FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-02-21 23:23  Odp: [R] Knoller CII z Answera
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Eeee... Co to ja chciałem... ?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-21 23:26  Odp: [R] Knoller CII z Answera
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dzięki!
Mam wrażenie, że to są różne maszyny. A piszą wszędzie, że jedna zmontowana się rozbiła i zabiła załogę. Innych nie zmontowali. Kłamią?
I coś tam jest nad górnym płatem, czego w opracowaniu oczywiście nie ma... i nadal nie wiem, czy był bieżnik ;-)
Jak zwykle, zdjęcia niszczą mój misternie zbudowany świat przekonania, że to jest takie proste i jednoznaczne.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
28-02-21 08:35  Odp: [R] Knoller CII z Answera
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

I tak i nie - wersja C.I różniła się od C.II tylko silnikiem .
C.I - Austro-Daimler 160 KM (chłodzony wodą)
C.II - Austro-Daimler 185 KM
ostatnie wyprodukowane C.II - Hiero 230 KM
Był to samolot o dwojakim przeznaczeniu:
- jako rozpoznawczy (pilot i obserwator)
- myśliwski (pilot)
To "coś" nad centropłatem to tzw. "trumienka" - wodoszczelna obudowa kaemu 8 mm Schwarzlose M. 07/12 montowana na C.II dla wersji myśliwca (taka sama była np. na Hansa-Brandenburg D.I)
Rozpoznawczy miał czasami montowany kaem w kokpicie obserwatora.
Projekt modelu jest OK - wersja rozpoznawcza.
Pracowano nad kolejna wersją Knollera (prócz C.I i C.II) a mianowicie samolotem rozpoznawczo-bombowym o zmienionej w stosunku do C.II konstrukcji. W 1917 r. prace przerwano bo prototypy ulegały wypadkom. Czyli rozbiła się nie jedna maszyna a kilka (kilkanaście ?)
W sumie wyprodukowano jak podają źródła 100 - 120 egz.
(był też Knoller B.I wcześniejsza seria samolotów szkolnych)
Opony - po przejrzeniu prawie czterdziestu monografii różnych typów samolotów produkcji Niemiec i A-W z okresu I WŚ widac, że opony z bieżnikiem były sporadycznie stosowane. Głównie marki Continental gładkie.
Z kolorem - dominują szare (były też czarne, białe i zbliżone do koloru ceglasto-różowego)
Napisałeś:
"Samolot wizualnie ciekawszy niż LVG B.I bo fajnie pomalowany w lozenge, jednak o niezbyt błyskotliwej historii - wyprodukowano ok 120 sztuk, z których żadna nawet nie została zmontowana i uruchomiona, bo przy pierwszym locie testowym skrzydła się złożyły i załoga zginęła. Zamówienia odwołano."
Były na wyposażeniu wielu Flik'ów więc z tą informacją "cóś" nie tak :-)
"Unikam więc rozważań nad zdjęciami frontowymi typu taki karabin czy inny, rurka z tej strony czy z tamtej, typy silników i różne drobne szczegóły."
Nie rozumiem - jak rozważasz kolor opon i to czy były bieżniki to stoi to w sprzeczności z tym co napisałeś powyżej, rozumiem, że zależy Ci na wiernym wyglądzie modelu.
Koła i opony w Twoim wykonaniu to wyżyny modelarskich umiejętności są czarne z bieżnikami i takie bym zostawił, bo jakie były w tym konkretnym (tak mi się napisało bo nie wiem czy w modelu jest jakieś oznaczenie identyfikujące tzn. numer seryjny, rok produkcji malowane na kadłubie) egzemplarzu nie ma szans by się dowiedzieć.
Pozdrawiam
PS - napiszę tak - nie zazdroszczę owadom, zazdroszczę Tobie tych kół :-)

Post zmieniony (28-02-21 08:38)

 
28-02-21 11:12  Odp: [R] Knoller CII z Answera
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Informacja o rozbiciu maszyny w locie testowym i odwołaniu zamówień pochodzi z opracowania i z Wikipedii. Być może ta pierwsza została pobrana z drugiego źródła i się powieliło :-)
Ja ściągnąłem z Twojego linku tylko zdjęcia C II i one się różnią między sobą i to mocno, nie tylko malowaniem.
Kolor opon uważałem dotąd za dość wyraźny wyznacznik, skoro czarne z sadzą stosowano dopiero od któregoś roku (chyba 1916) dlatego chciałem to rzetelnie ustalić. Reszty nie chciałem uznawszy, że w powietrzu znalazł się tylko jeden egzemplarz, który się rozbił a jako wzór do modeli mamy ten z Pragi. Jak zwykle, mogę te rozważania sobie wsadzić... w kokpit. Chcę wiernie odtworzyć model, ten egzemplarz ma numer 119.15 czyli ten z Pragi, który zapewne był pierwowzorem projektu. Jedyne odstępstwo jak dotąd to kolor opon, bo czarne dla tego okresu wydały mi się nieprawdopodobne. Jeżeli to błąd, to chyba wybaczalny ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
28-02-21 12:43  Odp: [R] Knoller CII z Answera
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jasne, że się różnią chociażby kształtem steru kierunku. Były produkowane w trzech zakładach a inne typy samolotów A-W też miały różnice ze względu na producenta, że nie wspomnieć o budowanych w A-W licencyjnych niemieckich.
Doczytałem się, że ten z czeskiego muzeum jest prawdopodobnie jedynym ocalałym samolotem tego typu (zapewne był odbudowany ale nie budowany jako replika) Nie sądzę by przetrwały oryginalne opony, poszycie lozenge, śmigło można więc sądzić, że zostały dorobione :-)
Świetnie, więc robisz konkretny egzemplarz a on mógł się różnić od pozostałych.

 
12-03-21 23:32  Odp: [R] Knoller CII z Answera
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Czas na silnik Austro - Daimler. To jak zwykle najbardziej wymagający element, decydujący znacznie o efekcie końcowym. Wbrew pozorom będzie go widać w całości, jak się zajrzy między oblachowanie - postanowiłem więc go nieco uplastycznić. No, powiedzmy - zbudować od podstaw ;-) z niewielkim wykorzystaniem oryginalnych części.
Inspiracją były grafiki i zdjęcia z netu, dość dokładnie pokazujące szczegóły. Oczywiście te silniki różnią się między sobą, ale tych różnic nie ma aż tyle - są przede wszystkim wersje z czterema i dwoma zaworami na cylindrach. Mój egzemplarz miał ewidentnie dwa, więc znalazłem zdjęcia takiego właśnie silnika (tu na zdjęciach jest taki i taki) a grafiki dokładnie pokazują kształty i co i jak jest połączone:



Niestety okazało się (w którymś już z kolei modelu), że płaszczyzna posadowienia silnika jest w opracowaniu za wysoko, dzięki czemu blok trzeba znacząco obniżyć - ale przy zaglądaniu z góry, nie będzie się to aż tak rzucać w oczy.
Podjąłem też wyzwanie zrobienia nazwy (z drutu 0,15 mm) , bo to będzie najbardziej widoczny element. Może litery nie są zbyt równe, ale grunt że się zmieściły - mają ok 1 mm wysokości. Najtrudniej było umieścić poprzeczkę w "A", która ma ok 0,3 mm długości.
Oto kolejne fazy powstawania silnika:



I cały silnik po wszystkich zabiegach usyfiająco - urealniających:




--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
13-03-21 06:32  Odp: [R] Knoller CII z Answera
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tomek - jak zwykle klasa

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-03-21 07:20  Odp: [R] Knoller CII z Answera
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

I o to chodzi !! Cieszy oczy

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
13-03-21 08:36  Odp: [R] Knoller CII z Answera
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Detale na maksa. Fantastyczna robota.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-03-21 11:03  Odp: [R] Knoller CII z Answera
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ho, ho, ho Panie ten tego, jasny gwint ! Jest wspaniały !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024