FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-02-21 18:51  [G] USS Alabama (SSBN-731) - WAK 2017/10
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witajcie,

poniżej zdjęcia ukończonego przeze mnie modelu USS Alabama z wydawnictwa WAK. W modelu wykorzystałem wręgi wycięte laserowo. Sam model bardzo przyjemny w budowie. Zacząłem sklejanie od zbudowania wszystkich pocisków bo uznałem, że gdybym skleił najpierw model to miałbym później długą przerwę zanim bym się za nie wziął. Niestety narzuciłem sobie trochę jak dla mnie monotonną robotę, pocisków jest 24 sztuki, więc tak samo włazów, silosów i wszystkiego z tym związanego. Męczyło mnie to czasami niestety i traciłem zapał. Następnym razem jak przyjdzie mi ochota na okręt tego typu to nie będę już takim masochistą i zrobię przynajmniej połowę mniej :-) Sam model bardzo przyjemny w budowie. Oprócz zwężania silosów na pociski i zmniejszania wewnętrznych pokryw włazów nie przypominam sobie problemów. Ponoć łopaty śruby powinny być pod innym kontem, zrobiłem je zgodnie z oznaczeniem na śrubie, mimo że w instrukcji jest inaczej, poprawnie, nie zwróciłem na to uwagi i już nie poprawiałem. W modelu nie wykonywałem żadnego podposzycia ponieważ to mój pierwszy poważny okręt i nie umiem się za to zabrać. Zrobiłem jednego poważnego babola przy oklejaniu garbu z jednej strony przy końcu kadłuba, powstało nieładne wgniecenie. Miałem na początku to zamaskować zapasem koloru, ale w końcu odpuściłem - model będzie stał ładniejszym bokiem do oglądających ;-)

Dla zainteresowanych zdjęcia z budowy na facebooku.

Model jak najbardziej polecam, sprawił mi dużo przyjemności podczas budowy. Można na pewno wycisnąć z niego więcej :-)







Post zmieniony (09-02-21 18:51)

 
09-02-21 19:54  Odp: [G] USS Alabama (SSBN-731) - WAK 2017/10
Tomek 

 - 2

Piękny!

 
09-02-21 20:53  Odp: [G] USS Alabama (SSBN-731) - WAK 2017/10
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Kawał efektownego modelu , gratuluję . To może teraz na matę trafi K-114 Tuła ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
09-02-21 21:04  Odp: [G] USS Alabama (SSBN-731) - WAK 2017/10
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Robi wrażenie. Gratulacje wykonania i wytrwałości!
Pozdrawiam

--
dżudol

 
09-02-21 22:20  Odp: [G] USS Alabama (SSBN-731) - WAK 2017/10
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładne cygaro. Gratuluję wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-02-21 23:39  Odp: [G] USS Alabama (SSBN-731) - WAK 2017/10
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Zacny. Gratuluję.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
12-02-21 23:48  Odp: [G] USS Alabama (SSBN-731) - WAK 2017/10
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dziękuję, cieszę się, że model się podoba.

@PABLOS, Tuła kusi bardzo, ale na razie muszę odpocząć od okrętów, raczej coś latającego będzie następne :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024