FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-03-21 22:45  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry.

Dzięki chłopy.
Po następnym "Covidowym", przedłużonym, oczywiście "nieintencjonalnie" przez armatora, kontrakcie, Wasza słowa zawsze miłe.
Olinowanie faktycznie cierpi ale śpieszyłem się ogromnie. Żonka, moja najsłodsza, już mi zakomunikowała zakres wiosennych prac niezbędnych. Rozpiska do maja :-). W domu kiepsko z klejeniem. Na krypie sporo innej pracy a i nadal swoje projekty nieskończone.
Czarne tło pod zdjęcia faktycznie kuszące i się zastosuję. Sao Gabriel niestety już w kartoniku zapakowany. Jak to się mówi: next time.

Kłaniam się
Darmuszka

 
09-03-21 07:29  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Rewelancja i ciekawy unikatowy sposób prezentacji: ]
Gratuluje. Może niektóre linki powinny być bardziej ponacinane, ale sekcja hullowa, gitarka: ]

 
09-03-21 09:58  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ładna rzecz Mocium Panie! Sposób prezentacji: z mapą morską – bardzo gustowny :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-03-21 18:54  Odp: [G] - Sao Gabriel - Seahorse skala 1:100
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ta skala, choć popularna w kartonowych modelach żaglowców (czego zresztą nigdy już chyba nie zrozumiem) niestety nie jest najszczęśliwsza, jeśli chce się wykonać w miarę przyzwoite olinowanie. Tak, jak piszesz - w pewnym momencie dostanie się do kołkownic jest już naprawdę trudne. Po kolejnej próbie jest spora szansa, aby uciekła przyjemność z mocowania olinowania, a w jej miejsce pojawia się walka o "przetrwanie";).

Ale i tak mimo problemów, które opisałeś poradziłeś sobie naprawdę fajnie. Kadłub złożony całkiem poprawnie - coś tam na rufie się deseczki chyba nie schodzą, ale znika to w obrazie całości. Swoje robią też same żagle i uroczy kształt całości. Przynajmniej mi się takie pływające beczki zawsze bardzo podobały.

Zatem ja również składam gratulacje, a za zdjęcia - extra bonus do oceny ogólnej. Ładny model!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024