminem, ale, bądźmy konsekwentni.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-03-21 17:05  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam nadzieję że już co do tytułu relacji będzie już wszystko ok. Przepraszam za niedopełnienie tego na początku . Pozdrawiam

 
14-03-21 17:12  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za poprawienie ubytków, na które zwróciłem uwagę.
Watek posprzątałem ze zbędnych ,wadliwych postów.
Jeszcze raz witaj u nas i pokazuj jak uprawiasz nasze wspólne hobby.
Powodzenia!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-05-23 22:38  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (24-05-23 22:47)

 
24-05-23 22:43  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (24-05-23 22:48)

 
24-05-23 22:52  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dwuletniej przerwie i przepraszam tych co oczekiwali na relacje z budowy tego modelu.
Ale czas był ciezki więc trzeba było hobby odstawić na bok;((
Mam na dzieje że nadgonię stracony czas.
I czas pozwoli ukończyć ten model;))
Pozdrawiam

 
25-05-23 18:58  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
Marinek82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam na samym początku klejenia gąsek zrobilem chyba błąd. Chodzi o to że nie wyciąłem otworow pod kolo napedawe. W dodany zdjęciu proszę o jakieś wskazówki.?? Marny mam opis tego modelu . Więc liczę na wasza pomoc;)

URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/7e58edfb88744cb6][/URL]

Tyle co się domyślam to:
- we wredzę gąski naciąć te dwa białe pola. Nie mam pojęcia po co środek jest zaznaczony?
-w poszyciu gąski wycinam tak samo jak we wredzę gąski.?
- i ostatnia rzecz nie wiem czy trzeba w poszyciu gąski wyciąć te czarne pkt??
Mile widziana pomoc. Dziękuję z góry. Pozdrawiam

Post zmieniony (25-05-23 19:38)

 
27-05-23 10:03  Odp: [R] Czołg Pz.kpfw. KW-1B 756(r) skala1:25 wyd. Extra model 8/2020
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Skoro autor zaczernił te pola, to znaczy że dał ci wybór czy wycinać czy nie. Masz więc dwie możliwości:

1. Wyciąć zaczernione pola pod zęby koła napędowego. Zwykle robi się to po sklejeniu ogniwa, chociaż nie jest to łatwe i wymaga sporo wprawy aby nie zniszczyć sklejonego ogniwa. Tutaj dodatkowo sprawę utrudnia wklejone w ogniwo pogrubienie. Dlatego, jeżeli nie masz dużego doświadczenia z klejeniem gąsienic, to odradzam tą opcję.

2. Możesz zostawić jak jest - czarne pola będą sugerować, że w rzeczywistości tam były otwory. Jednak pamiętaj, że gdy będziesz budował koła napędowe, będziesz musiał obciąć część zębów, tych które miały zagłębić się w gąsienicy. Tutaj https://www.mojehobby.pl/zdjecia/1/1/4/9906_2_bet223_5.jpg masz przykład prostego modelu, gdzie autor od razu przewidział takie rozwiązanie.

Co do czarnego pola na środku ogniwa gąsienicy i odpowiadającego mu prostokąta na wklejce pogrubiającej, to tutaj autor sugeruje, że ząb gąsienicy był pusty w środku i od spodniej strony był otwarty - od spodu do środka zęba można było włożyć rękę. Tutaj zostaw jak jest - brak tego otworu nie przeszkadza, czarne pole wystarczy, a wierne odwzorowanie pustego w środku zęba to już trudniejsze wyzwanie.

W rzeczywistości to wyglądało tak:
https://forum.odkrywca.pl/topic/740413-ogniwo-g%C4%85sienicy/


Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024