FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
21-01-21 15:54  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Aras45 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 0

https://facebook.com/groups/1756477727956502/permalink/3552942958309961/?anchor_composer=false&ref=m_notif¬if_t=group_comment_mention

Po dołączeniu do grupy, polecam skorzystać z wyszukiwarki. Na hasło "capon" wyskakują odpowiednie wątki tematyczne.

Post zmieniony (21-01-21 19:26)

 
19-02-21 20:38  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Vin cent   

Kupiłem ten lakier i wygląda na świetny końcowy, do zabezpieczenia gotowego modelu. Atomizacja farby przy przyciśnięciu przycisku działa prawie jak w aerografie z większą dyszą 0,5-0,8mm . Lakier oparty na polimetakrylanach dosyć intensywnie śmierdzi przy aplikacji po zaschnięciu które trwa szybko, dosłownie kilkanaście minut zapach ustaje . Super sprawa. Nie wiem jak to się nadaje do "kaponowania" . Nie testowałem na cyfrowym wydruku ale moze byc kłopot . Do Offsetu rewelka
https://www.chematic.com.pl/pl/p/Chematic-Lakier-do-modeli-kartonowych/2780

Post zmieniony (19-02-21 20:40)

 
20-02-21 10:04  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Zeus12345   

Witam

ze względu że nie mogę zatruwać sąsiadów w bloku i siebie zakupiłem lakier ten zaleta nie śmierdzi :)

https://allegro.pl/oferta/altax-lakier-szybkoschnacy-do-wnetrz-0-75l-polmat-10031462551?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_przemys%C5%82&ev_adgr=Budownictwo&gclid=CjwKCAiAg8OBBhA8EiwAlKw3kr_om5rARyzKkhaEK0ywBG5qO7f93mfH7D565eo7LaUumJ7T2y2XCBoCNJwQAvD_BwE

najlepiej nakładać wałkiem z gąbkom cienką warstwę .zależy od modelu jak jest cienki papier to tylko po stronie druku jak jest na twardym papierze to z 2 stron :)

 
20-02-21 14:54  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
ANDSZY   

Nie zniekształca kartonu?Jak reaguje z drukiem cyfrowym?

 
20-02-21 15:52  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Zeus12345   

ANDSZY -karton jest mięki jak model jest na cienkim kartonie(miałem samolot bf 110 mpm) a druk cyfrowy nie wiem bo takich modeli nie posiadam.
Zaleta szybko schnie tylko trzeba uważać na kurz i żeby na wałek nic się nie dostało lakier Altax jest na bazie akrylu :)
Bez rozcieńczania nakładamy wałkiem cienkie warstwy z obu stron nie pędzlem bo będą widoczne smugi na modelu których się nie usunie :)

Post zmieniony (20-02-21 19:23)

 
20-02-21 17:24  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czy chodzi ci o wiele kusz czy o zwykły kurz ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-02-21 15:26  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Obiecałem ostatnio, że dam znać jak wyszło caponowanie cyfry Answera. Spadł śnieg przyszły mrozy i dopiero w dniu wczorajszym udało mi się zaimpregnować arkusze. Sukces!!! Zgodnie z zaleceniami Arka, nie żałowałem caponu. Szerokim pędzlem rozprowadziłem capon po arkuszach i zostawiłem aby arkusz nasiąkł. Po wstępnym wyschnięciu powiesiłem do schnięcia. Na jednym arkuszu zrobił mi się delikatny zaciek. Prawdopodobnie capon nie zdążył wsiąknąć przed powieszeniem.
Cyfra wymaga więcej ostrożności, ale można zaimpregnować caponem. Być może nie wszystkie. Answer przeszedł test.

Pozdrawia Adam

 
28-02-21 19:07  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Bonthyc 

 

Adam - capon oczywiście prosto z puchy? Tzn bez rozcieńczania z nitro.

Edit:
Tak w ogóle - czy capon ulega przeterminowaniu? Na puszce jest niby nabita data ważności ale tak na logikę to chyba niema co się tam popsuć? Zwłaszcza jeśli puszka jest szczelnie zamykana. Czy jest może na forum ktoś impregnował takim "przeterminowanym" caponem? Sam mam puszkę której kończy się ważność i przy moim tempie/czasie który mogę przeznaczyć na klejenie raczej nie mam szans wykończyć jej przed terminem.

Post zmieniony (28-02-21 19:45)

 
28-02-21 21:13  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tak prosto z puchy. W sobotę zrobiłem akcję impregnacji. Dwie wycinanki z dodatkami laserowymi i kartony do podklejania. Zużyłem prawie dwa litry caponu.

 
01-03-21 06:59  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

to musiały być naprawdę duże wycinanki, ja na cały pancernik 1:200 nie jestem w stanie nawet pół litra wcisnąć: ]

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024