FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-03-21 12:32  [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Grudzien 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Cześć, jako że forum modelarskie to i ja podrzucę zdjęcia i filmiki z mojego warsztatu i pracami nad lokomotywą T9.1 (TKi1) pruski parowóz tendrzak z 1893 roku



Model kartonowy firmy Modelik w skali 1:25

Niestety o oryginalne zdjęcia ciężko wiec w większości opierać się mogę tylko na instrukcji

Jak ktoś z Was miał by jakieś zdjęcia tej lokomotywy to z wielką chęcią bym zobaczył aby można było by dodać szczegóły.

Dodam ze układ jezdny jest w pełni ruchomy a z komina leci dym. Dodane będzie oświetlenie przednie i tyknie. Być może jeszcze w kabinie zostanie zamontowanie oświetlenie.




Włącznik do dymu i przyszłego oświetlenia ukryty pod klapą




http://youtu.be/6nS0y32aIEs - Youtube cz.1

https://youtu.be/8yzF0BR7aj4 - Youtube cz.2


CDN
Pozdro.

--

Post zmieniony (01-03-21 22:53)

 
01-03-21 22:16  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Mocne wejście na forum :). Brawo. Mój model czeka na postawienie budki na swoim miejscu.
Tego parowoza remontowano w pilskim Interloku:
https://www.youtube.com/watch?v=Vrq-3326l7A
Jakieś zdjątka też są:
https://www.bahnbilder.de/bild/deutschland~dampfloks~br-90-preuss-t91/1017462/preussische-t9-dampflok-7270-coeln-aufgestellt-vor.html

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
01-03-21 22:56  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Grudzien 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Miło słyszeć, wielkie dzieki ✌

Filmik z remontu znalazłem i już kilka razy oglądałem. Niestety bardzo mało jest zdjęć / filmów z tym parowozem.

Zdjęcia z drugiego linku na bank się przydadzą
Dzięki

 
03-03-21 16:46  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ja miałem przyjemność oglądać go w Bochum. Zdjęcia z ustawiania tutaj: https://www.lokalkompass.de/bochum/c-ueberregionales/dampfloks-im-fliegenden-wechsel_a598806#gallery=null

 
04-03-21 13:15  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Grudzien 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wielkie dzięki Kierowniku :)

--
Relacja: Pruski parowóz - tendrzak T9.1
Galeria: Fakultativwagen

 
31-03-21 09:28  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Grudzien 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich.
Prace powoli bo powoli ale posuwają się do przodu.

Ten ulepek przypomina już parowóz :D

Wszystkie rurki i inne *******y jeszcze nie są przymocowane, dla tego mogą odstawać albo wyszły krzywo na zdjęciach.

Nie wiem czy czasami nie przesadziłem z grubością rurek ale przy pomalowaniu na czarno może trochę optycznie zimniejszą się.



A tu pierwsze przymiarki parowozu z wagonem już wykonanym



--
Relacja: Pruski parowóz - tendrzak T9.1
Galeria: Fakultativwagen

 
31-03-21 12:08  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

"So far, so good", jak to mawiają "fajf'o'kloki". Malujesz pędzelem, czy sikawką?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
31-03-21 12:43  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Grudzien 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Jednym i drugim.
Aerograf kupiłem dopiero w połowie wykonywania tego modelu. Niestety jeden z najtańszych i najprostszych (aby na początek nauczyć się obsługi).
Tak już wiem, że trzeba będzie zainwestować w lepszy sprzęt. :D

--

Post zmieniony (01-04-21 14:33)

 
01-04-21 10:27  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nie wiem co kupiłeś, ale aerofraf nie musi kosztować fortuny, aby dobrze spełniał swoje zadanie. W cenie do 150 złociszy można kupić przyzwoity aerofraf dwufunkcyjny z grawitacyjnym podawaniem farby (zbiorniczek u góry). Warto poszukać sprzętu z tzw. "pływającą dyszą". W takich pistoletach dysza jest wkładana i przyciskana elementem obudowy, a nie jak w większości przypadków – wkręcana (łatwo jest urwać gwint przy czyszczeniu). Takowe sprzęty oferuje Fengda (Fengda BD320) i fine-art (180X).
Ja używam 2 aerografów. Do prac bardziej precyzyjnych _ H&S, a do malowania podkładem i lakierem chińczyka za 60 zł. Wymagał tylko lekkiego wypolerowania igły – śmiga jak talala. Co prawda nie uzyskałem na nim tak cienkiej linii jak na "Evolution" (chińczyk najcieniej maluje ok 0,8 – 1 mm) ale poza tym - całkiem przyjemnie się nim pracuje. No i ma większy zbiorniczek niż H&S.
Zawsze powtarzam, że narzędzia trzeba dobierać z głową rrozpatrując to tak na prawdę jest nam potrzebne i czym się nam najwygodniej pracuje, a nie kierować się ceną czy marką.
Powodzenia zatem i czekam na dalsze częsci relacji.

--

Post zmieniony (01-04-21 10:31)

 
01-04-21 14:33  Odp: [R] Pruski parowóz - tendrzak T9.1 (TKi1) - MODELIK 7/17 1:25
Grudzien 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

W 100% sie zgadzam z tym. Ja na chwile obecną mam TG130. Kupiony na próbę czy podpasuje mi zabawa z aero. Czasami już mnie szlak trafiał przy pędzlach, w szczególności przy dużych powierzchniach. Oczywiście jedna dysza została już ukręcona :D
Teraz w wolnym czasie uczę się obsługi tak aby sprawiało to przyjemność. Również będzie nauka, pewnie na podstawie prób i błędów, odnośnie farb i podkładów (których do tej pory nie używałem).

A farby jakie polecasz do malowania aero?

--
Relacja: Pruski parowóz - tendrzak T9.1
Galeria: Fakultativwagen

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024