FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
15-04-12 02:33  [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Szanowni Forumowicze,

Dokładnie dziś mija 100 lat od katastrofy statku pasażerskiego RMS "Titanic". 15 kwietnia 1912 roku o godzinie 02:25 na pozycji 41̊ 46’N i 050̊ 14’W brytyjski transatlantyk RMS "Titanic" pogrążył się w głębinie pociągając za sobą w otchłań 1503 istnienia ludzkie. Tragiczna historia tego statku pasażerskiego wyzwala po dziś dzień wielkie emocje oraz zainteresowanie ludzi na całym świecie. Wiele osób stara się dogłębnie poznać i zrozumieć tą niesamowitą historię. Analizując po raz kolejny wszelkie dostępne informacje, osoby te dochodzą czasami do różnych ciekawych wniosków - odkrywają "Titanica" na nowo. Mimo upływu lat "Titanic" pozostaje nadal żywą legendą. Legendą, skrywającą jeszcze wiele tajemnic czekających na odkrycie.

Załoga SZKUTNIKA postanowiła upamiętnić to wielkie wydarzenie.W najbliższym czasie zamierzamy oddać w ręce modelarzy zupełnie nowe opracowanie modelu kartonowego statku RMS "Titanic". Chcemy w ten sposób oddać hołd wszystkim osobom związanym z tym tragicznym wydarzeniem: budowniczym statku, tym co przetrwali oraz osobom, którym nie udało się przeżyć katastrofy.

Nasze przedsięwzięcie zmierza do tego, aby oprócz modelu RMS "Titanic", ukazały się na rynku modelarskim również modele kartonowe pozostałych bliźniaczych jednostek: HMT "Olympic" w przepięknym oryginalnym kamuflażu z połowy 1918 roku oraz HMHS "Britannic" w malowaniu statku szpitalnego.

W pierwotnym założeniu modele tych jednostek miały być gotowe w dniu dzisiejszym. Niestety w życiu nie da się wszystkiego przewidzieć. Względy od nas niezależne spowodowały, że dziś możemy zaproponować Wam jedynie zapowiedź tych modeli. Obiecujemy zrobić wszystko co w naszej mocy, by na przełomie 2012/2013 roku ukazał się co najmniej jeden model kartonowy.

Modele jednostek typu Olympic opracowywane są przez międzynarodową grupę miłośników statku RMS "Titanic", na podstawie wszelkich możliwych do zdobycia, materiałów (plany stoczniowe, książki, tysiące zdjęć, szkiców, rysunków, raportów i innych publikacji). Są wśród nas: autorzy publikacji marynistycznych, pracownicy muzeów morskich, konstruktorzy statków, wykładowcy i absolwenci szkół morskich, modelarze okrętowi z długoletnim doświadczeniem modelarskim, żeglarze oraz osoby zawodowo związane z morzem.

Szczególne podziękowanie pragniemy złożyć Panu BRUCE BAVERIDGE (autor wielu książek poświęconych tej pięknej jednostce, między innymi współautor książki "Titanic - The Ship Magnificent"), za udostępnienie dokumentacji stoczniowej statku RMS "Titanic", materiałów własnych gromadzonych przez kilkadziesiąt lat oraz za wszelką pomoc okazaną podczas realizacji projektu. Bez niego praktycznie modele kartonowe by nie powstały. Pozostałym osobom również dziękujemy bardzo za włożony trud.

OPIS MODELI

Na początek tradycyjnie okładki (jeszcze bez końcowego liftingu). W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować Panu GRZEGORZOWI NAWROCKIEMU za namalowanie specjalnie dla nas obrazów jednostek typu Olympic. Dzięki nim okładki nabrały właściwego kolorytu.
>><><>

Modele statków pasażerskich typu Olympic opracowywane są w skali 1:200. Staramy się, aby nasze modele wyglądem jak najwierniej przypominały jednostki rzeczywiste. Statki HMT "Olympic" i HMHS "Britannic" będą miały naniesione odpowiednie ślady eksploatacyjne. Do projektów podchodzimy z wielką starannością, czego wyrazem jest dbałość o takie szczegóły, jak konsultowana ze znawcami tematu kolorystyka poszczególnych jednostek. Modele przeznaczone są dla modelarzy zaawansowanych, posiadających już spory bagaż doświadczeń modelarskich. Każda z wycinanek zawierać będzie ponad 10.000 kartonowych elementów oraz wiele dodatków. Format arkuszy A3.

W naszym projekcie zastosowaliśmy kilka nowych, przemyślanych i przetestowanych rozwiązań. Dotyczą one przede wszystkim budowy kadłuba.

SZKIELET KADŁUBA
Wszystkie elementy szkieletu zostały zaprojektowane pod tekturę o grubości 1.0 mm. Modelarze którzy mają za sobą sklejanie szkieletów z tektury o grubości 2.0 mm i nie używają do budowy modeli gotowych elementów wycinanych laserem, doskonale rozumieją ten problem. Gęsto rozmieszczone wręgi oraz wzmocnienia denne, pokładowe i burtowe w wystarczający sposób usztywniają szkielet kadłuba oraz zminimalizują pojawienie się na kadłubie statku tzw. "krowich żeber". Wypustki dodatkowo pozwalają na szybki montaż elementów szkieletu, i to praktycznie bez użycia kleju. Metoda wypustkowa szkieletu, w bardzo dużym stopniu zapobiega zwichrowaniu kadłuba podczas montażu, zwłaszcza tak długiego jak kadłub jednostek typu Olympic w skali 1:200. Wprowadziliśmy ponadto usztywnienia na oble kadłuba (miejsce położone między dnem a burtą kadłuba). Podczas montażu modelarze najczęściej trzymają w palcach model w tym właśnie miejscu powodując deformację poszycia. Poniższy rysunek montażowy szkieletu kadłuba powinien wszystko wyjaśnić.

<>

POSZYCIE KADŁUBA
Nie ukrywamy - poszycie kadłuba było dla nas trudnym wyzwaniem. Dotyczy to szczególnie kamuflażu jednostki HMT "Olympic". Kolejna rzecz, która spędzała nam sen z powiek to wykonanie z kartonu poszycia kadłuba tak, by jak najbardziej przypominało ono oryginalne nitowane poszycie. Przetestowaliśmy wiele pomysłów. Od tradycyjnego poszycia odpowiednio wyrysowanego, przez naklejanie pasków i na przyklejaniu poszczególnych blach (każda blacha poszycia przyklejana do poszycia wewnętrznego oddzielnie) kończąc. W naszych modelach zastosowaliśmy podwójne poszycie kadłuba. Poszycie wewnętrzne, wzmacniające cały kadłub - wykonane jest w sposób tradycyjny. Nie trzeba szkieletu wypełniać pianką montażową. Poszycie zewnętrzne złożone będzie z elementów imitujących poszczególne blachy poszycia. Na poszycie wewnętrzne w zaznaczone miejsca trzeba będzie nakleić po kolei poszczególne blachy poszycia (w sumie ponad 2000 blach). Zdajemy sobie sprawę, że praca nad poszyciem nie będzie łatwa. Efekt końcowy będzie jednak znacznie lepszy, niż przy "tradycyjnej" metodzie oklejania kadłuba. Metoda ta pozwala w sposób bardziej realny pokazać wygląd kadłuba z nitowanym poszyciem. Wystarczy spojrzeć na poniższe rendery. Nigdzie nie zauważymy sztucznych łączeń elementów poszycia kadłuba. Mamy nadzieję, że nasze rozwiązanie okaże się innowacyjne i szybko znajdzie sympatyków wśród modelarzy.

<><><>

Pozostałe elementy modelu jak: nadbudówki, szalupy, wyposażenie pokładów - projektowane są bez większych udziwnień. Poniżej przedstawiamy Wam przykładowe strony elementów do wycinania.

<><><><>
Odcienie kolorów pokazane na powyższych fotkach odbiegają od rzeczywistych - Są to skany arkuszy z kolorystyką w CMYKu.

Duży nacisk kładziemy również na ilość i czytelność rysunków montażowych. Z własnego doświadczenia wiemy, że nie zawsze wszystko da się z nich odczytać w jednoznaczny sposób. Przykładowe propozycje naszych rysunków montażowych prezentujemy poniżej.

<>


Do modeli będzie można dokupić wiele dodatków jak: szkielet kadłuba i inne części cięte laserem, elementy fototrawione (w tym szczegółowo opracowane relingi), maszty oraz
metalowe lufy dział dla jednostki HMT "Olympic".

Relacja z budowy modelu testowego zostanie pokazana na forum po wakacjach.

Dziękujemy bardzo za uwagę.
Pozdrawiamy serdecznie.

SZKUTNIK

--

Post zmieniony (12-07-13 14:42)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 03:26  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Fiemat Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ułaaa, totalnie mnie zatkało z wrażenia.
Można wiedzieć w jakich mniej więcej cenach będą owe modele?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 08:14  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No, no, no, zapowiedź pierwsz klasa :-)
Co prawda Titanic mnie cakowiecie nie kręci, ale już Olympic w kamuflazu wojennym przyprawia o gęsią skórkę.
Powodzenia i wielu ciekawych pomysłów na okręty !!! Jak ruszycie z takim rozmachem, Rodnej/Nelson aż się prosi :-)
Pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 08:26  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Piękne okręty się zapowiadają. Nawet nie wiedziałem, że było tyle "Titaniców" :)

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 09:04  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Statki cywilne mnie za bardzo nie interesują, ale te modele zrobiły na mnie piorunujące wrażenie !!!! Układ blach na poszyciu i detalizacja robi swoje :-)
W związku z tymi wspaniałymi nowinkami zapytam, czy będziecie wydawali tylko statki cywilne ? Okręt wojenny z takim kadłubem to było by coś !!!
Życzę sukcesów !!!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 09:22  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pięknie, szkoda tylko, że tak późno się ukażą. Wcześniej będzie też wydanie z MM.
Wersji Tytanica ukazało się dużo. W najnowszym wydaniu Modelarstwa Okrętowego jest pełen wykaz wszystkich dostępnych wydań.
Pomysł z blachami doskonały. Uważam jednak, aby się wyróżnić na tle innych wydań, można by się pokusić o elementy wnętrza, np. przekrój z restauracją, salą balową, fragmentem maszynowni i.t.p.
Jeżeli miało by to za bardzo powiększyć podstawowe wydanie, można by dodatki wydać oddzielnie.
Ciekawią mnie też ślady eksploatacyjne na statku, który dopiero co wypłynął ze stoczni :-)

Bart

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 09:23  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

Wydajcie jakiś stary żaglowiec na tym poziomie - zero uproszczeń. ;-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 09:27  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wow ! 10 000 elementów :0 ! Britannic będzie wspaniale się prezentować na półce .

--

Post zmieniony (15-04-12 09:29)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 09:28  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
stachooo Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Modele zapowiadają się doprawdy imponujące. Do tego przepiękne okładki, jest na czym oko zawiesić. Gratuluję!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 10:11  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

o joj :D:D
o matko boska częstochowska :D tego jeszcze nie grali :D

Post zmieniony (15-04-12 21:30)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 10:21  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Agzaim Bar Tholo Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Epickie, Szkutniku, po prostu epickie!

Możesz pisnąć słówko o procesie projektowania? (jak aplikacja, renderer itp?)

Wspaniałe.

--
imagination+extrapolation

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 10:22  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Adrian(a-graph) Na Forum:
Galerie - 9
 

po prostu KOSA;-)

--
Royal Navy first !!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 10:25  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
indianscout   

Ludzie ! Proszę - bez takich ekscesów , bo żuchwę musiałem spod szafy wyciągać . Okrętowcem nie jestem ale to co pokazujecie na zdjęciach robi potężne wrażenie . Pozdrawiam .

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 11:06  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Borek Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dżizas w końcu opracowanie legendarnego statku na poziomie. Największy plus za szczegółowe opracowanie układu blach poszycia. Coś pięknego no i nie lada wyzwanie dla modelarza. I kolejny duży plus za pamięć o pozostałych dwóch bliźniakach Titanica. Jeszcze raz wielki ukłon. Tylko teraz który model wybrać bo na sklejenie trzech może nie starczyć życia :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 11:46  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod Na Forum:
Galerie - 1
 

Krzysiu - nareszcie - gratulacje.
No to chyba stracisz cnotę, ale z wykopem.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 11:47  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
stary Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Coś z lufami i coś z leżakami do wyboru. Nawet największe forumowe marudy powinny być usatysfakcjonowane.
Całość zapowiada się wybornie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 11:54  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Windus Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

SZKUTNIKU pokazałeś klasę, widać wielkie zaangażowanie i dokładność wykonania projektu. Rewelacyjnie to wygląda.
Gratuluje.

Bart czytaj uważnie Titanic nie ma śladów eksploatacji. A dwie pozostałe jednostki jednak trochę popływały :)

--

Post zmieniony (15-04-12 12:01)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 13:03  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chyba nie musze pisać, że jestem zachwycony. Szczególnie, że tak jak pisałem przy okazji innych tematów, oczekuję z niecierpliwością wydania z MM. Wiedzą teraz, co przygotowujcie, model z MM potraktuje jako wprawkę przed faktycznym starciem z Olumpicami. Ta zapowiedź powala!! Nie spieszcie się z wydaniem tych modeli - pracujcie nad nimi spokojnie. :) Jak tylko będzie znana cena, odstawie wszystkie przyjemności i zacznę zbierać na te cuda, bo patrząc na zapowiedź wygląda na to, że nie tylko jakość opracowania będzie legendarna. :D

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 13:08  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
OSTOJA Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szkoda, że nie samoloty w tej wysokiej klasie opracowania, ale jak Szkutnik to SZKUTNIK, nie ma rady, wiadomo, same pływadła.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 14:18  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po prostu PRZEPIĘKNE !!!!

Z cyklu: must have.......

Impressive, very impressive...........

I tak trzymać!

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 14:46  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Korsarz Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dlaczego numeracja serii wydawniczej zaczyna sie od 200?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 15:01  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Medox   

SZOK, już teraz trzeba będzie zaplanować zakup.
Wielkie brawa i szacun dla wszystkich twórców tego projektu.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 15:31  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

jedno pytanie: czy dobrze widzę na rysunkach, że opracowanie graficzne będzie wzbogacone o elementy zużycia eksploatacyjnego? Czy to tylko koncept na renderach?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 16:10  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Korsarz przypuszczam, że to od skali :)
Piękne modele będą !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 17:18  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

To się nazywa wejście smoka ;) Olympic już robi niesamowite wrażenie, a co będzie jak dojdą ślady eksploatacji. Życzę powodzenia nowemu wydawnictwu.
Pozdrawiam

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 21:01  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Raz na jakiś czas pojawia się model, opracowanie, które przenosi modelarstwo kartonowe na kolejny poziom, które powoduje, że ta dziedzina rozwija się, a inni korzystają z tego know-how. To trochę tak, jak lot na księżyc. Mam wrażenie, że to będzie własnie takie opracowanie. Gratulacje, cieszę się, że jestem świadkiem historycznego wydarzenia.

--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 21:29  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Schiller Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Wspaniały projekt - cieszę się na myśl o tych jednostkach. Jedną z nich będę mieć na bank... ;)

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 22:17  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
marek1 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękne wycinanki,pozdrawiam marek

--


W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN HieiOstatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 22:52  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie i dobre słowo na forum. Tak szczerze.... to spodziewaliśmy się od Was raczej słów krytyki i potępienia. Tyle się teraz mówi o braku modeli dla początkujących modelarzy, a tu kolejne modele full wypas i do tego jeszcze udziwnione. Przykro nam, ale na podstawie dokumentacji stoczniowej nie da się zrobić uproszczonego modelu, zwłaszcza gdy się jest emocjonalnie związanym z tą jednostką.
Zaskoczyła nas duża ilość wejść na stronę w ciągu pierwszego dnia. Wątek nie dotyczy przecież popularnych dużych okrętów wojennych, tylko zwykłych statków pasażerskich. Chyba, że magia "Titanic'a" wciąż działa. Bardzo nas to cieszy.
Zapowiedź modeli typu Olympic ukazała się na forach: konradus i papermodels. Nie będziecie mieli chyba nic przeciwko temu, aby odpowiedzi na zadane pytania były pisane we wspólnym poście. Ułatwi nam to komunikację z Wami. Nie musimy zastanawiać się, w którym miejscu mamy umieszczać odpowiedź na konkretnie zadane pytanie. Troszkę się tych pytań nazbierało. Może zaczniemy odpowiadać na te pytania nie koniecznie po kolei:

1) Ślady eksploatacjne (raziel79) - W czasie wojny nikt za bardzo nie myśli o malowaniu kadłubów i reszty na statkach. Zwykle brakuje na to funduszy. Ślady eksploatacyjne będą naniesione na modele jednostek: Olympic i Britannic, nie tylko na rysunkach. Titanic pozostanie oczywiście w swoim czystym garniturku zgodnie z historią, jak to zwykle bywa po wyjściu statku ze stoczni. Nie mniej na pokładach będą już rozrysowane dokładnie oznaczone miejsca gdzie można było w czasie rejsu zagrać w ringo i inne dziecięce gry.

2) Numeracja modeli 201, 202, 203 (szpak i kos) - Jest to po prostu pierwszy, drugi i trzeci numer w skali 1:200

3) Grubość kartonu (ceva) - Podposzycie będzie drukowane na kartonie offsetowym, natomiast pojedyncze blachy poszycia będą wydrukowane na cienkim papierze offsetowym. Drukowanie wszystkich elementów na tej samej grubości papierze nie ma najmniejszego sensu - jak by to wyglądało ;)

4) Druk cyfrowy czy druk offsetowy (Partyzant, ceva i inni) - Tutaj sprawa jest otwarta. Zdajemy sobie sprawę że zarówno druk cyfrowy jak i offsetowy posiadają swoje zalety i wady. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni raczej do druku offsetowego. Z modelarskiego punktu widzenia też jesteśmy bardziej za offsetem. Nie wiemy tylko, czy przy tak małym nakładzie (300-500 sztuk) druk offsetowy będzie wystarczający dla utrzymania właściwych kolorów w wycinankach. Największe obawy dotyczą "pstrokatego" malowania Olympica. Czy po wydrukowaniu go w offsecie, bedzie go można skleić w standardzie? Druk cyfrowy by tę sprawę rozwiązał. Jak już wspomnieliśmy sprawa jest otwarta. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się jakoś rozwiązać ten problem.

5) Artykuł w Modelarstwie Okrętowym na temat monografii modeli Titanica (Bart) - Rzeczywiście, po przeczytaniu tego artykułu każdy powinien znaleźć właściwy model Titanica dla siebie.(syjek - mam nadzieję, że się nie obrazisz za tę reklamę).

6) KOSA (Adrian) - Nie wiemy jak to impretować. Jest to chyba pierwsza i jak do tej pory jedyna krytyka kierowana pod naszym adresem ;)

7) Projektowanie (Agzaim Bar Tholo) - Całość powstaje generalnie w Rhino. Renderki są wspomaganę przystawką V-Ray i cieniowane troszeczkę w Corelu.

8) Rysunki montażowe (ceva) - Zależy nam na tym by rysunki były czytelne i jednoznacznie zrozumiałe dla jak najwększej liczby odbiorców. Stąd ich duża ilość. Rozumiemy, że nie każdemu mogą przypaść one do gustu.

9) Zniżki dla forumowiczów (Tadeos) - jak najbardziej tak. Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji, nie tylko cenowych, ale na razie o tym sza. Najpierw niech te modele powstaną i trafią do sprzedaży.

10) Cena (ZbiG, Bizon, filemat96 i inni) - Nie możemy na to pytanie Wam teraz odpowiedzieć, ponieważ sami nie wiemy jeszcze ile to wszystko razem będzie kosztować. Model kartonowy RMS TITANIC z wydawnictwa Gomix kosztuje obecnie na rynku około 150 zł. Będziemy starali się utrzymać podobną cenę na nasze modele. Czy nam to się uda? Nie wiemy. Na pewno cena za model nie przekroczy magicznej wartości 200zł.

Na koniec jeszcze jedno małe wyjaśnienie. W Waszych wypowiedziach (yukikaze, walker i inni) zaczęły pojawiać się wpisy typu nowe wydawnictwo. Padły nawet propozycje kolejnych modeli: polskie transatlantyki, Wilhelm Gustloff (Andrzej Px48 - też byśmy chcieli :)), żaglowiec bez uproszczeń, Rodney/Nelson, samoloty. Nie skończyliśmy jeszcze pierwszego projektu, a Wy dopytujecie się o kolejne modele kartonowe. Jak zaznaczyliśmy na wstępie jesteśmy grupą miłośników statku RMS "Titanic". Nasze modele kartonowe powstają z myślą o Titanicu, jego interesującej i zarazem tragicznej historii. Nie myślimy o powoływaniu do życia nowego wydawnictwa. Prace nad Titaniciem i pozostałymi modelami trwają prawie 5 lat - z jedną dłuższą przerwą :(((. Dobre opracowanie modelu kartonowego pochłania strasznie dużo czasu. Wydawcy modeli kartonowych sporadycznie wydają modele statków. Coś w tym musi być. Prawdopodobnie nie ma zbytu na tego typu jednostki. Nie wiemy, czy istnieje zapotrzebowanie na tak mocno zdetalizowane cywilne jednostki pływające i żaglowce jak kartonowe modele statków pasażerskich typu Olympic. Na chwilę obecną RACZEJ NIE przewidujemy kolejnych wycinanek ze znaczkiem SZKUTNIKA. Z resztą co to za wydawnictwo co wydaje jeden model w ciągu pięciu lat.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 22:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod Na Forum:
Galerie - 1
 

Wisa uwierz mi znając determinację i pasję Szkutnika jestem pewien że te modele się ukażą na bank.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-04-12 23:27  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
syjek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

SZKUTNIKU kochany, dobrze że wreszcie sie zdecydowałeś na ujawnienie najskrytrzej tajemnicy :) Wiem o Waszym projekcie od pół roku, ale jak widzisz "pary z gęby" nie puściłem, choć język mnie świerzbił aby ogłosić światu w ostatnim MO (bez Twojej wiedzy oczywiście ;), jakie cudo szykujecie :) Teraz już wszystko jest jasne i jeszcze bardziej zaciskam kciuki za powodzenie całego projektu.

Tylko na siłę się nie spieszcie, bo coś sknocicie, a to muszą być modele przełomowe :)
I nie chcę słyszeć o żadnym druku cyfrowym... !!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 02:43  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Korsarz Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

>>Z resztą co to za wydawnictwo co wydaje jeden model w ciągu pięciu lat

Ekskluzywne ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 03:17  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Co jak co, ale Olympic musi trafić w me ręce. Wymiatające malowanie :-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 17:19  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mogę wiedzieć co to za wydawnictwo panowie?? szukałem w necie i nie ma żadnych info, może to są wasze pierwsze modele i daltego nie ma żadnej stronki?? pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 19:58  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
wojtas.r Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Fajne modele i podejście do ich projektowania.

Post zmieniony (16-04-12 20:42)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 20:08  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Bizon Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Parę postów wyżej autor pisał :P

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 21:19  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oj, chyba sie w końcu doczekam. Moje NAJWIĘKSZE marzenie modelarskie się spełni !!! SZKUTNIK jesteś wielki !!!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 21:31  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tylko strasznie mały nakład jest planowany z tego co wyczytałem :/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 21:32  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Mariaszek Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 11
Galerie - 4
 

Szkutniku , obca jest mi fascynacja Titaniciem, natomiast szanuję i doceniam wielką pasję, jaką nam tu prezentujesz. Naprawdę przyjemnie się to ogląda, czyta i odbiera. Dobrze, że są takie pasje, bo dzięki nim powstają dobre rzeczy.
Powodzenia w realizacji planów.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 21:37  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rawot89   

A jaki nakład jest planowany bo nigdzie nie mogę się doszukać tej informacji?:)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 21:49  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Windus Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

rawot nakład to 300-500 sztuk.

SZKUTNIK nie chcę żadnej zniżki na te modele po warunkiem, że przekonasz moją lepszą połowę jak dobrze są opracowane :) moim skromnym zdaniem cena poniżej 200 zł. jest jak najbardziej przystępna.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 22:11  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

no właśnie czyli malutki :) ciekawe czy starczy na nas wszystkich :D

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 22:16  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Medox   

minik88 będziemy się pojedynkować:D

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 22:27  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zróbmy listę chętnych i komitet kolejkowy :D Jak za starych dobrych czasów oblegania kiosków podczas polowania na MM :) Myślę, że ten nakład szybko się rozejdzie wśród nas :)

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 22:29  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod Na Forum:
Galerie - 1
 

Panowie chyba nie znacie realiów wydawniczych w naszym kraju.
Poza tym jak to zwykle to bywa, większość mówi że kupi a tak naprawdę jak ma kupić to "coś" im przeszkadza i liżą model przez szybkę.
Niejeden modelarz będzie musiał latami szkolić swoje umiejętności aby usiąść do klejenia tych modeli - no ale to inna sprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-12 23:43  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jeszcze raz gratuluję Szkutnikowi i chęci i pomysłu. I realnego podejścia do tematu, bo jak czytam wpisy typu; kupię trzy, kupie wszystko itd... to nie wiem śmiać czy płakać się :-)
Tym bardziej że model podejdzie pod dwie stówki :-)
Ale za te pieniądze to kupa frajdy i piękny mebel w domu :-)
Pzdr i więcej takich ..

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 01:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

SZKUTNIK tą zapowiedzią zniszczył premierę Małemu Modelarzowi ;)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 07:11  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zgadza się , ja też czekam od 2 miesięcy od kiedy pojawiła się zapowiedź w MM czekam na niego , ale ta zapowiedź jeszcze bardziej mnie poruszyła tylko wyjdą dopiero za rok, czyli MM też będzie miał dużo chętnych :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 08:32  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Windus Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kupią, nie kupią ale zainteresowanie modelem jest duże.
Mnie osobiście ciekawi to poszycie podzielone na 2 000 elementów, po jego wykonaniu efekt końcowy musi być co wspaniały, z drugiej strony trzeba jednak mieć duże doświadczenie żeby to wykonać.
Może ktoś mi wyjaśnić dokładniej druk laserowy i offestowy?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 09:36  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Druk "ofsetowy" - drukowane farbą - powiedzmy tradycyjnie, laser to tak jak w ksero, w drukarkach (no bo to jest z drukarki :-) ), drukujesz nie farbą w płynie, ale tonerem, takim proszkiem. który po naniesieniu jest termicznie utrwalany na papierze.
Problemem może być reagowanie na kleje (rozpuszczajniki) oraz obróbka mechaniczna - miętolenie, zaginanie, zwijanie - przez to że nadruk tworzy "kruchą" warstwe na powierzchni papieru (to jest spiek) potrafi się załamywać i łatwiej ścierać.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 09:41  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie moja skala i okres historyczny, więc nie kupię (jednego mniej do kolejki :-D), ale bardzo się cieszę, że ktoś wreszcie opracował model jednostki pływającej, o wyglądzie... jednostki pływającej. Mam na myśli przede wszystkim poszycie kadłuba. W świetle tego, co tu oglądamy, niemal wszystkie dotychczasowe modele okazują się być ledwie wycinankami kartonowymi, zabawkami, w których projektanci dokonali szeregu uproszczeń dla wygody własnej i modelarzy. Oczywiście nie chcę nikogo obrazić i mam świadomość, że każde opracowanie wymaga dużego wysiłku. Jednak, jak już tutaj wspomniano, TO jest po prostu zapoczątkowaniem (bardzo bym tego chciał) nowej generacji modeli kartonowych, albo inaczej: nowej epoki kartonowego modelarstwa okrętowego.
Panie i Panowie: oto MODELE!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 09:41  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod Na Forum:
Galerie - 1
 

A inna sprawa to to że karton/papier po wygrzaniu przez lampę utrwalającą proszek potrafi deczko zmienić wymiar. Zaraz odezwą się ludzie mówiący ze to bzdura, ale kto nie projektował modeli ten nie wie o co chodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 10:32  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod Na Forum:
Galerie - 1
 

Z doświadczenia wiem że druk offsetowy pozostawia też wiele do życzenia, ale jak wydawca jest na tyle upierdliwy dla drukarni że śledzi każdy etap druku to dopilnuje aby nie było żadnych różnić w odcieniach. Drugą metodą podobno jest tez druk offsetowy nie z CMYK ale w Pantonie - cokolwiek to znaczy. Kiedyś w którymś wątku ładnie to wyłuszczył.
Ale wiem że Szkutnik podchodzi do sprawy profesjonalnie i wszystko będzie dopilnowanie.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 12:24  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jurgen Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W temacie - Bardzo ładne modele. Instrukcja też wyznacza nowe trendy w kartonówkach, ciekawe czy się przyjmie (rynkowo i ekonomicznie). Tematem interesuję się zatem podwójnie, bo co tu dłużej ukrywać - przymierzam się do własnego wydania kilku pozycji i z zainteresowaniem śledzę wszelakie nowinki i odzew na nie.

A nie w temacie - @Jarod - "Drugą metodą podobno jest tez druk offsetowy nie z CMYK ale w Pantonie" - Pantone to puszka farby mówiąc w skrócie. Czyli zamiast drukowania koloru złożonego z 4 barw składowych (CMYK) drukujemy z użyciem jednego koloru (Pantone) o odpowiednim odcieniu. Czyli większe prawdopodobieństwo, że różnic w kolorze nie będzie. Przynajmniej teoretycznie. Przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale nie mogłem się powstrzymać.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 13:14  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kiedyś miałem chęć kupna Titanica z Gomixu, ale sobie podarowałem. I chyba dobrze zrobiłem, bo to co tutaj widzę, jest po prostu kosmiczne. Nigdy nie robiłem okrętów na poważnie, ale Titanica zawsze chciałem mieć i ten model po prostu wypada mi kupić, gdy tylko się ukaże. Dzięki Panowie za wspaniały temat na model i równie wspaniałe, innowacyjne podejście do projektu. Nic tylko uklęknąć przed Wami ;-)
No cóż, szykuje się chyba najlepsze w historii opracowanie modelu kartonowego w Polsce i nie tylko xD

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 13:45  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Witamy wszystkich ponownie. Czas na kolejne odpowiedzi na zadane przez Was pytania. Nie jest ich zbyt dużo tym razem. Jeśli chcecie o coś zapytać, podpowiedzieć, zasugerować coś, podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat modeli kartonowych prosimy bardzo o kontakt. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje. Przecież te modele mają być dla Was.

11) Ringo i inne gry dziecięce (Sprudin) - Sprudin zaczekaj kilka dni. Mamy problemy z wrzuceniem fotek na imagebam.com Za kilka dni będziemy korzystać z innego dostawcy internetu wtedy spróbujemy sprawę naświetlić.

12) Druk offsetowy (syjek, Darecki IV i inni) - Druk offsetowy na razie w zdecydowanej przewadze ;)

13) Nakład modeli (ravot 89, Windus, vansen i inni) - Doskonale znamy realia sprzedaży modeli kartonowych w Polsce. To co jest deklarowane przez Was na forach raczej rzadko sprawdza się w realu ;))) Kupować 3 takie same modele tylko w innych malowaniach ........chyba lekka przesada. 3 modele w nakładzie 300 egzemparzy daje w sumie 900 modeli statków pasażerskich typu Olympic. Jest to wystarczająca ilość. I przestańcie z tymi zamówieniami, listą kolejkową i pojedynkami. Jeśli nakład danego modelu się wyczerpie - zawsze można zrobić dodruk.

14) Premiera Małego Modelarza (Raziel_3) - Zapowiedź naszych modeli ukazała by się w dniu 15 kwietnia 2012 r. nie zależnie od zapowiedzi Małego Modelarza. Nie uważamy się za żadną konkurencję. Wręcz przeciwnie. Jest nam bardzo miło, że nie tylko my jesteśmy zainteresowani tematem Titanic'a. Jak do zapowiedzi SZKUTNIKA i Małego Modelarza dodać gotowe modele wydawnictwa Gomix i niemieckiego Schreiber-Bogen to w przyszłym roku do wyboru będą cztery modele kartonowe RMS TITANIC w skali 1:200. Czegoś takiego w kartonowym modelarstwie okrętowym jeszcze nie było. Nic tylko się cieszyć w tej sytuacji.

15) Wydawnictwo SZKUTNIK (minik88) - Nie ma co googlować w necie, bo wydawnictwo SZKUTNIK nie istnieje. Jak już wspomnieliśmy jesteśmy zwykłą grupą shiplovers'ów. Interesują nas głównie statki i żaglowce. W wolnym czasie bawimy się w modelarstwo - sklejamy i projektujemy modele kartonowe. Jedni z nas dodatkowo malują marynistyczne obrazki,drudzy hobbystycznie piszą artykuły i książki o tematyce związanej z morzem, pozostali oglądają filmy o piratach i grają w pirackie gry na kompie. Tak to wygląda. Jesteśmy po prostu zbieraniną ludzi, których łączy wspólna pasja. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim wpisie na chwile obecną RACZEJ NIE przewidujemy kolejnych wycinanek pod znaczkiem SZKUTNIKA. Zwykły brak czasu. Pomysłów na kolejne modele jest wiele. Niektórzy z Was podali już nawet swoje propozycje. Z dokumentacją modelarską jest różnie - w zależności od jednostki. Coś tam ciekawego na pewno by się znalazło. Niestety brakuje rąk do pracy nad projektami. Jakby znaleźli się chętni projektanci do wspólnej zabawy............. to kto wie. Może coś by z tego w przyszłości wyszło? Na razie jest jak jest.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 16:36  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Madness Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 19


 - 1

Porażająca zapowiedź! Na taka "lekka przesada" z kupnem wszystkich trzech okrętów to ja sie powoli i nieśmiało pisze :)

--

Post zmieniony (17-04-12 16:36)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 18:48  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Myślę że nikt nie kupi wzystkich trzech, chciałoby się wam sklejać trzy identyczne okręty?? bo mi nie , ja jestem jedynie pewien że kupię Olimpica jest porażający , często czytałem o nim i jego fotki oglądałem, jego malowanie z czasów I wojny poraża .

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 19:02  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rawot89   

Ja stawiam na Titanica - od lat fascynuję się tą jednostką, cały czas szukam odpowiedniego opracowania:) a tu proszę - taka niespodzianka. Wszystkie tegoroczne nowości zostały przebite tą zapowiedzią. ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 20:20  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie chwalcie dnia przed zachodem słońca - jeszcze nie jeden model was zaskoczy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-12 20:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a mnie się będzie chciało skleić wszystkie trzy modele. Oczywiście nie jeden po drugim, ale wszystkie trzy będą razem. Wyobrażacie sobie wszystkie trzy w jednej gablocie ze szkła? SZKUTNIK-u, to nie przesada. Fakt, bryłowo wszystkie modele są niemal identyczne, ale tu nie chodzi tylko o kamuflaż. To kawał historii! Jedni wybiorą którys z modeli, ale znajdzie się kilka osób które kupia komplet i będą cięły je całe życie. :) Każdy chyba ma jakieś takie "marzenie modelarskie" - temat który chciałby skleić ponad inne. Dla mnie od pewnego czasu jest nim Titanic. Trzy modele z serii to coś wspaniałego. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-04-12 20:50  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Tym razem padło kilka pytań dotyczących samej budowy modeli. Bardzo nas to cieszy.

16) Lamka nocna RMS TITANIC (ceva) - O tym nie pomyśleliśmy :(. Z oświetleniem kadłuba raczej będzie problem przy takiej konstrukcji. Wzmocnienia burtowe w szkielecie, podwójne poszycie..........no ale od czego jest wyobraźnia modelarska :). Co do okien i drzwi drukowanych na folii - robiliśmy takie eksperymenty. Nie jesteśmy z tego eksperymentu zbytnio zadowoleni. Przeszklenie szyb wyszło ok, tylko farba na drzwiach też daje połysk i wyglada to wszystko troszkę sztucznie. Jest pomysł by dla bardziej wymagających modelarzy puścić ramy okienne i drzwi cięte laserem na cienkim papierze. Przypalany brązowy kolor ram powinien dodać naturalności oknom. Można się wtedy pobawić z przyciemnianą folią jako szyby, albo doć kropelkę lakieru na papier by uzyskać "szklistość" szyby. Naklejenie ram okiennych i drzwi na ściany nadbudówek dodatkowo uwypukli nieco kształty. Nie da się przeszklić okien w naszym modelu by ukazać jego wnętrze - nie pozwala na to stabilny szkielet nadbudówek.

17) Pokłady (Darecki IV) - Pokłady jak najbardziej będą cieniowane, ale w granicach rozsądku. Zauważyliśmy, że w niektórych kartonowych modelach okrętowych projektanci mocno przeginają z kolorystyką pokładów. Dość często na konkursach, patrząc na pokłady modeli statków i okrętów (np. skala 1:200) widzimy nie pokład, a poszczególne deski w pokładzie. Proponujemy dla relaksu odwiedzić w Gdyni "Dar Pomorza", albo inną jednostkę i przyjrzeć się drewnianym pokładom. Czy w rzeczywistości drewniany pokład mieni się tyloma kolorami co pokłady w niektórych wycinankach?....... Jest pomysł, by w naszych modelach kartonowych pokłady dodatkowo wydrukować na cienkim prążkowanym papierze - imitację desek pokładowych osiągnąć nie różnorodnością kolorów, ale fakturą papieru. A jak będziecie bardzo wybredni i będzie odpowiednie zainteresowanie tematem - pokłady do modeli kartonowych można w bardzo prosty sposób wykonać z drewna (przypalanko laserem). Proces technologiczny jest taki sam jak w przypadku wypalania drewnianych pokładów do modeli plastikowych w skali 1:350. Nie wiemy tylko jak taki model zostanie potraktowany przez sędziów na konkursie modelarskim. Czy drewniane pokłady w modelu kartonowym (zalecane przez wydawcę) - to nadal model wykonany w standardzie, czy też może już nie jest to standard???

18) Titanic w odcinkach (clavdivs) - Ten pomysł był już przerabiany kilka lat temu przez jednego z wydawców (100 numerów). Cena pojedynczego zeszytu pewnie wyjdzie mniejsza. Ale jak doliczysz do tego koszty wszystkich przesyłek (rozumiem, że nie zamówisz wszystkich zeszytów jednocześnie), to nie wiemy czy dużo przyoszczędzisz.

19) Kilka ciekawych planów statków (antoni.o) - Rozumiemy, że posiadasz dokumentację stoczniową tych jednostek, a nie Plany Modelarskie albo Profile Morskie. Z resztą to już chyba jest zbędne, bo wielu forumowiczów (np. Raziel_3) zamierza sklejać modele kartonowe typu Olympic do końca życia :(.

Na koniec jeszcze kilka słów.
Kochani. Jesteśmy ZSZOKOWANI niektórymi wypowiedziami (tutaj nie podamy nicków). Chodzi o zapoczątkowanie nowej ery w modelarstwie kartonowym. Co Wy wypisujecie. Jeszcze trochę i co nie którzy z Was zaczną odmierzać czas... to co było przed 15 kwietnia 2012 i to co jest teraz. Jaka nowa era modelarska? Sklejaniem modeli kartonowych zajmujemy się od 20-30 lat. Wiele w tym czasie sie zmieniło. W modelarstwie kartonowym również. Świat poszedł mocno do przodu. Nastała era komputerów i internetu. Wydawane kartonówki z roku na rok są coraz lepsze i tego nie da się zatrzymać. I bardzo dobrze. To co Wam wstępnie zaprezentowaliśmy - to proste pomysły ułatwiajace sklejanie modeli,dające całkiem przyzwoite efekty końcowe, których nam ciągle brakuje w wydawanych modelach kartonowych. Ot i cała filozofia. Żadne odkrywanie Ameryki, ani lot na Księżyc. Za jakiś czas pojawią się pewnie na forum inne osoby, które zaproponują Wam zupełnie nowe "odkrywcze technologie" sklejania modeli kartonowych. Jak to już Jarod w jednym z wątków napisał.....nie chwalcie dnia przed zachodem. Czeka na Was na prawdę jeszcze wiele fascynujących modeli do sklejenia. Prosimy Was - wyluzujcie troszeczkę.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-04-12 21:00  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

hej, ale ja z tym sklejaniem do końca życia żartowałem. :) Poza tym jeżeli mówimy o odmierzaniu czasu to trochę wchodzą niektórzy w paradę awiacji, ponieważ podobno (chodzą takie słuchy) w Polsce czas mierzy się przed tym i po tym co wydarzyło się 10 kwietnia roku pamiętnego. ;) (żart)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-04-12 10:40  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Extra Model   

SZKUTNIK napisał:
Czeka na Was na prawdę jeszcze wiele fascynujących modeli do sklejenia.

Jest już zapowiedź Hiei z GPM a jest dopiero kwiecień.

--
www.extramodel.pl

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-04-12 12:18  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mini napisał:

> Jest już zapowiedź Hiei z GPM a jest dopiero kwiecień.
>
> --

Skąd ta informacja, bo nic nie mogę znaleźć?

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-04-12 14:03  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Extra Model   

Zdjęcie sklejonego Hiei jest zamieszczone na okładce jednej z ostatnich nowości (Avro 504K).
A to nie koniec.

--
www.extramodel.pl

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-04-12 18:28  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mini, czy mógłbyś wrzucić zdjęcie tego Hiei z okładki, ale może w wątku o nowościach GPM?

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-12 00:26  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gwoli wytłumaczenia... Mój wpis o komitecie kolejkowym i liście miał mieć tylko i wyłącznie charakter rekreacyjno-rozrywkowo-żartobliwy. Przepraszam, jeśli nie wyszedł. I jestem wyluzowany. Śledzę tylko z wypiekami na twarzy ten wąt, bo mi w moim marynistyczno modelarskim życiu "Titek" towarzyszy odkąd pamiętam. I jeśli się uda wydać te modele to będzie dla mnie ogromne wydarzenie. Ale fakt, realia są różne... Już jedno słynne wydawnictwo zapowiedziało wydanie "San Francisco" i nic z tego nie wynika... Cóż, jak mawiali starożytni Grecy- pażywiom, pasmatrim. Powodzenia.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-12 22:46  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

20) Ringo i inne gry po raz drugi (Sprudin) - Na wielu fotografiach, rysunkach i planach widać na słonecznym pokładzie Titanic'a zaznaczone miejsca do gry SHUFFLEBOARD <><>
Shuffleboard jest nadal bardzo popularną grą wśród pasażerów na statkach wycieczkowych.Tak twierdzą: Bruce Baveridge, Ralph Currell i cała reszta anglojęzycznych shiplovers'ów. My ze Wschodniej Europy podchodzimy do tego stwierdzenia bardziej sceptycznie. Nie znamy polskiego odpowiednika tej gry. Nie mamy bladego pojęcia, czy na polskich transatlantykach również grywano w shuffleboard. Może któryś z forumowiczów ze starszej młodzieży grał w coś podobnego na podwórku lub na pokładzie polskich statków i pomoże nam ustalić polską nazwę tej gry.

21)Żart rekreacyjno-rozrywkowy (vansen) - żarcik w porządalu, udał się. Chłopcy na forum zaczęli za bardzo się rozkręcać i trzeba było zwrócić co niektórym uwagę, by nie odbiegali zbytnio od tematu. Co do słynnego "San Francisco". Cóż. Na szczęście nie jesteśmy słynnym wydawnictwem. My w ogóle wydawnictwem nie jesteśmy. Ale rzeczywiście... pożyjemy zobaczymy. Już raz siła najwyższa namieszała w naszym projekcie - stąd opóźnienie. Mamy nadzieję, że limit nieszczęść w stosunku do nas został całkowicie wyczerpany.

22) Nie chwalcie dnia przed zachodem (Jarod, mini) - Minęło zaledwie kilka dni gdy Jarod wypowiedział te słowa, a GPM zapowieda kolejny świetny model - okręt HIEI. Sami widzicie ile ciekawych modeli kartonowych czeka na Was. Adrian podejrzewa, że Darecki IV jest autorem tego cuda. My też podejrzewamy, że sam Darecki IV maczał w tym palce :). Bardzo nas cieszy, że inni projektanci (Jarod, Darecki IV, Jurgen i inni) włączają się do dyskusji nad projektem jednostek typu Olympic. Wierzymy, że zaowocuje to w przyszłości kolejnymi coraz lepszymi kartonówkami jednostek pływających.

23) Propagowanie modelarstwa kartonowego wśród młodzieży (antoni.o, jaakko) - Chłopaki, wielki szacunek dla WAS. Widać są w Polsce jeszcze szkoły gdzie można się czegoś pożytecznego nauczyć. Załoga SZKUTNIKA całym sercem popiera takie akcje. Możemy powiedzieć Wam z marynarska - TAK TRZYMAĆ!. W przyszłości postaramy się sprawić małą niespodziankę tym wielkim śmiałkom, co chcą sklejać nasze modele.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-12 23:22  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam !

Niezmiernie cieszy mnie ta zapowiedź. Na takie opracowanie, w szczególności Titanica czekałem. Jestem pełen podziwu i szacunku dla Waszej pracy. Cierpliwie czekam na premierę modeli :-)

Pozdrawiam serdecznie !

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-04-12 15:19  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
dzidek... Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Przyłączam się w pełni do uznania kolegów dla tego pięknego projektu.
Przyznam jednak, że bardziej ucieszyłby mnie tej klasy projekt M/S Batory.
Ważne jednak, że wszystko idzie w dobrą stronę.
Pozdrawwiam.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-04-12 18:31  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
madteam19 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Hej Wam.
Tak się składa, że wpadł mi w ręce ostatni numer Modelarstwa Okrętowego i przeczytałem w nim artykuł o modelach Titanica. No i się zorientowałem, że autorem artykułu jest
Szkutnik i Zdzisław Woliński (uuuuu..... Radom górą), czyli ta sama
załoga Szkutnika co przygotowywuje modele kartonowe.
Hoho widać, że to nie lada ekipa, skoro publikują ich artykuły w tak poważnym czasopiśmie;)
Obeznanie w temacie, fachowość i samo podejście do tegoż tematu godna podziwu, tak trzymać
PS: Też czekam z niecierpliwością na modele

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-04-12 02:37  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

24) Artykuł w Modelarstwie Okrętowym po raz drugi (madteam19) - Napisaliśmy ze Zdzisławem kilka zdań na temat planów i modeli Titanic'a. Syjkowi tekst na tyle się spodobał, że wziął te nasze wypociny, wydrukował i opublikował w kwietniowym numerze MO. Ot i cała historia. A czasopismo......... jak najbardziej poważne ;)

25) Kolejne modele kartonowe ze znaczkiem SZKUTNIK (dzidek... i pozostali). Zdetalizowany model kartonowy statku pasażerskiego M/S "Batory" całkiem niedawno wypuścił na rynek Mały Modelarz. Obawiamy się, że temat Batorego został niestety zamknięty na najbliższych kilka lat :(. Ale wszystko idzie w dobrą stronę :)).

Od momentu umieszczenia na forach zapowiedzi modeli statków typu Olympic, zgłosiło się do nas kilka osób wyrażając chęć współpracy. Są wśród nich także projektanci kartonówek. Bardzo nas cieszy fakt, że coraz więcej osób chce pobawić się w modelarstwo okrętowe razem z nami. Na razie prowadzone są bardzo luźne, niezobowiązujące rozmowy. Ciężko jest nam w tym momencie cokolwiek konkretnego Wam powiedzieć. Nie chcemy Wam zbyt dużo naobiecywać. Nie mniej bierzemy pod uwagę możliwość zaprojektowania dla Was kolejnego modelu kartonowego, być może będzie to kilka modeli. Na razie nie wiemy, jak dużym zainteresowaniem wśród modelarzy kartonowych cieszą się dobrze zdetalizowane modele jednostek cywilnych i żaglowców. Wydawcy modeli kartonowych zbytnio nie rozpieszczają miłośników tego typu jednostek. Może nam uda się przynajmniej częściowo wypełnić tę lukę. Proponujemy nastepujące skale dla modeli kartonowych:
skala 1:200 - statki towarowe i pasażerskie
skala 1:100 - żaglowce
skala 1:50 - jednostki pomocnicze (holowniki, statki rybackie, ratownicze,pożarnicze,badawcze, szkolne itp.)

I tutaj wielka prośba do Was. Aby poznać Wasze oczekiwania prosimy wszystkich chętnych o przysyłanie na adres mailowy: krzysztofpodgorniak@wp.pl propozycji modeli (maksymalnie 5 pozycji), które chcielibyście w przyszłości skleić razem ze SZKUTNIKIEM. Pozwoli nam to zorientować się bardziej w temacie, poznać Wasze modelarskie marzenia. Prosimy nie wypisywać swoich propozycji na forum. Ten wątek poświęcony jest jedynie statkom pasażerskim typu Olympic. Na maile od Was czekamy przez miesiąc, do końca maja 2012 roku. 1 czerwca 2012 opublikujemy listę najbardziej pożądanych przez Was modeli kartonowych, no i zobaczymy wspoólnie co można dalej z tym fantem zrobić. Czekamy na Wasze propozycje.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-05-12 11:51  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
madteam19 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam
Oho - jakiś mały zastój w temacie. Wysłałem do Was na priva swoje propozycje modeli, które chciałbym skleić razem ze Szkutnikiem. Bardzo mnie ciekawi jak wygląda obecnie sytuacja. Czy moglibyście zdradzić kilka szczegółów dotyczących przyszłych projektów modeli kartonowych?

--

Post zmieniony (05-05-12 12:05)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-05-12 14:54  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

Jak będzie jakiś testowy żaglowiec do sklejenia to jestem chętny. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-05-12 18:17  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

26) Testerzy modeli żaglowców (Patryk.K) - Bardzo nam miło, że chcesz pobawić się w testera naszych modeli. Szkoda, że do tej pory nie przysłałeś swoich propozycji modeli, które chciałbyś razem z nami przetestować :(. Masz szansę nadrobić tę zaległość do końca maja. Jak trafi się nam do testowania jakiś żaglowiec na pewno się z Tobą skontaktujemy. Masz na to nasze słowo.

27) Ankieta (madteam19) - Ciekawość to pierwszy stopień do piekła jak mówi przysłowie. A tak już całkiem poważnie. Ankieta - modele ze znaczkiem SZKUTNIKA, cieszy się wród forumowiczów średnim zainteresowaniem. Troszkę nas to dziwi. Taka duża ilość wejść na forach na naszą zapowiedź, a odzew na priva raczej dość mizerny. A może po prostu....... tak mocno zdetalizowane kartonowe modele jednostek pływających oparte w głównej mierze na dokumentacji stoczniowej nie są potrzebne na rynku modelarskim? Do tej pory zagłosowaliście w sumie na 34 jednostki. Nie chcemy obecnie zdradzać Wam więcej szczegółów na ten temat, by niczego nie sugerować osobom, które jeszcze nie podały swoich propozycji. Dotychczasowe propozycje są ciekawe, warte przemyślenia i bardzo zróżnicowane tematycznie. Żadna jednostka przez Was zasugerowana do tej pory nie uzyskała znaczącej przewagi nad pozostałymi propozycjami. Czekamy na dalsze Wasze sugestie do końca maja 2012r.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-12 19:11  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
males13   

Hmm... Imponujące, bardzo, lecz szkoda, że tak mały nakład, czy w przypadku dużego zapotrzebowania dałoby radę zwiększyć ten nakład? Wiadomo już kiedy planowana jest "premiera" modelików?

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-12 19:47  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
males13: Nakład modeli jest wystarczający. NIE PRZECZYTAŁEŚ dokładnie wszystkich wypowiedzi w tym wątku. Odpowiedzi na Twoje pytania już padły.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-12 20:48  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Taron78 Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


SZKUTNIK, ja już swoją wieżę wydałem, a co z Twoimi pływadłami?

To żart oczywiście. Dopiero dziś (kątem oka obserwując dzieciaki robiące maga bałagan w domu) znalazłem trochę czasu żeby się nieco zagłębić w dyskusje na forum. Gratuluję zaangażowania i profesjonalizmu, niesamowite przygotowanie tematu, chylę czoła. Ja pod tym względem może jeszcze nie poległem, ale zbyt często spaliłem temat poddając się emocjom. No cóż taki już jestem, ale Wam chłopaki już gratuluję. Szkoda tylko że w jednym miałeś rację - najpierw uchy i achy i deklaracje, a później wydruki leżą i się kurzą. Nic niestety na to nie poradzimy, a jak nie uda się zarazić trochę młodego narybku tą jakby nie było pożyteczną pasją, to będzie tylko gorzej.

Tak czy inaczej powodzenia w dalszej pracy, ja się nie deklaruję co do zakupu bo i tak nie miałbym kiedy go skleić, ale temat obserwował na pewno będę i kibicował serdecznie!

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-05-12 16:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Przypominamy.....pozostało już TYLKO 10 DNI do nadsyłania propozycji modeli kartonowych, które w przyszłości macie szansę skleić razem ze SZKUTNIKIEM. Czekamy na Wasze głosy do północy 31 maja 2012 roku.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 11:25  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
belmi   

Czy ktoś wyda ORP Bałtyk

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 12:14  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Andrzej Px48 Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Cicho marzę: Gustloff.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 12:16  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Mi by wystarczył porządnie wydany nasz "Gryf".

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 12:25  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
ceva Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witam,Pierwszy statek zbudowany po wojnie w Polsce, czyli rudowęglowiec SS Sołdek,pozdrawiam ceva

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 12:40  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Normandie - chyba najpiękniejszy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 13:39  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Panowie i Panie: propozycje miały być na priva a nie w wątku. Wcześniej juz o tym wspomnieliśmy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 13:47  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Co tam na priva, to przecież tylko marzenia:) My tylko głośno myślimy:)))

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 13:55  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Maverick: O niespełnionych marzeniach modelarskich już jeden wątek na konradusie jest - Prośba do projektantów...., czy coś takiego. My natomiast chcemy spełnić modelarskie marzenia (przynajmniej część). Dlatego prosimy o głosowanie na priva (maksymalnie 5 propozycji) - tylko te głosy będą brane pod uwagę.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-12 14:29  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Ok!:) Już smaruję maila:)))

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-12 13:13  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Witamy serdecznie. Mamy dziś 1 czerwca - Dzień Dziecka . Zgodnie z obietnicą chcemy Wam przedstawić wyniki naszej ankiety. Przez cały miesiąc mogliście wysyłać na nasz adres propozycje modeli, które w przyszłości chcecie skleić razem ze SZKUTNIKIEM. Wszystkim osobom, które przysłały do nas maile z propozycjami modeli serdecznie dziękujemy. Udało nam się poznać Wasze marzenia modelarskie - no może nie wszystkie, ale znaczną część na pewno. Teraz już wiemy jakich modeli oczekujecie od wydawców modeli kartonowych.
Zaznaczyliśmy na wstępie, że w kręgu naszych zainteresowań znajdują się generalnie żaglowce i statki. Tego typu jednostki są najbliższe naszym sercom.Mimo "ostrzeżenia" :) wielu z Was przysłało do nas propozycje modeli okrętów wojennych.
W sumie zaproponowaliście razem 107 obiektów pływających, z czego tylko 64 jednostki zostały zklasyfikowane. Reszta (43pozycje) to okręty wojenne bez ożaglowania.
Podsumowując wyniki ankiety stwierdziliśmy, że interesują Was głównie "pływadła" o dużych gabarytach. Tematycznie propozycje są bardzo zróżnicowane. Są wśród Was zarówno miłośnicy dużych żaglowców jak i statków pasażerskich. Troszeczkę mniejszą grupę zwolenników mają jednostki pomocnicze i statki towarowe.

W poszczególnych skalach najwięcej głosów zebrały jednostki:
skala 1:200 - statek pasażerski"WILHELM GUSTLOFF"
skala 1:100 - fregata "DAR POMORZA"
skala 1:50 - jednostka ratownicza (luźne propozycje: Kapitan Poinc, SAR 3000, R-27, R-17)

Pierwsza dziesiątka w KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ prezentuje się następująco:
BATORY/PIŁSUDSKI II USS CONSTITUTION II DAR POMORZA II SOVEREIGN OF THE SEAS II STATEK RATOWNICZY II STATEK TYPU LIBERTY II STEFAN BATORY II VASA II WILHELM GUSTLOFF II ZAWISZA CZARNY II

Sami widzicie - rozpiętość tematyczna Waszych propozycji jest bardzo duża. Patrząc na
pierwszą dziesiątkę modeli od strony technicznej (dostępność planów, fotografii, literatury, itp.) najtrudniej będzie zgromadzić dobrą dokumentację dla opracowania modeli: statku
pasażerskiego "WILHELM GUSTLOFF" i żaglowca "SOVEREIGN OF THE SEAS". W
pozostałych przypadkach z dotarciem do dokumentacji nie powinno być większych problemów :-).
Zastanawia nas bardzo duża ilość nadesłanych przez Was propozycji modeli okrętów. Uważaliśmy do tej pory, że kto jak kto, ale miłośnicy okrętów nie powinni mieć większych powodów do narzekań. Wydawcy kartonówek co chwilę wypuszczają na rynek nowe modele okrętów. Z ankiety wynika......., że wcale tak super z okrętami nie jest, jak nam się do tej pory wydawało. Warto by się nad tym tematem głębiej zastanowić.
W najbliższym czasie przejrzymy zasoby naszych shiploverskich bibliotek. Przeanalizujemy dokładnie zgromadzone materiały i postaramy się opracować dla Was kolejne modele kartonowe. Jesli zajdzie konieczność poprosimy o pomoc w uzupełnieniu dokumentacji innych shiploversów.

Czekamy na Wasze dalsze komentarze.

Pozdrawiamy SZKUTNIK

Post zmieniony (01-06-12 13:26)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-12 13:32  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Zawsze sie zastanaiwłem co ludziska widzą w tych "giermańskich" czy to pojazdach czy okrętach. Dla mnie brrrr choć nieśwaidomie dostałem w prezencie takiego jednego i pewnie będę musiał skleic toto co by żonka radość miała:-)
Ale z gustami się nie dyskutuje, skoro większość to większość :-)
Pozdrawiam i zyczę powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-12 13:42  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No nic, poczekam na drugą dziesiątkę:)))

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-12 14:06  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
ceva Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witam,w której dziesiątce jest Sołdek?,pozdrawiam ceva

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-12 14:26  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Borek Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"SOVEREIGN OF THE SEAS" jest jak dla mnie strzałem w dziesiątkę, ponieważ brakuje tak pięknych jednostek wśród kartonówek. Szczególnie relacja Doris pokazuje jak piękny jest żaglowiec. Trzymam kciuki, aby kiedyś ten model pojawił się w sklepie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-12 14:42  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

A jakiś trawler? Krzysiek, Ty wiesz... :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-12 15:12  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
cfemar   

Jako modelarz i instruktor harcerski to gdybym tak dostał w swe łapki Zawiszę I i Zawiszę II bym był w niebie ...:-) hehe

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-12 18:23  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
AC   

Takie gdybanie życzeniowe ma tylko wtedy sens, jeżeli znane są zamierzenia wydawcy, na jaki rynek jest skierowany. Czy np : krajowy czy również zagraniczny. Jak rozumiem wybór Titanica, nie był przypadkowy, bo ten temat daje duże szanse na sprzedaż w wielu krajach. Więc cała ta heca z propozycjami , jest niepotrzebna. Należało by zadać pytanie: jak byś miał wybór zbudowania znanej i popularnej jednostki zagranicznej, to jaką byś wybrał?.Przy takim założeniu cały plebiscyt polegałby na wybraniu z jakiejś puli znanych powszechnie konstrukcji, ale w wersji top. Wtedy, praktycznie wszystkie ..polskie” propozycje odpadają z racji swojej znikomej popularności w kręgach modelarzy zagranicznych. I myślę, że na tym się skończy, bo daje to największe szanse na spopularyzowanie i umiejscowienie się na rynku międzynarodowym. Szanse, może by miały jeszcze Dar Pomorza, lub Błyskawica, no może Batory, ale to już chyba wszystko. Dlatego czekam spokojnie na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu z niemiłym przeświadczeniem, że będzie to znowu temacik zagraniczny.
PS. W temacie ,,polskim” stawiał bym na Błyskawicę w skali 1;100. Ten temat daje dużą możliwość tworzenia nowych wersji.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-06-12 12:06  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wpisy. Kilka słów na gorąco.......................

Maverick: No i się doczekałeś :))) Pierwsza dwudziestka w kolejności alfabetycznej: Batory/Piłsudski - USS Constitution - Cutty Sark - Czarna Perła - Dar Pomorza - Fryderyk Chopin - Golden Hind - ORP Iskra I - Queen Mary - Regulus - Santisima Trynidad - Sołdek - Sovereign of The Seas - statek ratowniczy - statek typu Liberty - statek typu Victory - Stefan Batory - Vasa - Wilhelm Gustloff - Zawisza Czarny II.

dokker: co do "germańskich" jednostek - nie mieliśmy żadnego wpływu na wynik ankiety. A o gustach się nie dyskutuje......

Borek: "Sovereign of the Seas" - piękny żaglowiec. Niestety nie zachowało sie zbyt wiele z dokumentacji stoczniowej tej jednostki. Może kiedyś, kto wie..............................

ceva: jak widzisz "Sołdek" znalazł się w drugiej dziesiątce propozycji. Szkoda, że nie wziąłeś udziału w ankiecie. Była szansa na lepszą pozycję tego przepięknego rudowęglowca. Cóż..... wcześniej czy później zapewne doczekasz się tego modelu w sprzedaży ;-)

Patryk.K: najwyższe noty z jednostek rybackich zebrał "Regulus". Rzeczywiście przydało by się nowe komputerowe opracowanie tego modelu. Innych również.

AC: dla Ciebie szczególne podziękowania za wpis. W końcu jakieś słowa krytyki (nie licząc kosy od Adriana). Coś nam się wydaje, że nie przeczytałeś uważnie wcześniejszych wpisów. Masz rację - wybór Titanic'a nie był przypadkowy (wystarczy przeczytać pierwszy wpis w tym wątku). To od niego wszystko się zaczęło i na nim miało się wszystko zakończyć. Sytuacja uległa jednak zmianie. Zgłosiły się do nas osoby, które wyraziły chęć wspólnej zabawy przy projektowaniu modeli kartonowych. Szkoda marnować taki potencjał. Po to stworzyliśmy ankietę by dowiedzieć się co Was interesuje najbardziej. Ankieta specjalnie była przeprowadzona poza forum, by nikomu niczego nie sugerować. Czysty żywioł. W swojej wypowiedzi wspominasz o zamierzeniach wydawcy, źle postawionym pytaniu, rynek krajowy, rynek zagraniczny itp. Strasznie dużo "polityki i ekonomii" w tym co piszesz. SZKUTNIK to grupa shiploversów, która w wolnym czasie relaksuje się między innymi sklejaniem i projektowaniem modeli kartonowych. Traktujemy to jak dobrą zabawę. Modelarstwo to nasze hobby. Nie zastanawiamy się nad globalną sprzedażą modeli kartonowych, ani nie przygotowywujemy biznes planów z tym związanych. Zawodowo nas to nie interesuje. Co do "polskiego" tematu to nie jest chyba aż tak źle, skoro w przeprowadzonej ankiecie w pierwszej dwudziestce znalazło się 9 polskich propozycji modeli. W pierwszej kolejności postaramy się zebrać wystarczające materiały dla opracowania najwyżej notowanych propozycji modeli czyli: Dar Pomorza, Wilhelm Gustloff i jakaś jednostka ratownicza.

Pozdrawiamy
SZKUTNIK

Post zmieniony (02-06-12 20:31)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-06-12 14:12  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Szkutnik, można było ankietę podzielić na różne kategorie np.: żaglowce, wojenne , pasażerskie itp. i wtedy wybrać z każdej kategorii po trzy okręty. No ale i tak super, że chcesz wydać takie tematy:) Oj dużo pracy przed Wami:)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-06-12 18:28  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jestem zainteresowany modelem HMT " Olympic " ,czy model jest już zaprojektowany a data jego wydania jest już ustalona ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-06-12 14:25  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Halogen: Prace nad projektem modelu HMT "Olympic" trwają. Kadłub oraz nadbudówki są już gotowe. Obecnie pracujemy nad wyposażeniem pokładów. Jednocześnie trwają prace nad modelem RMS "Titanic". Dokładna data wydania modeli nie jest jeszcze ustalona. Prawdopodobnie będzie to pierwsza połowa roku 2013. W drugiej połowie 2013 roku powinien ukazać się model HMHS "Britannic".
W międzyczsie zaczynają powstawać również inne modele kartonowe - wybrane przez forumowiczów....i nie tylko.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-06-12 12:48  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
males13   

Trochę czekania ;P ale warto poczekać :D

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-06-12 21:38  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
males13: Jeszcze troszkę trzeba poczekać na nasze modele ;-) Przed nami okres wakacyjny - chwile odpoczynku. Jesienią zaproponujemy Wam malutki przedsmak tego co czeka nas w przyszłym roku. Będą to mini modele jednostek typu Olympic w skali 1:1200 zaprojektowane przez naszego przyjaciela Ralpha Currell'a. Osoby bardziej niecierpliwe już dziś mogą odwiedzić stronę Ralpha i wydrukować sobie te modele na drukarce. W prospekcie znajdą sie trzy modele: RMS "Titanic", HMT "Olympic" i HMHS "Britannic" - w tych samych malowaniach co przyszłe modele w skali 1:200. W polskim wydaniu zostanie zmieniony kształt szkieletu kadłuba na bardziej tradycyjny. Zmianie ulegnie również numeracja poszczególnych elementów, tak by na podstawie jednej instrukcji (rysunków montażowych) będzie można wykonać trzy modele. Egzemplarz promocyjny będzie oczywiście bezpłatny - FREE MODEL.
Czy warto poczekać?............Na pewno warto.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-06-12 19:03  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Trudno poczekamy . Od siebie dodam jeszcze propozycję wydania modelu żaglowca " Le Soleil Royale " .

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-06-12 20:21  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Halogen: "Le Soleil Royal" - piękny temat - niestety obecnie pracuje nad nim jeden ze znanych wschodnich projektantów. Prowadziliśmy swego czasu rozmowy na ten temat. Niestety okazało się, że model powstaje głównie na podstawie instrukcji montażowej zestawu firmy Sergal. Dla załogi Szkutnika "dokumentacja" tego typu jest nie do przyjęcia. Temat rzeczywiście świetny, ale niestety spalony :-(.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-06-12 20:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Borek Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkoda bo wykonanie tak bogato rzeźbionego modelu mogło by być fajnym wyzwaniem :)
Wiadomo, że do takiej jednostki nie będzie takiej dokumentacji jak do Titanica, ale i na podstawie tych instrukcji można model ładny zbudować:
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=22922

Szkutniku to może jak już jesteśmy przy żaglach to San Felipe? Okręt fikcja więc dokumentacja nie stanowi problemu :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-06-12 22:08  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

nie wyobrazam sobie takiego okrętu bez dodatków w postaci zdobień z metalu lub żywicy. A to kosmicznie podniosłoby cenę... i nie wytłumaczyłbym małżonce że to nam jest potrzebne do życia :-((

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-06-12 22:30  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Borek: Oczywiście, że można wykonać piękny model z zestawu firmy Sergal. Co do dokumentacji.........dokumentacja "Le Soleil Royal" na pewno nie jest tak dokładna jak w przypadku "Titanic'a", ale co nieco można znaleźć na ten temat. Można skonsultować się w tej sprawie z francuskimi znawcami tematu (szkoła Jean'a Boudriot) i przedyskutować całą konstrukcję żaglowca. Niestety projekt Jurija jest już dość zaawansowany i chyba nie ma sensu dublować tematu :-(.
San Felipe - rzeczywiście tutaj dokumentacja nie stanowi żadnego problemu ;-)

Łosiu: Bez żywicznych elementów to się raczej nie uda - takie niestety czasy nastały.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-06-12 17:58  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Borek Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeszcze dorzucę od siebie propozycję rozważenia żaglowca Prins Willem :) Materiałów jest dużo choćby książka Hermana Kettinga :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-06-12 21:57  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Borek: "Prins Willem", "Soleil Royal"........jest mnóstwo ciekawych tematów które nie doczekały się jeszcze kartonowych opracowań. Niestety nasze moce przerobowe są dość ograniczone :-(. Jeśli idzie o miłośników żagli, w najbliższym czasie pozostaniemy przy polskich klimatach. Obecnie rozpoczęły sie prace przy projektach: DAR POMORZA i OCEANIA. Modele te powinny w przyszłości pasować do Twojego "Daru Młodzieży" (ta sama skala). Oba projekty żaglowców powstają na podstawie dokumentacji stoczniowej uzupełnionej innymi materiałami. Na razie tyle z naszej strony.
WSZYSTKIM FORUMOWICZOM ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI :-)))

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-12 07:07  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Borek Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkutnik bardzo miła wiadomość :) Pozdrawiam was serdecznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-12 09:01  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Borek: Bardzo dziękujemy za pozdrowienia. Na pobudzenie wyobraźni przedstawiamy dwie fotki - dziobowa nadbudówka żaglowca "Oceania"

<><>

A teraz już .......................................W A K A C J E ! ! ! ! ! !

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-12 09:26  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Adrian(a-graph) Na Forum:
Galerie - 9
 

Szkutnik...zazdroszcze ze mozesz sobie pochulac w skali 1:100....ehh nie to co 1/200....wyglada naprawde niezle ta nadbudowka...

--
Royal Navy first !!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-12 22:18  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dostałem informację z LOK- iż Titanic w MM zostanie wydany na przełomie lipca i sierpnia a w zamian jeszcze w czerwcu ma się ukazać galeon Smok , pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-12 22:36  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod Na Forum:
Galerie - 1
 

Szkutnik - aż mi ślina skapła na koszulkę i kapie dalej z powodu opadu paszczęki. Niezłe kwiatki nam tu sadzisz, niezłe azali.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-12 08:23  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Adrian, Jarod: Wielkie dzięki za dobre słowo. Nic wielkiego nie robimy. Wystarczy DOBRA DOKUMENTACJA + oprogramowanie RHINO ;-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-12 15:08  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Gdaś 

 

Witam
SZKUTNIKU oprócz tego potrzebna jest jeszcze dobra znajomośc programu , a to czasami jest trudniej zdobyć od dokumentacji

--

Post zmieniony (26-06-12 15:09)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-12 16:57  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Gromek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Ja mam pytanie (jeśli padło,to z góry przepraszam) : planujecie wydać do modelu dedykowane,specjalne, "titanicowe", relingi? Z drewnianym pochwytem u góry? Bo z tego co się orientuję to jest to b.trudny element do odwzorowania samemu,a ten reling jest b.charakterystyczny dla tego statku

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-06-12 09:50  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

28) Relingi (Gromek) - Relingi na "Titanic'u" nie różnią się zbytnio od relingów jakie możemy spotkać na innych statkach pasażerskich. Rzeczywiście, część relingów ma drewnianą górną poręcz. Grubość drewnianych poręczy na relingach i nadburciach jednostek typu Olympic wynosiła 3 cale (około 76 mm). W skali 1:200 jest to zatem 0,38 mm.
<><>

Relingi - w wycinance wszystkie relingi będą dokładnie rozrysowane (szablony) i bedą posiadały własną numerację, co ułatwi montaż poszczególnych elementów. Oczywiście, że planujemy jako dodatek wydać relingi fototrawione dla modeli typu Olympic. Co do drewnianych poręczy - w chwili obecnej ciągle szukamy odpowiedniego materiału. Fornir dostępny na rynku najczęściej posiada grubość 0,6 mm. Drewno używane na pokłady do modeli plastikowych jest niewiele cieńsze. Zobaczymy, jeżeli nie uda nam się znaleźć odpowiedniego materiału na poręcze ostatecznie wykonamy je z blachy.

29) RMS "Titanic" z MM (minik88) - Dziękujemy bardzo za informację o nowym terminie ukazania się modelu kartonowego RMS "Titanic" z Małego Modelarza. Wszyscy czekamy na tę chwilę.

30) Projektanci modeli kartonowych (gdaś) - niestety masz rację. Bardzo trudno znaleźć jest osoby, które znają konstrukcje jednostek pływających i jednocześnie dobrze radzą sobie z oprogramowaniem Rhino, lub innym programem graficznym. Znalezienie takiej osoby jest znacznie trudniejsze niż dotarcie czasami do dobrej dokumentacji. Tak więc, jeśli ktoś czuje się na siłach serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy - projektowanie modeli kartonowych razem ze Szkutnikiem.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-06-12 10:27  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Andreas Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkutniku coś chyba słabo szukałeś http://www.ciosmak-drzwi.pl/okleiny, nie rozmawiałem z nim , ale pewnie cena moze być wysoka za tak małe zamówienia i jeszcze zależy z jakiego drewna.
pozdrawiam Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-06-12 12:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Andreas: Dziękujemy za namiary :-) No właśnie - przy tak małych zamówieniach firmy stolarskie zwykle kręcą nosem, albo życzą sobie sporo kasy za wykonaną pracę. Ale my nie poddajemy się. Damy sobie i z tym radę :-).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-06-12 22:28  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Andreas Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli jeszcze mogę coś dodać .Rozumiem że chcesz te poręcze wycinać laserem , Jest kilka minusów. Tak cienki fornir trudno będzie obrabiać , i wyszlifować czarne krawędzie po cięciu laserem . Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zeszlifowanie listewek na taką grubość -będą sztywniejsze.Trudno mi to wytłumaczyc , ale jest różnica między listwą przyciętą i zeszlifowaną ,a fornirem który jest skrawany .Tak cienkie listwy będą lubiły sie wyginać . Więc chyba lepszym będzie zastosowanie kartonu .

pozdawiam Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-06-12 02:59  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Roboffsky   

Czolem !
Mocno czekam na ukazanie sie Titanica & Co..
Ciekawi mnie czy istnieje mozliwosc wydania tych pieknotek w skali 1:250? (moze na zamowienie czy dla wybranych?)
Ten watek stal sie swoista lista zyczen. Chcialbym dodac moje trzy grosze. Moze na razie to jeden grosz, ale zwiazany mocno z Trtaniciem. Nie dosc ze zwiazany ale w dodatku ciagle istniejacy.. Panie Szkutniku, a mozeby tak Nomadica na szybciutko? Obok Titanika wygladalby pieknie:
http://www.nomadicpreservationsociety.co.uk/index.asp
w dodatku i pare planikow z tej samej stronki:
http://www.nomadicpreservationsociety.co.uk/technical.asp?p=2
Nadmienie ze Nomadic to taki maly parowiec zaprojektowany do dowozenia pasazerow do gigantow White Star.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-06-12 11:35  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Szkutnik "Oceania " będzie w wersji po przebudowie czy przed ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-06-12 15:23  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Gdaś 

 

Witam
Z tego co mi sie udalo dowiedzieć to z prostokątnymi żaglami , czyli przed przebudową

--
uszanowanko gdaś

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-07-12 02:51  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Michał 

 

Witam

Czekam na wydanie Titanica, choćby miał lata leżeć na półce.
Czy to prawda że pojawi się na rynku opracowanie w skali 1:1200 w wersji free, jako smaczek przed premierą? :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-07-12 10:19  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Agzaim Bar Tholo Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Tutaj:

http://currell.net/models/files_titanic.htm

--
imagination+extrapolation

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-07-12 11:50  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Michał 

 

Szkutnik napisał:
Ahoj!
Andreas: Dziękujemy za namiary :-) No właśnie - przy tak małych zamówieniach firmy stolarskie zwykle kręcą nosem, albo życzą sobie sporo kasy za wykonaną pracę. Ale my nie poddajemy się. Damy sobie i z tym radę :-).

Na Allegro (już ktoś o tym wspominał) jest sprzedawca który wycina laserem w różnego rodzaju fornirze o grubości 0,6mm x szer. od 1mm - 10mm i długości 10cm oraz 15cm. I z tego co mi świta to prywatna firma, więc koszta w stosunku do ilości zamówień nie mogły by być wielkie, nie mówiąc o dodaniu drewnianych pokładów do zestawów :)

Post zmieniony (08-07-12 11:53)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-07-12 17:09  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
numi 

 

Chciałbym wiedzieć, który z projektantow robi te 3 modele. Dzięki.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-07-12 19:12  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Otóż to : ) to jest istotna informacja,więc Szkutniku pora to może wreszcie podać.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-07-12 13:16  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Witamy serdecznie. Okres wakacyjny w pełni. Mimo upalnego lata ruch na forum spory. Od ostatniego naszego wpisu zadaliście kilka pytań - pora więc na odpowiedzi.

31) Relingi(Andreas) - sprawa relingów nie jest jeszcze ostatecznie zakończona. Fornir odpada zupełnie. Elementy kartonowe jako uzupełnienie do fotorawek.....naszym zdaniem nie jest to najlepszy pomysł. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniego drewna - poręcze górne relingu wykonane zostaną z blachy o określonej grubości.

32) Ożaglowanie modelu żaglowca "Oceania" (Halogen) - Jak już wcześniej napisał gdaś.... Planujemy wydanie modelu z prostokątnymi żaglami, czyli w wersji sprzed generalnego remontu. Oprócz modelu kartonowego zostaną wydane także szczegółowe plany modelarskie tej jednostki (seria: SZKUTNIK - PLANY MODELARSKIE...), w których zostanie zamieszczony również takielunek, jaki obecnie znajduje się na "Oceanii". Osoby zainteresowane tematem, bedą mogły bez problemu przebudować model kartonowy według własnego uznania.

33) Propozycja modelu SS "Nomadic" (Roboffsky) - Termin nadsyłania propozycji modeli minął 31 maja 2012r. :-(. Jeśli będzie większy odzew ze strony modelarzy kartonowych w sprawie modelu SS "Nomadic" zobaczymy co da się zrobić ;-). Pod warunkiem, że znajdziemy odpowiednią dokumentację na podstawie której będziemy mogli zaprojektować model.

34) Modele kartonowe Szkutnika w skali 1:250 (Roboffsky) - Skala 1:250 nie jest zbyt popularna wśród polskich modelarzy kartonowych. Modele w skali 1:250 nie za bardzo pasują do naszej numeracji modeli ;-). Odezwij się jak projekt będzie gotowy. Postaramy się rozwiązać jakoś ten problem.

35) Mini modele w skali 1:1200 (Michał) - jak już wspomnieliśmy wcześniej, a kolega Agzaim Bar Tholo przypomniał, jesienią 2012 roku ukażą się darmowe modele (free models) w wersji papierowej w skali 1:1200. W prospekcie promocyjnym znajdą się 3 modele: RMS "Titanic", HMHS "Britannic" w malowaniu statku szpitalnego oraz HMT "Olympic" w kamuflażu z połowy 1918 roku. Autorem mini modeli jest nasz przyjaciel Ralph Currell. Oprócz modeli kartonowych w prospekcie znajdziecie także kupon konkursowy. Zwycięzca konkursu otrzyma od nas model kartonowy typu Olympic w skali 1:200 (wycinanka + wszystkie dodatki). Który to bedzie model: "Titanic","Britannic", a może "Olympic"? O tym zadecyduje sam triumfator konkursu.

36) Projektant modeli kartonowych typu Olympic (numi, Halogen) - nad modelami kartonowymi typu Olympic pracuje cały sztab ludzi. Każda z zaangażowanych osób nadzoruje swoją część projektu. W trakcie prac zmienił nam się nieco skład naszej załogi - zadziałała niestety siła najwyższa :-(((. Główną osobą odpowiedzialną za kreślenie kartonowych elementów i rysunków montażowych jest znany niektórym z Was forumowicz konradusa - Alin.

Cały czas, z wielką uwagą śledzimy wątek Bizona - Czego wam brakuje w modelach kartonowych. Co ciekawsze pomysły na pewno znajdą zastosowanie w kolejnych modelach SZKUTNIKA. Czekamy na Wasze dalsze propozycje zmian i nowe pomysły.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-07-12 15:28  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Locutus88 Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bardzo sie ciesze z faktu, że zostały wydane modele tych wspaniałych transatlantyków :) Już zapewniam, że zakupie wszystkie :) Mam jeszcze pytanie do twórców tychże modeli. Planujecie może kiedykolwiek wydać modele transatlantyków z konkurencyjnej linii White Star Line - "Cunard Line", mianowicie- Lusitanie, Mauretanie i Aquitanie? Albo przynajmniej choć jedną z nich? Gdyby to się udało to byłbym najszczęśliwszym forumowiczem spod znaku Konradusa! :)

--
"Nie po to umieramy aby pyłem zostać, ale śmiać się i żyć, nie myśleć, jaka czeka jutro chłosta..."

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-07-12 00:13  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Locutus88: modele transatlantyków typu Olympic jeszcze nie zostały wydane :-). Dziękujemy bardzo za zapewnienie zakupu wszystkich naszych modeli. W najbliższym czasie nie planujemy opracowywać jednostek pasażerskich wymienionych w Twoim powyższym poście - zwyczajny brak wolnych rąk do pracy. Ale w dalszej przyszłości kto wie. Bardzo podoba nam się HMT Mauretania w płaszczyku w kratkę.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-12 05:45  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Kefas93 Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Ahoj SZKUTNIKU! - Coś link jakiś nie ten tego ;) A jestem bardzo ciekaw :)

Post zmieniony (14-07-12 10:41)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-12 06:17  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

Takie było. :-)--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-12 10:59  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Kefas93 Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Fajne stworzenie ;) Super by było kiedyś pokusić się o coś takiego dla oderwania się, bo jak dla mnie Titanic to za bardzo oklepany temat.. Ale nie mowie, że nie jest ciekawy. Zwłaszcza w waszym wykonaniu można się spodziewać pozytywnego szoku ;)

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-12 12:08  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Od czasu, gdy zobaczyłem pierwszy raz model Mauretanii w tym krzyżówkowym malowaniu w wykonaniu Jima Baumanna marzę,aby go ktoś wreszcie wydał - oczywiście w skali 1:200.
Szkutnik mówisz,że Alin opracowuje te statki- to ten projektant,który opracował m.in. silnik do Mesia czy Foczki ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-12 20:00  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Gdaś 

 

Witam
Dokladnie to ten sam projektant

--
uszanowanko gdaś

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-12 00:00  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Halogen : Zgadza się (Gdaś mnie uprzedził :-)) - Alin zaprojektował między innymi silnik do Mesia.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-08-12 11:00  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Locutus88 Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witaj Szkutnik :) Mam pytanie odnośnie Titanica. Czy w Twoim opracowaniu bedzie mozliwosc wykonania slynnej klatki schodowej wraz ze szklana kopułą? Prosze o odpowiedź, pozdrawiam :)

--
"Nie po to umieramy aby pyłem zostać, ale śmiać się i żyć, nie myśleć, jaka czeka jutro chłosta..."

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-08-12 15:01  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

37) Słynna klatka schodowa ze szklaną kopułą (Locutus88) - Bardzo dobre pytanie - dość często zadawane na priva przez wielu modelarzy budujących model statku pasażerskiego RMS "Titanic". Pewnie Ciebie (i nie tylko) zmartwię, ale NIE BĘDZIE TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.
Dlaczego??? Są dwa powody:

1) Nad kopułą znajdował się element wyposażenia pokładu (co prawda przeszklony), który w dużym stopniu przysłaniał kopułę. W skali 1:200 sama kopuła nie ma zbyt dużych wymiarów.
<>

2) Na statkach typu Olympic szkło w kopule nad klatką schodową było białe. W czasie dnia przebijało się przez nie światło słoneczne, ale za cholerę nie dało się przez nie zobaczyć co jest w środku.
<>

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-08-12 16:00  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No dobra, kopuła kopułą, ale co z klatką schodową- naprawdę nie byłoby nic widać przez okienka?? Choćby na pokładzie łodziowym, przez wejście 1 klasy, tam gdzie orkiestra gra na końcu na filmie Camerona, przez niższe poziomy, na przykład obszerną recepcję na pokładzie D??

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-08-12 18:21  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHSBRITANNIC
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zawsze mozna - jeśli ktoś ma taka potrzebę - wykroić część pokładu by odsłonić te słynne schody na których Leonardo czule i namiętnie całuje Kasię w finale filmu. ;) Ale to juz oczywiście dla hardkorowców. :) i koniecznie w HD

--

Post zmieniony (13-08-12 18:21)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-08-12 17:45  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rawot89   

A ja mam pytanie do Szkutnika - w jaki sposób zostanie rozwiązane wykonanie bulajów oraz okien nadbudówek? Czy będą jedynie wydrukowane czy będzie opcja ich "przeszklenia"? Jeśli padło już to pytanie to przepraszam ale nie doszukałem się go w tym wątku. :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-08-12 21:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
rawot89: Temat "przeszklenia" modeli był już poruszany w tym wątku. Dla przypomnienia co by nie szukać:

16) Lamka nocna RMS "TITANIC" (ceva) - O tym nie pomyśleliśmy :(. Z oświetleniem kadłuba raczej będzie problem przy takiej konstrukcji. Wzmocnienia burtowe w szkielecie, podwójne poszycie..........no ale od czego jest wyobraźnia modelarska :). Co do okien i drzwi drukowanych na folii - robiliśmy takie eksperymenty. Nie jesteśmy z tego eksperymentu zbytnio zadowoleni. Przeszklenie szyb wyszło ok, tylko farba na drzwiach też daje połysk i wyglada to wszystko troszkę sztucznie. Jest pomysł by dla bardziej wymagających modelarzy puścić ramy okienne i drzwi cięte laserem na cienkim papierze. Przypalany brązowy kolor ram powinien dodać naturalności oknom. Można się wtedy pobawić z przyciemnianą folią jako szyby, albo dać kropelkę lakieru na papier by uzyskać "szklistość" szyby. Naklejenie ram okiennych i drzwi na ściany nadbudówek dodatkowo uwypukli nieco kształty. Nie da się przeszklić okien w naszym modelu by ukazać jego wnętrze - nie pozwala na to stabilny szkielet nadbudówek.

Panie i Panowie. Nie przesadzajcie z tym "przeszleniem" modeli. W skali 1:200 naprawdę niewiele widać przez te okna - no może poza mostkiem nawigacyjnym. Naoglądaliście się fotek w internecie, gdzie w modelach Titanic'a ukazane jest jego wnętrze. Tylko Peter Davies-Garner wykonał swój model w skali 1:48, a Cyril Codus w skali 1:100. Modele w skali 1:200 to zupełnie inna bajka.
Dla hardkorowców (jak to pięknie określił Raziel_3) przygotowujemy wiele dodatków do modeli typu Olympic. Będzie w czym dłubać. Swoją drogą jesteśmy ciekawi........ ilu hardkorowców sklei te modele w wersji "full wypas".

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-10-12 11:57  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Michał 

 

http://www.titanic-titanic.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=380

To teraz Peter buduje swoją drugą wersję!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-10-12 16:47  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Michał: Zgadza się. Po Wilhelmie Gustloffie Peter wziął sie po raz drugi za Titanic'a w skali 1:48. Tym razem jest to wersja - "Pokaż kotku, co masz w środku".

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-10-12 17:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam tylko nadzieję że zaraz nie odezwą się głosy - to powinien być standard w modelach kartonowych.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-10-12 21:13  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jarod - Nawet nie żartuj w ten sposób :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-10-12 08:10  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hahahaha, ciekawe, w ilu odcinkach by taki 1:48 wyszedł w MM...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-11-12 20:32  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Szkutnik zbliża się powoli koniec roku, czy możesz podać jakieś nowe informacje dotyczące konkretnego terminu ukazania się HMT " Olympic" i jego ceny ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-11-12 20:58  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Extra Model   

Szkutnik na jakim etapie masz te projekty?

--
www.extramodel.pl

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-11-12 23:14  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Halogen, mini .... - Prace nad modelami trwają. Jednostki HMT "Olympic" i RMS "Titanic" są na ukończeniu. Na chwilę obecną wyszło nam 16 arkuszy kartonu offsetowego (format A3) i 16 arkuszy papieru offsetowego (format A3) z elementami do wycinania. Pracujemy obecnie nad rysunkami montażowymi do modeli. Prawdopodobnie wyjdzie tego około 8 stron. Trwaja również prace nad rysem historycznym. Chcemy pokazać Wam Titanica w troszkę innym świetle, a nie standardowe fakty, które bez problemu można znaleźć w internecie. Potem trzeba będzie to wszystko przetłumaczyć na języki obce. Pozostaje jeszcze sprawa elementów dodatkowych (laserki, blachy fototrawione, metalowe lufy dla Olympica), na to również potrzebujemy czasu. Modelarstwem zajmujemy się jedynie w czasie wolnym (trzeba z czegoś żyć). Cały proces przygotowawczy modeli kartonowych może potrwać jeszcze około 6 miesięcy. Chodzi o HMT "Olympic" i RMS "Titanic". Jednostka HMHS "Britannic" ukaże się później. Musicie jeszcze troszkę wytrzymać.

Aby umilić czas oczekiwania w połowie grudnia oddamy w Wasze ręcę prospekt z mini modelami. Okładka (przód i tył) poniżej.

<>

Co do ceny..... obecnie jest jeszcze zbyt wiele niewiadomych by oficjalnie deklarować cenę na forach. Wcześniej wspominaliśmy, że będzie to przedział cenowy 150 - 200zł i tego będziemy się trzymać :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 18:34  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To kiepska wiadomość, jeszcze 6 miesięcy czekania to sporo czasu o ile będzie to ostateczny termin. To będzie ponad rok oczekiwania. Trudno - czekamy dalej.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 20:26  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Nagrody rozlosujemy 31 grudnia 2013
Czyli mamy rok na wymyślenie tematu i przesłanie kartki?

Już Ci Krzysztofie nie zazdroszczę sortowania tematyki i prowadzenia statystyki propozycji...

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 20:33  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

150-200 złotych za każdy arkusz z rysunkami to nie jest aż tak wiele... SZKUTNIK - GO AHEAD :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 21:06  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Akra: Widzę, że humor Ciebie nigdy nie opuszcza. A te 150-200 zł za arkusz rysunków........ będziemy się musieli nad tym poważnie zastanowić ;-)

fitter: Co do losowania nagród... Zakładamy że cały nakład broszury powinien rozejść się w ciągu roku - stąd to losowanie 31 grudnia 2013 - tak by wszyscy zainteresowani mieli szansę wygrać nagrody :) Propozycje modeli pomogą nam bardziej rozeznać się w oczekiwaniach modelarzy kartonowych.

Halogen: Lepiej chyba poczekać te 6 miesięcy i wszystko dobrze posprwadzać, niż przed świętami wypuścić na rynek model kartonowy z babolami. Jak już wspomnieliśmy, nie siedzimy od rana do wieczora nad projektami tylko projektujemy modele w wolnych chwilach. Chyba za bardzo nie zdajesz sobie sprawy ile czasu zajmuje zaprojektowanie modelu kartonowego - zwłaszcza tak dużego klocka jakim jest statek pasażerski typu Olympic. Jeśli nie chcesz czekać tych 6 miesięcy..... możesz kupić model Titanica w skali 1:200 z Gomix'u, Małego Modelarza lub Schreiber-Bogen już dziś. Mamy przecież wolny wybór.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 21:14  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

Należy też podkreślić, że jakość opracowania również sprawdza się w wolnych chwilach. Takich czasem jest w życiu bardzo niewiele.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 21:18  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Szkutnik może po prostu za wcześnie dałeś zapowiedź i narobiłeś ludziom ogromnego smaka na te modele, stąd pewne objawy zniecierpliwienia : )

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 21:42  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Halogen: Modele typu Olympic - powstają z myślą uczczenia 100 rocznicy zatonięcia Titanica. Jest to hołd złożony wszystkim ludziom związanym z Titaniciem. Przeczytaj sobie uważnie jeszcze raz pierwszy post w tym wątku. Smak modelarzy kartonowych nie ma nic wspólnego z zapowiedzią naszych modeli. Życie jest pełne zaskakujących niespodzianek - miłych i tych miłych inaczej. Są rzeczy których nie da się przewidzieć. Siły najwyższej nie przeskoczysz. To i tak cud, że projekt nie skończył swojego żywota w szufladzie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 22:19  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, teraz to już chyba gramy o 101 rocznicę, co?? ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-11-12 23:59  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

która by nie była to faktem jest, że lepiej wydać model później i dokładnie go sprawdzić, niż wydać bubel a później zbierać cięgi. :) Oszczędzę tu wszystkim przytaczania przykładu. :) Myslę, że każdy z nas spokojnie wytrzyma nawet i rok jeszcze ze świadomością, że wreszcie dostaniemy Titanica opracowanego przez pasjonatów, którzy chcą wykonac swoją pracę solidnie. Ja obserwuję wątek z zaciekawieniem i po cichutku cieszę się, że modele nie wyjdą na początku roku. :) Ze względu na budżet oczywiście. I mam szczere nadzieje, że Szkutnik jako wydawca będzie się dalej rozwijał. Mamy już specjalistyczne wydawnictwo zajmujące się tematyką żagli, przydałoby się też takie, które podejmie się tematów okrętowych, również tych trudnych i niszowych. Chyba większość koleżanek i kolegów zgodzi się ze mną.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-11-12 13:41  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

A ja się nie zgodzę, bo widzę, że żagle [profesjonalne, znając Szkutnika] też będą. I to nie jedne :-)
Także to tak nie do końca z tymi tematami okrętowymi.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-11-12 14:05  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
syjek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Do teoretycznego wydania modeli pozostało pół roku.
Na dzień dzisiejszy mamy 17 stron w wątku, 167 odpowiedzi, ponad 36 tys. odsłon.
Może stwórzmy osobne forum dla tej zapowiedzi ;)
Aż boję się lodówkę otworzyć...

Szkutniku, z PR-u masz Mistrzostwo Świata :)
Bardzo mnie to tylko ciekawi, jak przełoży się to na sprzedaż i wynik finansowy.
Myślę, że to ciekawy temat dla kogoś na pracę doktorską :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-11-12 18:27  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Syjku- nie otwieraj zamrażarki- jeszcze jakaś góra lodowa wyskoczy... ;)

Post zmieniony (30-11-12 18:44)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-11-12 22:49  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Syjek: Sam jestem zdziwiony i zaskoczony zaistniałym faktem. Nigdy nie myślałem, że zapowiedź modeli kartonowych może rozrosnąć się do takich rozmiarów. To jest chyba po prostu MAGIA TITANICA. Nie potrafię tego zjawiska wytłumaczyć w żaden inny logiczny sposób.
Co do prac doktorskich i habilitacji (ten usmiech na końcu)? Ja jestem zwykłym kpt.ż.w. mgr inż. Nie znam się na pisaniu. Z resztą sam wiesz. Ale inni jak chcą niech próbują, tylko po jaką cholerę mieli by to robić nie wiem.
Co do sprzedaży i wyniku finansowego.... będę bardzo zadowolony jak do tego przedsięwzięcia nie dołożę złotówki z własnej kieszeni.

Lodówki nie ma co się bać. Choć pamiętam kiedyś jak pływałem u Greka, to mieszkał w lodówce taki jeden ch.... i nie było na statku prawie nic do żarcia..... ale to już zupełnie inna morska opowieść :)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-12-12 09:20  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
syjek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

SZKUTNIKU: Ja też tylko mgr inż. jestem i to w dodatku chemik, ale socjolog miałby z pewnością spory materiał do przemyśleń :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-12-12 09:47  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Ryszard Na Forum:
Relacje w toku - 35
Galerie - 32


 - 9

A ja prosty, bez tytułów, pomaturalny tylko...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-12 17:20  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jest nam bardzo miło poinformować Was, że udało nam się wydrukować broszurę z mini modelami statków pasażerskich typu Olympic. Poniżej okładka.

<>

W posterze znajdują się trzy mini modele kartonowe (RMS "Titanic", HMT "Olympic" i HMHS "Britannic") opracowane w skali 1:1200 przez naszego przyjaciela Ralpha Currell'a. W wersji papierowej wprowadzono kilka drobnych zmian: zmieniono konstrukcję szkieletu kadłuba statku, ujednolicono numerację elementów dzięki czemu na podstawie jednej instrukcji montażowej, z małymi modyfikacjami możemy wykonać wszystkie trzy modele.

W skład broszury wchodzą:
- 4 arkusze kartonu offsetowego z elementami wycinanki
- 3 arkusze papieru offsetowego z elementami szkieletu kadłuba i podstawkami pod modele
- rysunkowa instrukcja montażu
- dodatkowe artykuły
- konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
W sumie 24 strony formatu A4.

Gdzie można nabyć broszurę promocyjną?
Osobiście można ją odebrać w sklepie modelarskim EMAR w Olsztynie.

Broszurę można zamówić pisząc na adres mailowy: krzysztofpodgorniak@wp.pl i wpłacając na konto kwotę 5 zł, która pokrywa całkowity koszt przesyłki (znaczek +koperta) na terenie Polski.

NUMER KONTA 11 1240 5598 1111 0000 5034 3652
KRZYSZTOF PODGÓRNIAK
UL. DWORCOWA 31/20
10-437 OLSZTYN

Poster z mini modelami kartonowymi będzie rozdawany na konkursie modelarskim w Olsztynie, który odbędzie się w kwietniu 2013 roku.

UWAGA - Osoby, które brały udział w ankiecie SZKUTNIKA w maju 2012 roku i do tej pory nie otrzymały broszury promocyjnej z mini modelami, proszone są o kontakt mailowy ze SZKUTNIKIEM.

WSZYSTKIM MODELARZOM ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (18-12-12 22:40)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-12-12 22:07  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Windus Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No to jutro idę do modelarskiego, do kwietnia czekał nie będę.

Wesołych Świąt :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-12-12 07:15  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

SUPER.

Tylko jaka to broszura z 7 stronami do wycinania ;-)
Podpada pod model tylko ta skala nie teges ;-))))
Czekam na duzego brata :-)

ups...... duza siostre znaczy ;-)

--

Post zmieniony (19-12-12 07:16)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-02-13 22:22  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rawot89   

Hej Szkutniku! :) Co ciekawego w temacie Titanica? Czy prace zostały już zakończone? Kiedy możemy się spodziewać "wodowania"? ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-04-13 09:37  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rysiu62   

?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-04-13 22:22  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie, nie naciskajcie Szkutnika, z wpisów widać że forum czytuje, nawet aktywnie odpowiada na posty. Wynika z tego że raczej nic do powiedzenia nowego w temacie zapowiadanych modeli nie ma. Jeśli będą już na etapie przedsprzedażnym (czyli druku) to jestem pewien że pojawi się zajawka marketingowa :D

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-04-13 18:48  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jakub: Dziękujemy za zrozumienie i przyjazne słowa. Staramy się śledzić na bieżąco to co dzieje się na forach kartonowych ;-)

Trochę nas dziwią Wasze zapytania o model w tym momencie. Przecież aktualnie w każdym kiosku Ruchu jest dostępny w sprzedaży model kartonowy statku pasażerskiego RMS „TITANIC” w skali 1:200.

A tak już na poważnie...... Modele Olympic’a i Titanic’a są praktycznie na ukończeniu. Jesteśmy na ostatniej prostej. Pozostaje jedynie wszystko dokładnie posprawdzać i przetestować, zanim gotowe projekty trafią do druku. Testy niestety zajmą nam dłuższą chwilę – chwilowy brak wolnych rąk do testowania. Załoga Szkutnika nie jest tak liczna jak Redakcja „Małego Modelarza”. Nie jesteśmy w stanie w ciągu kilkunastu miesięcy przygotować do druku tak wielkiego projektu. Redakcji „Małego Modelarza” to sie udało. Dla nas jest to po prostu niewykonalne. Nie mamy tak wielkich mocy przerobowych, nad czym bardzo ubolewamy :-(. Pracujemy nad modelami w wolnych chwilach, a nie na etacie. Nie skupiamy się obecnie jedynie nad projektem jednostek pływających typu Olympic. Jest kilka innych pomysłów, które są w trakcie realizacji. Nie ukrywamy, że wynika to po części ...... z Waszej winy ;-). Staramy się patrzeć na tę naszą zabawę w projektowanie modeli kartonowych bardziej przyszłościowo. W związku z tym prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości. Jak tylko będziemy znać konkrety, na pewno Was o tym poinformujemy na forach.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-13 01:24  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a podobno to ja sie uczepiłem "Małego Modelarza" :-D

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-13 10:46  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rysiu62   

Kolego Szkutnik , przecież MM nie jest dla Ciebie (prawdopodobnie) konkurencją - inna "grupa docelowa" a Ty cały czas wypowiadasz się na ich Titanica ironicznie . Trochę pokory bo znajdzie się "świr' co policzy ilość desek w pokładzie i przy minimalnej różnicy stwiedzi iż jest to badziew który należy przecenić na 7zł.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-13 15:39  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

rysiu62: Bardzo dziękuję za Twoją wypowiedź w tym wątku. Ten temat był już kilkakrotnie poruszany na forach. Odpowiadam po raz kolejny, mam nadzieję że ostatni.

a) Konkurencja – nigdy nie twierdziłem, że jakiekolwiek wydawnictwo modeli kartonowych jest dla nas konkurencją. My sklejamy i projektujemy modele dla własnej przyjemności. Żadne strategie, kalkulacje, polityka wydawnicza, konkurencyjność itp nas nie interesują. Zaczęliśmy sami projektować modele kartonowe, ponieważ nie mogliśmy się ich doczekać od wydawców. Po prostu wzięliśmy sprawy w swoje ręcę i tyle.

b) Mały Modelarz - Inna „grupa docelowa”..... na pewno tak. Do wycinanek MM mam wielki sentyment, ponieważ sam się na nich wychowałem. Mam wielki szacunek dla Redakcji MM, że podjęła decyzję o wydaniu modelu kartonowego statku RMS Titanic, aby upamiętnić 100 rocznicę katastrofy. Jestem „Titanicowcem” i cieszy mnie każdy nowy model tej jednostki jaki ukazuje się na rynku, nie zależnie czy wykonany jest on w kartonie, drewnie czy plastiku. W zeszłym roku w Modelarstwie Okrętowym ukazał się artykuł na temat modeli Titanica, który napisałem razem za Zdzisławem. Co do ironii.... ja na prawdę zazdroszczę osobom, które są w stanie w ciągu 12-18 miesięcy zaprojektować model takich gabarytów jak RMS Titanic. Mnie na ten luksus po prostu nie stać - brak czasu.

c) Dokładność wykonania modeli kartonowych – Zapewne znajdzie się niejeden „Świr”, który i w naszych projektach znajdzie błędy. Nigdy nie twierdziłem, że nasze modele są idealne. Modele idealne po prostu nie istnieją. Są jedynie bardziej lub mniej zbliżone do oryginału. To, że model kartonowy Titanica z Małego Modelarza zawiera kilkaset błędów merytorycznych (sklejalność modelu to zupełnie inny temat do dyskusji)..... każdy ma własną wizję Titanica. Jednym to przeszkadza innym nie. I bardzo dobrze, o gustach się nie dyskutuje. Ale jeżeli autor opracowania modelu napisał, że projekt powstał na bazie publikacji Peter Davies-Garner’a (Peter pozdrawiam Ciebie serdecznie), a w wycinance widać zupełnie coś innego, niż pokazano w tej publikacji, no to ........ . Jesteśmy na forum dyskusyjnym modeli kartonowych i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na dany temat. Zarówno Ty jak i ja- zgodnie z regulaminem oczywiście. Nigdy nikomu nie zabraniałem kupowania modelu Titanica z MM. Nigdy też w przyszłości nie zamierzam zmuszać modelarzy do kupowania naszych publikacji. Temat ironii uważam za zakończony.

d) „Świr” – bardzo chętnie poznam kolejnych ludzi podobnych do mnie, którzy licząc deski w pokładach Titanica nie uważają tego czasu za stracony.
Twoją wypowiedź przyjąłem z pokorą.

Do Wszystkich: Cały czas jesteśmy otwarci na Wasze sugestie. Póki prokekt leży na desce kreślarskiej, zawsze można coś w nim jeszcze poprawić.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-07-13 18:42  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Lipy kwitną i przekwitają, ale chyba lipy nie będzie z tymi zapowiadanymi modelami - co Szkutniku słychać w temacie ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 10:11  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co tam lipy, zaraz kasztany będą spadać i chyba zamiast sklejać HMT Olympic trzeba będzie sklejać ludki z kasztanów i zapałek ...
Trochę to jest chyba nie bardzo - najpierw kokoszenie się i co to tam mam nie być, a teraz od kwietnia cisza informacyjna ? Zdaję sobie sprawę, że coś mogło pójść nie tak, jakaś obsuwa, czy inne ladaco, ale chyba wypada coś Panie Szkutniku odpisać, szczególnie, że jesteś od czasu do czasu obecny na forum i chyba nie powiesz ,że nie zaglądasz do tego swojego autorskiego tematu ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 10:45  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

Drogi Halogenie
Modelarze - którzy sklejają więc muszą być cierpliwi - poczekają spokojnie na rozwój sytuacji. Po drugie, kto bardziej spostrzegawczy zauważył, że "siły Szkutnikowe" nie skupiają się jedynie na Titanicu i jemu bliźniaczych. Poza tym życie płata figle.
Natomiast nie rozumiem Twojego czepiania się. Mógłbym zrozumieć zniecierpliwienie jeżeli widziałbym, że coś tworzysz, a tak to raczej piszesz dla samego pisania.
Dziękuję.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 11:27  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja natomiast kompletnie nie pojmuję po co bawisz się Patryku w adwokatowanie Szkutnikowi i zabierasz głos w momencie, gdy nie bardzo zrozumiałeś co napisałem powyżej.
Co ma wspólnego moje zapytanie o losy projektu do czepiania się i tego czy coś tworzę ,czy nie tworzę, to ty raczej tworzysz jakieś wzięte z sufitu teorie.
A tak w ogóle to czytałeś moje wszystkie wypowiedzi w tym temacie - gdzie tam jest jakiekolwiek jak to nazywasz czepianie się ?
Ułatwię ci życie i podam kiedy pisałem w tym temacie, zapoznaj się z tym może ci się pogląd na moje pisanie zmieni :
06.06.2012
18.06.
30.06
09.07
14.07
27.11
29.11
29.11
10.07. 2013
14.07.2013

Post zmieniony (14-09-13 11:49)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 12:48  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Hastur Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6


 - 3

O tak drogi Halogenie. Piszesz rzeczywiście dużo.
Twoje "zapytanie o losy projektu" miało raczej formę połajanki kolegi Szkutnika.

Uważam że powinieneś spróbować swoich sił jako dziennikarz, albo nawet pisarz.
Bo modelarzem już chyba nie zostaniesz...
Ponad rok na forum (wszak modelarskim) i oprócz pisaniny lipa... z kasztanami...

A teraz Szkutniku do raportu! Jak tam projekt?! :))

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 13:24  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Panowie spokojnie.

Halogen: Patryk nie jest moim adwokatem. Obecnie jestem w robocie i mam spore problemy z internetem (Pacyfik). Przepraszam, że nie odpowiedziałem na Twoje zapytanie w lipcu. Jakoś mi umknęła Twoja wypowiedź. W tym czasie byłem na wakacjach z Rodziną. Do wątku nie zaglądam, chyba że ktoś podbije temat i jest na pierwszej stronie forum. Wtedy wiem, że jest w nim coś nowego. Jeszcze raz sorry......

Patryk: Przepraszam Ciebie najmocniej. Oberwało Ci się trochę od Halogena przeze mnie. Proszę o wybaczenie.

Wracając do tematu.
No niestety życie płata figle. Po majowej powodzi w Czechach projektowanie modeli kartonowych jest ostatnią rzeczą o której obecnie myśli projektant Alin i przyjaciele. Kasa z ubezpieczenia do tej pory nie wpłynęła na konto. Podobno zalanie przez sąsiada i zalanie przez powódź to nie to samo. Ubezpieczyciel próbuje się wypiąć – sprawa trafiła do sądu.
Większą część plików tego projektu udało się uratować. Surówka niestety nie przetrwała zalania. Nie jestem teraz w stanie dokładnie określić terminu zakończenia prac.
Jak już wspomniał Patryk pracujemy obecnie nie tylko nad modelami typu Olympic. W tej sytuacji, najprawdopodobniej wcześniej zostanie wydany inny projekt.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 13:26  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hastur piszę tyle co potrzeba i to co chcę pisać , a najważniejsze, że wiem co piszę w odróżnieniu od tych co piszą co wiedzą.
Połajanka, pisanina i co jeszcze wymyślisz ,a modelarzem już pewnie nie zostanę z prostego powodu bo nim Hastur jestem więcej lat niż ty masz życia.

Dziękuję Szkutnik za wyjaśnienia.

Post zmieniony (14-09-13 13:28)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 14:35  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

Szkutnik, daj spokój z tymi przeprosinami i wybaczaniem. Nie Twoja wina. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 14:57  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Halogen, z tego co zauważyłem to jesteś chyba jedyny na forum który "przebiera nóżkami" przy każedej zapowiedzi modelu.
Ostatnio z tego co pamietam było to "Taiho".
Z tego co wiem model już jest, może zrobiłbyś jakąś prezentację z wycinanki, kilka zdjęć, opisz, oceń , z chcęcią poczytam.
A na Szkutnika z przyjemnością poczekam. A że pracuje nad kilkoma projektami, jeszcze bardziej mnie cieszy :-)
Pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 19:16  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
rysiu62   

A świstaki dalej zawijają w papierki. Może poczekać na kolejną równą rocznicę- 2112 tak ładnie wygląda.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 20:01  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z przykrością muszę napisać, że czytając takie wypowiedzi jak Patryka, Hastura i dokera odnoszę wrażenie, że ludzie kompletnie nie rozumieją prostego tekstu napisanego w ojczystym języku.
Napisałem przecież jak wół, że zdaję sobie sprawę, ze mogło coś pójść nie tak, oczekiwałem tylko, że Szkutnik przez te 5 miesięcy znajdzie czas, aby poinformować o nowym terminie ukazania się modelu ( -li ), chyba po takiej ofensywie reklamowej wymaga tego grzeczność w stosunku do potencjalnych klientów, szczególnie, że pytała osoba zainteresowana zakupem modelu HMT Olympic . Mojego ostatniego wpisu z zapytaniem o to co dalej słychać w temacie zapowiadanych modeli dokonałem 10 lipca 2013 i był to ostatni wpis w temacie i być może Szkutnik mógł go nie widzieć – nie wnikam w to. Czy to tak trudno wszystko zrozumieć, czy się po prostu nie chce zrozumieć – Patryk, Hastur, dokker ?

I krótko do dokkera – jesteś niestety przedstawicielem tych , którzy niestety „ Piszą co wiedzą” o czym świadczy tekst, że chyba jako jedyny „ przebieram nóżkami” przy każdej zapowiedzi- dobrze wiesz, ze to kompletna bzdura, ale sobie wpisałeś bo co tam – pewnie nikt tego nie sprawdzi.
Czytasz ponoć moje wypowiedzi, ale nie wiem, czy je rozumiesz – przecież wyraźnie napisałem, że nie spotkałem w realu : ) tzn. w empiku modelu IJN Taicho, więc skąd nagle oczekujesz ode mnie jakiejś prezentacji tego modelu na forum, pomijam już fakt, że jedna taka prezentacja – recenzja już jest. Oczywiście nigdzie również nie napisałem, że zamierzam ten model kupić.
Dokker jesteś znany z tego, że często pojawiasz się w tematach zapowiadających nowe modele i nawołujesz do nie zaśmiecania tematów i tzw. bicia piany. W związku z powyższym apeluję do ciebie – nie zaśmiecaj , nie bij piany i nie konfabuluj w tym temacie.

A Szkutnikowi życzę, aby jak najszybciej pokonał trudności i wreszcie wydał model HMT Olympic, bo na taki model z takim kamuflażem i w takim opracowaniu z pewnością czeka spore grono modelarzy. Dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 22:40  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Hastur Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6


 - 3

No już dobrze Halogen. Nie denerwuj się tak :)

Masz rację co do nas (swoją drogą zacne towarzystwo), że się nie znamy i nie rozumiemy, ale my jesteśmy od sklejania, a nie od pisania ;)

Szkutniku trzymam kciuki za projekt - tym bardziej teraz.
Może dzięki temu szybciej pojawi się Gustloff.

Post zmieniony (14-09-13 22:40)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 22:56  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Patryk.K Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 1

Hastur haha. Święta prawda :-)
Dla Ciebie kielich od samego admirała Pellew. ;-)--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-09-13 23:19  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hastur ja się wcale nie denerwuję, bo to nie ja się kompromituję tylko wy.
Nie ma nic bardziej idiotycznego jak człowiek taki jak ty Hastur próbujący ośmieszyć innego forumowicza tekstami, że ty kleisz a ja piszę, czyli piszę głupoty bo nic nie pokazałem na forum. Powiem ci tylko tyle, że ja Kogę Elbląska kleiłem w wieku 14 lat, dokładnie 40 lat temu a ty kleisz w wieku 34 lat i masz problem jak okleić wzmocnieniami w czerwonym kolorze kasztel, bo część jest za krótka - napisałem ci - kup sobie czerwony karton barwiony w masie i sobie wycinaj paseczki do oporu, arkusz A4 kosztuje jakieś śmieszne grosze : ) Epicki pomysł co nie ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-09-13 00:45  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Rafael 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 2

Juz skonczyliscie? Bo chcialem zrobic porzadek. Ile razy mamy powtarzac, zeby sobie osobiste wycieczki i przytyki schowac w buty? Ostrzezenie dla wszystkich zainteresowanych. Spuscie troche tego powietrza, bo zaraz pekniecie, jak te baloniki...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-09-13 14:31  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A może warto zostawić te teksty po to, aby wreszcie parę osób się zawstydziło i następnym razem ugryzło się w palce zanim napisze kolejne swoje wymysły. Nie może chyba być tak, że samo pokazywanie modeli na forum zwalnia piszącego od odpowiedzialności za to co pisze na forum.
Ja autentycznie napaliłem się na zapowiadany model HMT Olympic stąd moje cykliczne wpisy w tym temacie mające na cele dowiedzenie się kiedy model będzie wreszcie dostępny. Pewnie też będzie kosztował sporo, a z dodatkami to ho, ho więc trzeba również sobie jakieś fundusze wcześniej przygotować : )

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-09-13 15:03  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Hastur Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6


 - 3

Rafael, zrób jak uważasz.

Halogen, chętnie się czegoś od ciebie nauczę, ale na razie nie dajesz mi tej szansy.
Aha, i przecież nie musisz się już więcej tłumaczyć...

Szkutnik, SORRY więcej off topu z mojej strony nie będzie.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-13 08:30  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 3

Alin to chyba ma pecha: zaczął kiedyś projektować Hooda, rewelacyjny szkielet no i padł mu twardy dysk w komputerze, projekt przepadł. Swoją drogą mam ten jego szkielet, jest znacznie lepszy od tego z obecnego Hooda z AH.

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-13 14:42  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Brystol Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Szkoda , ze nie bedzie Titanica ani Olimpica, to moze cos mniejszego ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-13 18:10  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

SZKUTNIK:
"Większą część plików tego projektu udało się uratować. Surówka niestety nie przetrwała zalania. Nie jestem teraz w stanie dokładnie określić terminu zakończenia prac.
Jak już wspomniał Patryk pracujemy obecnie nie tylko nad modelami typu Olympic. W tej sytuacji, najprawdopodobniej wcześniej zostanie wydany inny projekt."

Brystol- z powyższego wynika, że chyba jednak będzie. Może później, niż by chcieli wydawcy, ale jednak. Trzymam kciukowce za projekt.

Post zmieniony (17-09-13 18:10)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-12-13 17:13  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Senkan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Hello,

Long time ago I heard and see something about the OLYMPIC Class ships in preparation. How is it with them, when will they be published, or is the project dead !!!
Hope to here and see something soon !

Regards

JMG Dohmen.gen84 napisał:

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-11-15 18:35  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
GrubyCzarnyKOT Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Odkopuję wątek, coś wiadomo o kolosach?
Pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-01-16 10:18  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
GrubyCzarnyKOT Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Dziękuję za udzielenie informacji. Może w żywicy pójdzie lepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-09-18 09:52  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
orkan   

Co z tym projektem ???

Post zmieniony (15-09-18 15:28)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-01-21 19:05  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Kruszyna Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Odkopuję.
Czy coś wiadomo o zapowiadanych modelach?

--
W budowie: Tiger I
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III
Zawieszone: Mark IOdpowiedz na tę wiadomość 
 
12-01-21 10:30  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
marcco.life   

Przyłączam się do kolegów.... Co z tymi statkami? Będą? Rynek jest bo wystarczy zobaczyć jak poszukiwane jest opracowanie z Fly Model...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-01-21 11:22  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Sklejacz   

Podobno jakiś czas temu utracono dane tych projektow.

--
Pozdrawiam
Paper Boy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-21 20:59  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Dżuma Na Forum:
Galerie - 3
 

też mam cały czas nadzieję że zostaną jednak wydane,

na innym forum wzmianka z wydawnictwa datowana na październik 2017 roku:

"Modele niestety nie zostały wydane. :-(. Temat pozostaje jak najbardziej aktualny. Obecnie trwają prace nad całą trójką modeli. Są to zupełnie inne projekty, kreślone przez innego projektanta."

Ale co dalej to cisza:(

Tymczasem klejone na szybko do zabawy dla 7-letniego syna, który wymyślił sobie że jest armatorem i zażądał Tytanica, Olympica, Brittanica, Mauretanię, Lusitanię, Carpatię i Gustloffa - całe szczęście że JSC uratowało moją sytuację:)

Niestety/stety to plastik--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-21 22:53  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
orkan   

Wątek jest od dawna ignorowany . Szkoda czasu na reanimację trupa.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-02-21 17:26  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
wieslaw_ Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Skoro ten wątek jest ignorowany to zaczynam się obawiać o USS New Mexico.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-02-21 18:47  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Już nie mówiąc/pisząc o Yamato w 1:300 wspomniany w tym wątku:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=328377&t=327915#reply_328377

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-02-21 19:55  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Modele modelami, życie weryfikuje wszystko nic nie poradzisz. Meksyk będzie choćbym miał go drukować na swojej plujce dla zainteresowanych, za dużo roboty w to włożyłem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-02-21 20:08  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Meksykiem chyba nie masz się co martwić. Pewnie niejeden wydawca chętnie go wyda w razie W.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-02-21 06:40  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
wieslaw_ Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

ADAM 12 uspokoiłeś moje skołatane remontem nerwy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek