FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
11-12-22 00:42  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, wiem, że może trudno w to uwierzyć po tym co już pokazałem, ale aby skończyć kadłub, poszatkowałem go na CZTERY kawałki. Podstawa wieżyczki strzelca ogonowego to kompletny odjazd pomiędzy wręgami a poszyciem. W kolejnej aktualizacji pokażę.

Dzięki wszystkim za doping. Wierzcie mi, ja nie chcę go wywalić, bo uwielbiam konstrukcje wielosilnikowe II wojny i mało mam braków w swojej kolekcji. A dodatkowo konstrukcje brytyjskie są w ogóle bliskie memu sercu, więc naprawdę czuję presję :)

Jańcio, wiedziałem że z nim będą problemy. Oczytałem się dokładnie wszystkiego co było na necie. Wszystkie te niedokończone relacje (a kilka jest), analizowałem łączenia kadłuba, podpatrywałem jak to robili inni a i tak wybrałem swoją drogę. Jednak wszyscy Ci którzy o tym pisali, nie komentowali wszystkiego. Może gdybym to wiedział, zastanowiłbym się dokładniej, zanim nakleiłem wręgi. Teraz - będę walczył do końca. Jak skleję dobrze kadłub, model dostanie Merliny, tak jak Do dostał BMW 323 Fafnir. A tak, faktycznie, głupi nie wiedział a robi :)

Piotter, Broda - wierzcie mi, słuszna decyzja. Ja dziś mając tą wiedzę, również bym sobie odpuścił. Tak jak właśnie odpuściłem sobie Avro Anson.

Wojtek - jeden i drugi - obiło mi się o uszy, ale to tylko opowieść gminna, że tester zawalił sprawę a dodatkowo nie wszystkie elementy zostały sprawdzone. Cholerna szkoda, bo maszyn wielosilnikowych w dobrym wydaniu nie jest dużo wbrew pozorom. A ten Halifax miałby prawo po poprawkach być obłędnym modelem, który w moim odczuciu deklasowałby resztę. Bo idzie go wykonać w dobrym wydaniu. Tylko jakim kosztem...

Jhradca, Mariusz, Yak, Lukson - do krwi ostatniej kropli z żył, bezapelacyjnie i do samego końca, albowiem Rubikonów w tym modelu przekroczyłem już chyba z siedemnaście - nie poddam się.

Do następnej aktualizacji! Hej!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-12-22 10:28  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To może zrób Lancastera z Fly Model. Jest nowe wydanie
https://www.flymodel.pl/samoloty-modele-kartonowe/11-testowy-5901444200092.html

Post zmieniony (11-12-22 10:29)

 
11-12-22 11:57  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam go, i też dostał wyrok. Jest w top 5 do pocięcia.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-12-22 07:09  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Kurka, kolego Mucha wyczynia takie cuda a ja dopiero teraz się zorientowałem. Zagrzewam do boju!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
12-12-22 22:11  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zaiste, podziwiam determinację. Ja już bym się chyba poddał.
Trzymam kciuki za powodzenie budowy, bo model na pewno będzie efektowny.

 
13-12-22 08:55  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehe dobra walka nie jest zła :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
13-12-22 10:42  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

czysty masochizm XD

 
13-12-22 12:29  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Mucha
Avro Ansona odpuściłeś bo jest słabo opracowany, czy przez szatę graficzną z lat 90-tych?

To prawda, że wśród tylu wydanych w ostatnich latach w MM wielosilnikowców to chyba tylko B-17 sprawiał najmniej problemów (choć np. kolega Winek też sporo wysiłku w niego włożył).

A jak tam Cant?

 
13-12-22 16:43  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W Ansonie wg mnie będzie duży problem ze spasowaniem kadłuba. Jest on podzielony w części oszklonej, nie posiada oklejek na obwodzie tylko jest zaprojektowany tak bardziej okrętowo. Na wiatrochronie jest łączenie poszyć bocznych, gornego i części nosowej. Nie przemawia do mnie. Zastanawiałam się ale zrezygnowałem.

Cant leży spokojnie w pudełku. Skończę Halifaxa, przyjdzie czas na Canta. Mam obecnie 11 rozgrzebanych modeli i solenny zamiar skończyć wszystkie po kolei.

--

Post zmieniony (13-12-22 17:10)

 
13-12-22 17:09  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Avro Anson był wydany w kartonie? kto? kiedy?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024