FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-02-21 18:50  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podoba się i to bardzo ! Czekam na fotki końcowe - dioramy.

 
08-02-21 21:25  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
jmx62   

Szacun za wykonanie.
Nie chciałbym psuć zabawy ale samolot Gościniaka to Lim-2 czyli licencyjny MiG-15bis zaś model który "rozprułeś" to Mig-15 czyli wcześniejsza wersja różniąca się z zewnątrz chociażby innymi hamulcami aerodynamicznymi i jeszcze paroma *******kami. Zresztą samolot Jareckiego to też późniejszy MiG-15bis.

 
09-02-21 21:17  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Nie psujesz mi tym zabawy, spokojnie :-) Wiem, że samolot Gościniaka to Lim-2 i napisałem o tym w tekście, musiałeś to przeoczyć. O tym, że samolot Jareckiego to bis zdaje się też wspomniałem.

Tak, Lim-2 i MiG-15 bis różni się nieco od MiG-a-15. Z tym, że to, co wydał Hobby Model, też nie jest MiG-iem 15. Bliżej mu do bis-a właśnie - chociażby dlatego, że reflektor lądowania nie znajduje się w przegrodzie nosowej (MiG-15) a pod skrzydłami (bis). Nie wiedziałem o różnicach w hamulcach aerodynamicznych, te wyglądają na pierwszy rzut oka dość podobnie (przejrzałem na szybko kilka fotek). Swój model przerobiłem na tyle, na ile było to możliwe. Tak jak napisałem, podszedłem do niego na luzie, bo przede wszystkim chodzi mi tu o niesamowitą i mało znaną historię, którą przy pomocy dioramy chcę zaprezentować.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
09-02-21 21:44  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
jmx62   

Hamulce aerodynamiczne w MiG-15/Lim-1 miały mniejszą powierzchnię i kształtem zbliżone były do trójkąta(umownie) w wersjach późniejszych miały zwiększoną powierzchnię i kształt bardziej trapezowy.

 
09-02-21 21:50  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Człowiek uczy się całe życie, już widzę gdzie jest różnica. Najzabawniejsze jest to, że wydany przez Hobby Model MiG-15 ma hamulce aeodynamiczne o kształcie zbliżonym do trapezu, jak w wersji bis, podobnie jak z reflektorem z resztą. Można przyjąć, że model z tego zeszytu to wersja bis. Czyli na moją korzyść :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
10-02-21 20:28  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
jmx62   

Hobby Model wypuściło też MiG-15bis(nr 102?) tylko, że w malowaniu albo radzieckim albo koreańskim, nie bardzo wiem bo tego modelu nie mam. Nie wiem też czy wprowadzili w wycinance zmiany istotne dla wersji "bis" czy też żywcem zmienili tylko malowanie pozostawiając siatkę części bez zmian.

 
10-02-21 21:06  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Tego w radzieckim malowaniu też mam, najważniejsza różnica w stosunku do tego, który jest bohaterem tej relacji to przeprojektowany nieco nos - składa się z dwóch pasków poszycia, a nie z jednego jak tutaj. Mimo korekty nadal wygląda kiepsko po sklejeniu w standardzie. Ponadto komory podwozia są nieco bardziej dopracowane, głównie pod względem grafiki, widzę też, że hamulce aerodynamiczne mają odrobinę "ostrzejsze" krawędzie. Poza tym to właściwie ten sam projekt. Aha, są jeszcze oddzielne powierzchnie sterowe jako opcja.

Jest też SB Lim-2/MiG-15 UTI/ CS-102, skleiłem jednego z nich parę lat temu. Pod wieloma względami to ten sam projekt, dostosowany do wersji dwumiejscowej. Słyszałem, że wkrótce ten projekt zostanie wydany w jakimś egzotycznym malowaniu (Pakistan?). Pytałem wydawcy o to czy wprowadzili w nim jakieś poprawki, ale to po prostu ten sam model w innym malowaniu.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-02-21 09:19  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Stachoo, MiG-15bis był również wydany przez YG Model. Mam go gdzieś na stercie, więc jak odkopię, to można zrobić jakieś porównanie. Na pewno ma makietę silnika do zrobienia.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-02-21 20:24  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

A to ciekawe, nie wiedziałem, że można w nim makietę silnika zrobić. Intrygujące, może kiedyś... :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-02-21 15:20  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Oto mała zapowiedź posta, który niedługo ukaże się na blogu, z przymrużeniem oka. Myślę, że ta scena z filmu "Kiler-ów dwóch" (reż. J. Machulski) jest większości z Was znana :)

Lim-2 ppor. pilota Z. Gościniaka wylądował już na skrawku Bornholmu, który dla niego przygotowałem. Figurki są prawie gotowe, pozostała mi jeszcze edycja tekstu i zdjęć!



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024