FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-02-21 22:13  Odp: [Zagadka] Zgaduj zgaducha co klei Mucha...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Siedmiu z Halifaksa J ?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-02-21 22:15  Odp: [Zagadka] Zgaduj zgaducha co klei Mucha...
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Pardon, nie doczytałem z tym wewnetrznym silnikiem, późno już, spać idę chyba ;)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
21-02-21 16:31  Odp: [Zagadka] Zgaduj zgaducha co klei Mucha...
megami   

B-17?

 
21-02-21 19:28  Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A zatem zaczynamy. Tym razem przede mną kolejne wyzwanie, tym razem wagi ciężkiej!

Uzasadnienie.

Dlaczego ten model? Tak objechany na wszystkich forach, tak znienawidzony i obrzucony błotem. Uznany za niesklejalny, źle zaprojektowany... No cóż, kupiłem go pod wpływem obejrzenia filmu dokumentalnego o tej konstrukcji, a później poczytałem o samym modelu. Lekko mnie zmroziło i... Kupiłem drugi egzemplarz....

Uzbrojony w dwa modele, postanowiłem (po przeczytaniu chyba wszystkich wpisów pod tytułem tego modelu), że zaczynam budowę. Jak wyjdzie - chwała. Jak nie to polegnę. mam jednak mocne postanowienie być pierwszym, który budowę dociągnie do końca i robi to na naszym forum. Ot, takie wyzwanie (w tle powinien gdzieś echem się odbić demoniczny głos "Challenge accepted")

Okładka:



Historia

Tu będzie coś niecodziennego. Były co najmniej DWA samoloty TL-L w 35 Dywizjonie Bombowym. Ja opowiem historię wcześniejszego Halifaxa. Zakończę ją oczywiście też informacją jaki los spotkał klejony przeze mnie egzemplarz, ale to w następnej odsłonie historii. Opisywana przeze mnie historia z pierwszego wpisu jest idealna na dobry film wojenny, i to właśnie ją Wam przybliżę.

35 Dywizjon swoimi tradycjami sięga czasów Pierwszej Wojny Światowej. Powstał w 1916 roku i kilka razy reorganizowany. Jego historia na dzień dzisiejszy kończy się na roku 1982. Na razie tyle. Historii nie zabraknie, jeszcze tu wrócimy

Kuchnia

Oczytany i raczej sceptycznie nastawiony do modelu podchodzę do tematu. Na pierwszy ogień idzie wycięcie wszystkich elementów poszycia i przymiarka ich metodą obtaczania. Wynik jest pozytywny. Żaden z elementów nie odstaje od reszty, co oznacza, że poszycie jest zaprojektowane poprawnie (tzn jedno poszycie pasuje do następnego itd... Następnie biorę taśmę malarską i od wewnętrznej strony sklejam wszystkie segmenty od nosa samolotu do kabiny. Jest pozytywnie, nie zauważam wielkich kilkumilimetrowych dziur do wypełnienia



A zatem problem dotyczy wręg - teoretycznie. Zaczynam od nosa, czyli od początku kadłuba do kabiny pilotów. Na pierwszy ogień wręga za kabiną Po przymiarce wyłazi smutna rzeczywistość. Szpara 2,5 mm. Po szybkich przeliczeniach wychodzi mi, że trzeba ściągnąć 0,3 mm z obwodu wręgi. Papier ścierny w ruch i pierwsze małe zwycięstwo.



Idziemy w kierunku nosa, kolejny element i wręga numer 5. Ta sama historia - szpara 2 mm. Ponawiam zabieg i efekt jak na zdjęciach. Ok - jestem nastawiony pozytywnie.





Na dzisiaj koniec. W następnym kroku polecę od początku, bo przy wrędze nr 4 wychodzi mi jakaś dziwna przygoda, ale opiszę to dokładniej jak zbadam temat do końca, czyli w następnej aktualizacji

Ciąg dalszy nastąpi!

--

Post zmieniony (21-02-21 19:31)

 
21-02-21 23:10  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo Mucha!
Obserwuję.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-02-21 07:35  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem kolego Mucha .
Taki widzę bieg z przeszkodami uprawiasz :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
22-02-21 09:25  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ufffff a już się martwiłem, bo "Na dzisiaj koniec. W następnym kroku polecę od początku,(...)" przeczytałem jako "w następnym ROKU"
waga ciężka...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
22-02-21 10:48  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

I gratuluję wyboru. Bo więcej na forum marudzenia jakie te modele beznadziejne, złe i niesklejalne. Jakież to buble wydają! I nasze piniendze bioro! Zdeptać, opluć, wyrzucić.
A potrzeba takich jak Ty, co pokażą takim malkontentom środkowy palec sklejając niesklejalne i to najpewniej na bardzo wysokim poziomie. Powodzenia!!!

--
54323031

 
22-02-21 16:11  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie masz racji.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
22-02-21 21:08  Odp: [R] Zatopić Władcę północy!!! HP Halifax Mały Modelarz 4-5-6 2010 r.
marcco.life   

Fajny temat. Swoja droga szkoda ze ktores z "wiodacych" wydawnictw nie wezmie tego samolotu na tapete. Oprocz leciwego Fly Model chyba nikt tego nie wydal a szkoda.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024