FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-03-21 15:20  [R/G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Od ładnych kilku lat po moich szafkach i szufladach wędruje wymieniony w tytule model. Kiedyś go zacząłem, ale jakoś nie miałem serca do budowy i tak sobie leżał ledwie napoczęty. W końcu uznałem, że sam się jednak nie zrośnie i stąd ta relacja. Znam swoje tempo budowy i od razu ostrzegam, że szybko nie będzie. Wodotrysków też nie będzie, bo ciągle za mało umiem. Postaram się po prostu skleić kociaka tak jak to autor wycinanki zaplanował.

Na razie mam zbudowany kadłub i przyklejone kilka drobiazgów zgodnie z instrukcją. Do tego główną bryłę wieży, praktycznie bez drobiazgów.







Z uwagi, że najbardziej monotonną w budowie rzeczą będą koła, to zacząłem już je przygotowywać.



Plan jest taki, że zmontuję komplet kół, a żeby się nie zanudzić, to w międzyczasie będę przyklejał do kadłuba jakieś mało podatne na uszkodzenia drobiazgi.

--

Post zmieniony (01-10-23 17:31)

 
06-03-21 19:46  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Klasyka gatunku.
O jakich wodotryskach mówisz?:>
Bo na razie widzę fajną, czystą modelarska robotę. I to dla mnie jest najważniejszy bajer.
Tą umiejętność jest najważniejsza, więc z chęcią popatrzę na Twoje zmagania:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-03-21 23:25  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Jesteś w błędzie co do kół,, gąsienice są monotonne. No chyba, że gąski z MM to wtedy drugie na liście są faktycznie koła. Mój egzemplarz w formie ukończonego kadłuba z rozpoczętymi kołami przeleżał w pudle równe 10 lat, a teraz od 10 lat stoi na półce. życzę wytrwałości i powodzenia :)

 
07-03-21 00:19  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

StuG
Bez wodotrysków tzn. nie będę dorabiał czego autor nie przewidział itd. Nie czuję się na siłach jeszcze, na modele ulepszane kiedyś przyjdzie czas :)

Kris
Jw. pewnie zawiodę część widowni, ale gąsienic z pojedynczych ogniwek raczej nie będzie. Takie rzeczy to może jak kiedyś się zabiorę za tego fajniejszego kota - Panterę :)
Pierwsze cięcia przy kołach były u mnie w chyba gdzieś w 2014 czy 2015 przynajmniej tak mi się wydaje, także mój model też już swoje odleżał. Może te tygrysy z MM po prostu muszą trochę dojrzeć, jak wino? ;)

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
07-03-21 21:02  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Jest Kociak, jestem i ja :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
08-03-21 09:01  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo schludnie, tak trzymaj.

 
08-03-21 09:55  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć,

Dawno temu jak się pojawił to sklejałem go i ja.
Niestety nie przetrwał do obecnych czasów, ale jest sentyment....

Powodzenia w pracy.

Pozdrawiam,
Kuba

 
08-03-21 15:28  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Też będę zaglądał, sklejałem go jakieś 15 lat temu i dalej jakoś się trzyma, powodzenia!

 
09-04-22 09:59  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Wbrew temu co mogłoby się wydawać to relacja nie jest martwa. Trwało to ponad rok, ale zmęczyłem wreszcie te koła, a przynajmniej większość. W sumie przez ten czas to najczęściej siadałem przy biurku, patrzyłem co jest do zrobienia i stwierdzałem, że nie dzisiaj. W końcu jednak pogodziłem się z faktem, że ten akurat model nie chce skleić się sam, a przynajmniej koła nie chcą. Mówi się trudno i trzeba to zrobić samemu. Bandaże malowałem ponieważ, mocno się odbarwiły po impregnacji modelu lakierem. To była moja wina, bo nie przyszło mi do głowy żeby najpierw sprawdzić jak wycinanka zareaguje na capon rozcieńczony rozpuszczalnikiem, a taki akurat miałem pod ręką. Zdjęcia są robione przy sztucznym świetle więc model wygląda na bardziej pomarańczowy niż w rzeczywistości.



Same koła i ich pierwsza "warstwa" już na swoim miejscu. Byłem niezadowolony z prób retuszowania tyłów kół, więc poszedłem z odpowiednim skanem do drukarni i za niewielką cenę miałem drugi komplet odpowiednich części. Wydruk ze skanu jest bardziej pomarańczowy niż wycinanka, ale to tylko tyły kół i są praktycznie niewidoczne. Ponadto w świetle dziennym różnica nie rzuca się jakoś strasznie w oczy i mogę z tym żyć.



Środkowa "warstwa"



I wreszcie koła zewnętrzne. Te w końcu będzie widać, więc starałem się wybrać te które wyszły najlepiej.



Jak widać na ostatnim zdjęciu konserwacja i naprawa tego podwozia musiały być koszmarem mechaników. Zostały mi do zrobienia jeszcze cztery koła pozostałych typów, więc najbardziej monotonna część budowy już za mną.

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
09-04-22 10:34  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ładnie wykonywany standard. No i model wpisuje się w modny i lubiany trend sklejania leciwych opracowań. Czekam na dalszy ciąg .

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024