FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-02-21 10:08  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,myślę ,że inspektor spokojnie dopuściłby do użytku taki sprzęt ratunkowy,, Wykonanie kartonowych to sporo dłubaniny ,sam niedawno wykonywałem pontony do Simsa.Szukana przez Ciebie średnica jest na przewodzie elektrycznym 2,5 mm2 na koszulce ,pozdrawiam Marek

--

Post zmieniony (18-02-21 11:11)

 
18-02-21 15:20  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Panowie!
Marek, a widzisz! Nie pomyślałem o tym, żeby użyć przewodu z izolacją.... No trudno. Człowiek się uczy całe życie (a i tak głupi przed Panem stanie :-D)
Niemniej zabawne jest także to, że z tych ośmiu tratew, tylko dwie będą miały dobrze widoczne drobiazgi wewnątrz, bo np. na nadbudówce dziobowej wisiały te tratwy tak:

:-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-02-21 15:39  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Się mi podoba. I tratwy i nadbudówka ale śruba rzymska najbardziej.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-02-21 09:52  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zastanawiałem się, czy ktoś tę śrubę rzymską w ogóle zauważy ;-)
Cieszę się, że się podoba. To taki element w stylu: "hmmm, sprawdzę, czy da się zrobić prosto i w skali?"

Da się. :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-05-21 13:38  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ależ ten czas szybko leci ;-). Ruszyłem z drugą kondygnacją nadbudówki. Jednak sama bryła była by okropnie nudna, więc postanowiłem się zabawić po modelarsku, czyli zrobić coś, czego pewnie i tak nie bardzo będzie widać, a mianowicie wnętrze

Przed pomalowaniem

Gaśnice

Na razie mam zastosowanie dla dwóch gaśnic, a dwie pozostałe być może powędrują na modele ścigaczy, które nieukończone zaległy u mnie w szafce odłożone "na kiedyś" ;-)

Ostatnio Karas w swoim Shimakaze się zamartwiał, że nie zauważył odciągów rei, a ja nie zauważyłem dwóch iluminatorów i trzeba było się zabawić w chirurgię plastyczną :-/

Tutaj odpowiedź na cisnące się wszystkim na usta pytanie: "ile tego wnętrza będzie widać?" O tyle właśnie:

Całość. Dojdą jeszcze otwarte drzwi, jakiaś wiązka kabli i ze dwie rury, ale to po wykonaniu pomostu nawigacyjnego i jego konstrukcji. Pomost będzie bezpośredniu na tej kondygnacji i już się za niego zabrałem. Malowanie dopiero całości.


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-05-21 07:16  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Całkiem sporo widać. Nie zrobienie tego wnętrza to byłby grzech zaniechania ;)
Oglądam z wielkim zainteresowaniem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-05-21 09:37  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przez uchylone drzwi widać sporo,to są te smaczki ;klameczki ,uchwyty ,gaśnice . Też wykonałem w Vosperze ale nie są takie ładne,skala ta sama , spokojnie zagospodarujesz pozostałe gaśnice ,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-05-21 12:14  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No to się cieszę :-).
Stary, pamiętam wnętrza Twojej Flowerki i dzięki temu wiem, że warto je czasem robić. Marek, z tego co widzę, Twój Vosper też ma niczego sobie sterówkę.
Zrobiłem to wnętrze dla czystej frajdy, bo jakoś dotąd nie było okazji w innych modelach tak się pobawić. Tu akurat z dokumentacji znałem rozkład wnętrza, ale same szczegóły wyposażenia, to już niestety moja inwencja, choć szukając inspiracji, naoglądałem się wnętrz amerykańskich niszczycieli (głównie Gleavesów i Fletcherów) na zdjęciach i filmach, jakie udało mi się znaleźć. Bardzo przydatne okazało się wirtualne zwiedzanie USS Kidd i filmy instruktażowe "z epoki". Ceną za tę zabawę była konieczność wywalenia wycinankowego szkieletu z 2 mm tektury i zrobienie go po swojemu, zresztą wycinankowa wersja nadbudówki ma wczesny, zaokrąglony z przodu kształt, a ta jak widać jest już ścięta.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-07-21 00:23  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ostatnie 2 miesiące spędziłem w rozjazdach i na intensywnej pracy, więc siłą rzeczy na model nie zostało wiele czasu. Zresztą nadal go nie mam... Aby więc go nie tracić, któtko: powstał pomost nawigacyjny z pełną konstrukcją pod spodem. Cała konstrukcja robiona od podstaw, bo autorzy wycinanki o niej zapomnieli. Wysokość teowników to 1 i 1,5 mm Jedyny element niekartonowy, to ten ponawiercany pasek, który wykonałem z worzywa sztucznego. Całość oczywiście odwrócona "do góry nogami"


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-07-21 15:21  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, taki troche a'la Qń z Ciebie: ]
Model wychodzi świetnie i bardzo fajny detal.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024