FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
26-02-21 18:31  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To w niczym nie przypomina MM...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
26-02-21 20:16  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Metalowe powierzchnie toczne, jeżeli są zardzewiałe to przez pierwsze trzy obroty gąsienicy. Takie wżery to raczej na czymś co stoi w miejscu i to naprawdę dłuższą chwilę.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-02-21 20:48  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chopin on stał ładne pare lat a teraz jest ponownie w służbie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
28-02-21 17:01  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotr to po paru latach, te stalowe bandaże też by się tak nie świeciły :-D Albo stoi i rdzewieje. Albo jeździ i wtedy świeci się jak...(...) Opcji pośredniej nie ma. To tutaj to typowy błąd przy robieniu efektów brudzenia i zużycia.

Z innej beczki: Kuriozum jakie gdzieś kiedyś widziałem, to rdzawe zacieki i obicia, do srebrnego, na drewnianych elementach Ła-5 i Mig-3.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-03-21 07:08  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i sugestie. Co do rdzy na bieżniach Tu właśnie zastanawiałem się, jak podejść do tematu. Najpierw pomalowałem je jedynie metalizerem - czyli wariant wypolerowany na błysk. I krucze nie wyglądało to - jakoś tak sztucznie i ogólnie kiepsko. Próbowałem różnicować to srebro nacierając element miękkim ołówkiem - dalej mi się nie widziało. Wtedy wpadłem na pomysł żeby właśnie pogąbkować bieżnie - imitacja delikatnych wżerów (może powstałych w wyniku pracy metal-metal z dodatkiem żwiru, albo faktura odlewu nie została jeszcze dostatecznie spolerowana) gdzie gromadzi się bród i rdza. I wtedy dopiero zaczęło to moim zdaniem wyglądać. Chyba tak zostawię - można przyjąć, że czołg stał na pozycji przez dzień :) Zima, śnieg, wilgoć no i sól na drogach (:P) na pewno przyśpieszyły by pojawianie się wykwitów.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
02-03-21 14:57  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeznik to idź bardziej w kolorystykę błota, kurzu, gliny.

Ja przeanalizowałem wiele zdjęć z epoki, i zawsze te powierzchnie gdzie jest kontakt koło/stonoga, a bandaże na kołach są stalowe, polerują się niemal na lustro. Taka ciekawostka: to fajnie widać w czołówce do 4 pancernych ;-). Druga ciekawostka, jest związana z tym, że nawet stonogi z gumowymi nakładkami polerowały bandaże kół. Patrz koła napinające Shermanów. W Shermanach dodatkowo polerowane były barki kół od kłów gąsienic.

Tak jak teraz zrobiłeś, wygląda to nienaturalnie. Takie powierzchnie rdzewieją bardzo równomiernie. Nawet jeżeli są wżery. Gdybyś kolorystycznie upodobnił to do błota na kadłubie, będzie gitarra :-) Po prostu chlapnięcia błota na koła :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-03-21 11:27  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,

Niesamowita rzecz - kolejny odcinek relacji. Z moich obliczeń wynika, że już 40. Czterdzieści odcinków minęło jak jeden dzień...

Nie dawały mi spokoju sugestie kolegów odnoście stalowych bandaży. Poprawiłem sprawę (na razie zostawiam tak, już przy końcowym brudzeniu będę korygował ewentualne niedociągnięcia):


I zamontowałem coś takiego.:


Proszę mi napisać po co to było :)

i uzupełnianie kadłuba duperelami:





Z tego co widzę, to brakuje mi kilka nitów na zawiasach pokrywy silnika i uchwytu na piłę. Następnie musze uzbroić ogniwka w ostrogi, zagruntować, połączyć i je pomalować, czyli do zobaczenia za miesiąc...

Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
20-03-21 23:30  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
indianscout   

To coś z drugiego zdjęcia to element do wciskania gwoździ w drzewo, tak jak to zrobił Grigorij Saakaszwili w pierwszym odcinku Czterech Pancernych :) :) :)

 
21-03-21 07:41  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pijom i cuda czyniom... Miazga będzie.

A zapytam, bo czas się już zbliża. Jakie malowanie będzie? Jaka jednostka? Bo chyba nie będzie to 102...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
26-04-21 13:42  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@indianscout: A no to już wszystko jasne :)
@Mucha: Zostaje to z pierwszego posta w w tym wątku.
=========================================================================================
Dzień dobry.
Trzeba się przypomnieć, bo długa przerwa nastała. Bez zbędnego pitolenia:
Przykleiłem ostrogi, pozalewałem ogniwa wikolem i pomalowałem:



A tu brudzenie:





Może być taka imitacja zużycia i rdzy? Proszę o opinię. Zapomniałem przetrzeć srebrem zewnętrzna stronę gąski, nadrobię to następnym razem.

Pozdrawiam

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024