FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-02-21 18:52  [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, będę relacjonować budowę lokomotywy SP45-009 z MD Kłodzko. Bazą do modelu jest SP45-015 od Angraf. Model zakupiłem podczas uczestnictwa w "VI Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych", wiec na wykonanie czekał 9 lat.

Model bedzie malowany zapewne na zielony z jasnym zielonym pasem po srodk, jest tez alternatywa z późniejszego okresu gdzie ma żółte czoło i czerwone elementu na ramie wózka.
Jak dotąd udało mi sie dowiedzieć to SP45-009 różniła sie od innych tym, ze miała dodatkowy otwór wentylacyjny i brak rynienek na dachu.
Dwa warianty jak wyglądał SP45-009:



Stan modelu na dziś



Post zmieniony (15-03-21 20:55)

 
21-02-21 09:29  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Maverick33 - zdjęcia z relacji jak robiłeś SU45-217 czy SP45-142 bardzo mi pomagają, Instrukcja nie wszystko pokazuje :(. Modele które wykonałeś są dla mnie arcydziełem

 
03-03-21 15:00  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wózek powoli powstaje, został zrobiony mechanizm hamulcowy i zaczynam montować resory. Na razie oceniam wykonanie wózka na 6,5/10. Drugi wózek bedzie o wiele lepszy bo juz bede miał większe doświadczenie

[IMG] https://imgur.com/gallery/SvuKm6f [/IMG]

 
03-03-21 20:28  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zapomiałem napisać, że została mi ułatwione wklejanie modelu. W pracy pojawiły sie dwie lokomotywy SU45-079 i SU45-089, wiec mam łatwy dostęp zobaczyć jak element wyglada w rzeczywistości. Już skorzystałem z tego przy resorach.
Viking_BB - Farbkami Citadel nie bede malować, jeszcze nie schowałem ich po malowaniu figurek, model będzie malowany farbami MR. Hobby.

 
08-03-21 00:03  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pierwszy wózek sklejony do SP45, teraz czas oczekiwać na ładną pogodę żeby pomalować.
Wózek jest średnio trudny do budowy, trochę sie pomęczyłem nad nim. Drugi bedzie o wiele lepszy, bo nie zrobię takich samych błędów. Teraz czas wziąść się za silnik spalinowy i inne elementy przedziału silnikowego.
Przyszedł mi ostatnio pomysł na diorame dla tego modelu. Diorama jako element muzeum kolejowego, pasowało by to tez do przyszłych modeli kolejowych jak TKt48, ET22, Ty2 czy SM42. Był by chodnik, ławecza kabi tablica informacyjna o lokomotywie.

Wie ktoś jak zmniejszyć rozmiar zdjęć ? Wstawiam zdjęcia po przez Imgur





Post zmieniony (15-03-21 20:59)

 
11-03-21 23:21  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Powoli powstaje silnik z agregatem i inne urządzenia z przedziału silnikowego


--

 
15-03-21 21:26  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zdjęcia zostały poprawnie, są jako hiperłącze.
Zbudowany został piec i szafa elektryczna.





W arkuszu z częściami są dwie różne części podpisane tym samym numerem:
-numer 92


- numer 104


--

Post zmieniony (15-03-21 21:30)

 
23-03-21 12:26  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Budowa modelu idzie do przodu. Z budowy z urządzeń przedziału silnikowego zostało mi urozmaicenie silnika w przewodu i rury. Teraz zajmuję się konstrukcją kabin maszynisty i za niedługo zacznę budować drugi wózek do lokomotywy.









--

 
24-04-21 10:03  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dawno nic nie dawałem z relacji budowy SP45. Mam mniej czasu na budowę więc postęp prac się spowolnił, ale model na pewno zostanie całkowicie zbudowany.
Zabrałem się za budowę drugiego wózka, lokomotywa już może stać na swoich 12 kołach.
W maju zacznę malować model, udało mi się znaleść we Wrocławiu modelarnię gdzie są warunki.







 
30-04-21 19:53  Odp: [R] SP45-009
Aspirant 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pierwsze części do lokomotywy zostały pomalowane farbami Mr.Color:
- dół ostoja, wózek lokomotywy kolorem czarnym numer 2
- podłoga przestrzeni silnikowej kolorem stalowym numer 61
- podłoga pod urządzeniami i wyposażenie przedziału silnikowego kolorem szary numer 362
- ściany działowe beżowy numer 45
Wózek lokomotywy potrzebuje jeszcze poprawek i drugi wózek będzie zapewne malowany już w częściach przed sklejeniem.
Z efektu jestem zadowolony i model staje się piękniejszy.







 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024