FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 18Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
08-02-21 10:50  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Jańcio... zapomniałeś nagwintować otwory pod śruby pokrywy ;P Samo BCG pewnie puści... W ogóle te śruby mają czarny łebek... jak zwykłe czernione śruby.. Na pokrywę pewnie dawali w ocynku (kolor srebrny). Schrzaniłeś to... cały model do wyrzucenia ;P

Piękny model... co do konkurus to jest po co przyjeżdżać. Chętnie go obejrzę i będę pilnował żeby nikt go nie paluchował ;P

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
08-02-21 10:58  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Ciężko powiedzieć coś sensownego, brak słów. Rumburak jakiś.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-02-21 11:52  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

O, la, la c'est manifique !!! :-)

 
08-02-21 12:02  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

NyFu , trochę dziegciu każdemu się przyda . MEA KULPA .

 
08-02-21 12:27  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tylko z kim Ty będziesz rywalizować na tych konkursach:-)?
Już nie mówię o kosmicznym poziomie wykonania, ale modele samolotów wykonane od podstaw to na konkursach jak do tej pory pewne novum.
Aczkolwiek wszelkie nagrody za najbardziej zarąbisty model są jak najbardziej w Twoim zasięgu:-) Tylko nie schrzań reszty:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-02-21 14:54  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Z kim rywalizować? Teraz to już tylko z sobą.
Taka rywalizacja to level max.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-02-21 15:26  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Kurła, ale żem wilka z lasu wywołał..

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
09-02-21 18:26  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Vin cent   

"Z kim rywalizować? Teraz to już tylko z sobą." Z plastikowcami wygra....może zrobic turne po wszystkich imprezach niekartonowych jak mu starczy sił i benzyny :-P . Perfekt wykon.

Post zmieniony (09-02-21 18:27)

 
09-03-21 13:48  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Witam kolegów i szybciutko pokazuję co zrobiłem ostatnimi czasy .

Powoli zbliżam się do ostatniego etapu prac nad Bristol Fighter F 2B czyli uskrzydlenie tego jak na razie pojazdu .
Chciałem zacząć składać skrzydła ale zorientowałem się że najpierw warto założyć wydech. W końcu jest jeszcze łatwy dostęp do prawej strony kadłuba . Tak też zrobiłem .Wykonałem go z igielitu przewodu elektrycznego a na koniec wkleiłem kształtkę z papieru i pomalowałem .





Aby ułatwić sobie pracę na skrzydłach zrobiłem psełdo okucia . Przydała się tu cienka blacha mosiężna z której trzeba było te dinksy wyciąć a oczka pod podpory skrzydeł są skręcone z drutu 0,4 mm . Podpory oczywiście przygotowałem wcześniej z tą intencją .






No i krzydełka już na miejscu .Aby je w miarę prawidłowo ustawić zrobiłem szablon ze wzniosem oraz do ustawienia krawędzi natarcia . Po ustabilizowaniu dolnego płata zmontowałem podpórki i założyłem górny . Fajnie się to trzymało nawet bez kleju , następnie wystarczyło tylko po ustawieniu skleić super glutem i fajrant . Solidna i sztywna konstrucja .








Do tej pory nie zakładałem lotek aby ich nie uszkodzić . Pozostały mi chyba tylko naciągi i poskładać do kupy już zrobione elementy jak karabin na obrotnicy , wyrzutnik bomb z bombami czy też jeszcze jakaś drobnica .

I teraz to już będzie trzeba naprawdę uważać aby czegoś nie spierprzyć .




Pozdrawiam .


Jańcio

--

Post zmieniony (09-03-21 14:26)

 
09-03-21 15:56  Odp: [R] Bristol Fighter F2B - inwencja własna .
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super !
Ciekawie i wspaniale wszystko się prezentuje !
Może to tylko złudzenie ale chyba chłodnica ma lekką szlagzajtę na sterburtę :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 18Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024