FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-03-21 19:34  Odp: [G] Kryty wagon PKP typu 23K - skala 1:45 – Galeria modelu
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Drodzy koledzy (nie tylko Tomek i Andrzej), na mojej stronze zamieściłem pierwszą częsć poradnika weatheringu. Serdecznie zapraszam, Kolejne części będą dodawane niebawem, a przykładem zastosowań poszczególnych technik będzie budowany właśnie przeze mnie model tendra sztywnoramowego Floridsdorf.
https://kartonowakolej.pl/malowanie-i-weathering-kartonowych-modeli-kolejowych-czesc-1-wstep/

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-03-21 23:35  Odp: [G] Kryty wagon PKP typu 23K - skala 1:45 – Galeria modelu
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry

Dzięki Viking_BB
Przeczytałem Twoje słowa na kartonowajkolej - "Bo w tym całym brudzingu chodzi o to, żeby mieć model brudnego wagonu, a nie brudny model wagonu." i aż usiadłem z radości. Prostota znaczenia słów, które nagle wszystko wyjaśniły jest porażająca . Mam kilka "modeli", które "brudzingowałem" po swojemu dziwiąc się co poszło nie tak. Tak to jest, gdy się samemu wymyśla koło na nowo. A wystarczyłoby poczytać i zakodować dostępna wiedze.
Twoje wykonanie wagonu jest wspaniałe. Warsztat opanowany do perfekcji. Kusisz ogromnie. pamiętam gdy w latach 80-tych śliniłem się w składnicach harcerskich na widok zestawów PIKO . Kupiony kiedyś za bezcen wagon Bipa w HO to moja do dzisiaj wisienka na torcie w składzie modeli.
Cały czas bronie się przed zaczęciem modelu kolejowego. Kilka kupionych "półkownikuje" się dostojnie. Ale patrząc na tutejsze kolejowe pięknotki łapki świerzbią :-)
Kartonowaklej bardzo ciekawa. Utonąłem na godziny :-)

Kłaniam się
Darmuszka.

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
09-03-21 10:02  Odp: [G] Kryty wagon PKP typu 23K - skala 1:45 – Galeria modelu
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@darmuszka: Dzięki za dobre słowo :) Ja nadal jestem zdania, ze jeszcze dłuuga droga przede mną, jeślchodzi o warsztat modelarski. A jeśli chodzi o modele kolejowe, jeśli skleisz tak, jak Gabriela, to będzie świetnie! :)
Pozdrawiam.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-03-21 10:53  Odp: [G] Kryty wagon PKP typu 23K - skala 1:45 – Galeria modelu
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jestem pełen podziwu dla niezwykłych umiejętności i wiedzy. Wiedzy której zazdroszczę, bo czeka mnie jeszcze wiele dupogodzin zanim wypracuje coś choć trochę zbliżonego jakościowo do tego co prezentujesz.
Pozdrawiam

Post zmieniony (09-03-21 10:53)

 
09-03-21 12:38  Odp: [G] Kryty wagon PKP typu 23K - skala 1:45 – Galeria modelu
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

I jak tu nie lubić tego wielkoluda :). Dzięki bardzo czekam na cd.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
12-03-21 12:56  Odp: [G] Kryty wagon PKP typu 23K - skala 1:45 – Galeria modelu
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@Karas – dziekuję :)

@AndrzejPx48 – :P trzeba kiedyś zrobić piwo, ale ani u mnie, ani u Ciebie :D A tak przy okazji, "Babaryba" to raczej 2022, jak przypuszczam?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-03-21 13:34  Odp: [G] Kryty wagon PKP typu 23K - skala 1:45 – Galeria modelu
adamita123   

Piękny ten model na górze, ja jestem początkujący i niestety musze się wspomagać konstrukcjami ze stali.
Kupuję na https://www.stainlesseurope.pl/pl/c/Kolnierze/15
Oby nie trafiło to na złom :)
hehe

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024