FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-03-21 07:11  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wygląda to bardzo zacnie. Powiedz mnie, to jest barwionka? na którą nadrukowałęś burty, a następnie wyciąłeś laserem? Jestem pod wrażeniem precyzji, mega.

 
08-03-21 08:12  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
greg   

Adam, mógłbyś wrzucić fotki ze zbliżeniem ukazującym, jak zgrywają się linie technologicznego podziału blach poszyć burtowych z dennymi ?
Mam wrażenie -może mylnie-, że nie do końca to się prawidłowo zgrywa, patrząc właśnie na burty i dno. Może to jest poprawnie i tylko na tych zaprezentowanych Nam fotkach -zrobionych pod pewnym kątem- tak to widać, jakoby pionowe linie podziału blach (poza pierwszą od dziobu, która się zgrywa z tym co jest naniesione na oklejce dennej) nie miały swojego dalszego "biegu" w poszyciu dennym. Poza tym, fotki te też nie ukazują dokładnie, czy podział/linie poziomie naniesione na burty, mają swój dalszy, prawidłowy przebieg na czerwonych oklejkach ?
Myślę, że w miarę jasno opisałem swoje -być może mylne- wrażenia wizualne, po oglądnięciu postępów Twojej pracy/sprawdzania oklejek kadłuba pod kątem sklejalności. Bo jeśli się nie mylę, to jest to włąśnie moment/czas na graficzną korektę przed ostatecznym drukowaniem tego ciekawego modelu, który z pewnością znajdzie wielu nabywców, czego życzę wydawcy jak i Tobie.
Pozdrawiam serdecznie.

 
11-03-21 21:06  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Karaś, ale dałeś do pieca teraz, wystarczy zwykłe AK-4 laserowe i sztance biopsyjne na otworki, całość wycinana...nożyczkami. I tak to jest barwionka, na której nadrukowałem same linie bez wypełnienia, widać nie odkryłeś jeszcze tego "specjalnego" rodzaju kartonu :D

Greg, wiem o co Ci chodzi, nie zwracałem na to uwagi bo nie był to mój cel, ale potem sprawdziłem i na rufie się ładnie zbiegają, zaś na dziobku w jednym miejscu schodzi się w klin a potem na następnym pasie wraca i się zbiega ładnie. Nie mam pojęcia czy tak ma być, nie mam planów, a nawet jakby było z tym coś nie tak, to nie ma mowy żebym to ruszał, to jest masa roboty, jeszcze więcej chęci na zrobienie czegoś na co zwróci uwagę kilka osób, no i w wycinance oddzielnych pasów i tak nie będzie.

Na tym kończę mini relację z budowy testowej kadłuba.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-05-22 22:58  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, czy coś wiadomo konkretnego o tymże modelu, będzie-nie będzie ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
21-05-22 22:15  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Brystol będzie. Teraz trwaja prace nad poprawkami w kadłubie. Potem poprawki na kadłubie. Jak będzie gotowy pokażemy surówkę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
23-05-22 18:52  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

czyli pkp - poczekajcie - kadlub - poprawiamy

surówke "my" pokażemy , trzy lata temu pokazywali surówke na kartonbau.

trzy lata poprawiania, a rufa z listków ?

mam nadzieje, żę ten projekt nie zdechnie, życzę wszystkim "my" owocnej współpracy.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
23-05-22 22:57  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Brystole czekające, czekajcie, poprawiamy m.in. te listki na rufie i będziemy kleić surówki, wszak Brystole czekajom... ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-03-24 21:09  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

na kartonbau.de zakończyła sie budowa testowa wyżej wymienionego.

czy wiadomo komuś, kiedy , co , gdzie i jak ?

Pytam, bo stary dziad jestem i bym se jeszcze wydanego pomacał, a nie wiem czy zbierać już talary na niego, czy lepiej na trumne.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
16-03-24 22:00  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
greg   

Brystol, a ile Ci jeszcze zostalo do uzbierania na tę trumnę ;)
Bo wiesz, jak dużo, to może rzeczywiście mniej i szybciej wyjdzie na "Gustlofa" ? :)

 
16-03-24 22:25  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
orkan   

Brystol wykopałeś trupa.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024