FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-03-21 19:51  [G] KOF II 1:25 Answer
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Model parowozu KOF II wyszedł spod ręki p. Wandtka co już na początku wróżyło problemy ze sklejeniem modelu. Ale jak się okazało podczas prac, nie było tak najgorzej. Pomylona numeracja trochę utrudniała sklejanie, a brak instrukcji i mało wyjaśniające rysunki wcale nie ułatwiały tego zadania. Ale jak się powiedziało A to trzeba było powiedzieć B, C, i tak dalej. Dotarłem do końca sklejania i jestem zadowolony z modelu i efektu jaki osiągnąłem mimo moich braków technicznych. Model naprawdę jest dość prosty, i może na niego połasić się modelarz który rozpoczyna swoją drogę w kartonie. Najważniejsza przy pracy nad tym modelem jest stara zasada modelarska "trzy razy spasuj raz przyklej"









https://i.postim
--

Post zmieniony (05-03-21 21:44)

 
03-03-21 21:11  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tofik, jeśli mogę coś doradzić... Ja do retuszu czarnych części używam farb bardzo ciemno szarych, coś jak Panzer Grey. Wydruk nigdy nie jest idealnie czarny, a już na pewno nie tak, jak jakakolwiek czarna farba. Zdjęcia w świetle słonecznym również tę różnicę pewnie wyciągnęły. A tak, to bardzo sympatyczny modelik :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-03-21 21:14  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ta lokomotywa jest taka pocieszna :) Rafał ma rację - szara farbka do retuszu czarnego offsetu; czarna jeśli masz druk cyfrowy i czarny jest na prawdę czarny.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-03-21 21:33  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
Sławek77 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zacny brzydal i "leganckie" lampy.
Rozważałem go jako następny, ale przegrał z kaczką Cargo.
Pozdrówka.

ps parowozu?

 
03-03-21 22:45  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Co do retuszu słuszna uwaga, nie pomyślałbym o ciemnym szarym muszę spróbować.

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
04-03-21 08:42  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Parowóz? komina jakby brak ;)

 
04-03-21 10:32  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
domek52   

Brak komina bo:
Köf II - niemiecka lokomotywa spalinowa produkowana w latach 1932-1968 dla kolei niemieckich. Wyprodukowano ponad 1000 lokomotyw. Spalinowozy produkowano do prowadzenia pociągów towarowych na niezelektryfikowanych liniach kolejowych. Były malowane na charakterystyczny kolor bordowy. Lokomotywy były eksploatowane do manewrowania wagonów towarowych. Niektóre lokomotywy były eksploatowane przez zakłady przemysłowe. Jedna lokomotywa jest zachowana jako czynny eksponat zabytkowy. Źrodło Wikipedia
pozdrawiam
domek

 
05-03-21 08:25  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam,

Zdjęcia zniknęły, a raczej są niedostępne....

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
05-03-21 17:45  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Szkoda że zdjęcia zniknęły, no i jak przedmówcy napisali to lokomotywa spalinowa.


Miałem okazję oglądać tą lokomotywę dość mocno zdekompletowaną, stoi na trawniku przed stacją Blumberg-Zollhaus w Niemczech.
Będącym w tej okolicy polecam przejażdżkę koleją parową https://sauschwaenzlebahn.de/events

--

Post zmieniony (05-03-21 17:46)

 
05-03-21 21:44  Odp: [G] KOF II 1:25 Answer
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Zdjęcia poprawione nie powinno być już problemu z oglądaniem.

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024