FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 46Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 
18-03-23 19:01  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Ja z małą pretensją , zretuszowałbyś go trochę bo za przeproszeniem już bym się ślinił a tak mam mały niesmak . Co do przeszklenia to tak dla ,, prop formy '' zrobiłeś je tylko z jednej strony A WIĘ DA SIĘ .

Pozdrawiam

Jańcio


---

,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

 
20-03-23 11:15  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Mariusz samolocik dawno skończony i zamontowany już na pokładzie (sądząc po dacie, galerię cyknąłem mu 9 stycznia)
Z tego między innymi powodu nie planuję już do niego wracać. Poza tym, został wykonany w ogólnej koncepcji budowy tego modelu :P

Demon cześć Wujku! :D
Samolocik z jednej strony jest przeszklony, z drugiej strony zostawiłem nadruk, tak z ciekawości i troszkę z lenistwa :)

Lelum Polelum domyślam się, że to pytanko retoryczne :P

Jańcio tak, z jednej strony wydziergałem dziury pod oszklenie, właśnie by sprawdzić czy da się :P

Ciąg dalszy prac.

Pojawiła się reszta oszklenia. W tym przypadku poeksperymentowałem z BCG.
Z efektu jestem niezbyt zadowolony, przejrzystość jest kiepska, a szyby tam, gdzie powinny być obłe, zasklepiły się na płasko xD
Na przyszłość jednak poszedłbym w cienką folię.











Pływak główny:







Retusz co prawda szczątkowy, ale pojawił się między innymi na owiewce i w kilku innych miejscach. Podczas budowy białe tak raziło, że sam nie wytrzymałem xD
Więcej nie będzie :P
W przyszłości obiecuję poprawę. To prawdopodobnie ostatni model w takim dziwnym stylu, potem będę się starał już lepić "na ładnie" ;)

Dziękuję i pozdrawiam

--

 
20-03-23 12:23  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A ja mam takie pytanie, które mnie od jakiegoś czasu nurtuje
Co to są te trzy 'cośki' na symbolu włoskich samolotów >

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
20-03-23 12:51  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
mondo   

Hmm,to tylko rózgi liktorskie:)..

 
20-03-23 12:57  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

dzięki tobie poczytałem i mogę się mondżyć

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
20-03-23 13:51  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Historia znaków lotnictwa włoskiego
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=13&i=8987&t=8986#reply_8987

 
21-03-23 15:20  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

No widzę że jak Cię pogonić to potrafisz . Pikne oj pikne te pływaczki aż serducho radujom . ;-)


Pozdrawiam


Jańcio


--

,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

 
27-03-23 17:38  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Ryszard dzięki za link, przeczytane :)
Dzięki Jańcio :P

Wrzucam następne "focie" :P
Pojawiły się usterzenie poziome i jakieś kolektory spalin?





Taki tam pantofelek, z czterema nibynóżkami :P



Tu już zamontowane oba buciki.





Większemu bratu też wyrosły jakieś odnóża xD Gotowy do montażu do kadłuba.



Śmigło. Niepozorne, z 10 części ma, ale sklejalne ^^



W następnym odcinku minigaleria.

Na koniec pytanko do kolegi od kół orzechowych :P

Coś tam zacząłem rysować.
Ostatecznie zdecydowałem się na rozmiar łańcuszka 1,2 x1,75 ( łańcuchy w tym rozmiarze są dostępne między innymi w Dom Bumagi oraz w Model Hobby?)

Pytanko, czy to w ten sposób miało ten łańcuch "zabierać"/zaczepiać?



Czy koła orzechowe były tylko pięcioramienne, czy były też takie, co miały więcej? Czy ich liczba musi być nieparzysta? Na chłopski rozum, w niczym nie powinno to przeszkadzać... xD
Pytam, bo wyszła mi taka śmieszna sytuacja xD Wypadałoby mi albo zwiększyć średnicę koła orzechowego, a co za tym idzie, pewnie ilość jego ramion;
albo zmienić kąt tych prowadnic do łańcucha, które znajdują się na pokładzie.



Pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (27-03-23 17:46)

 
28-03-23 09:50  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

IMO jest OK, tzn 5 jest OK. Wszystko zależy od rozmiaru łańcucha i średnicy koła. Da się znaleźć zdjęcia z na 5 na 6 ale i jakieś do dziwnego przeznaczenia na 20, ale to do pracy z małym łańcuszkiem.
Natomiast co do samego zastosowania koła orzechowego, nie wiem. Gdyby to były gładkie kółka to przynajmniej można by różne łańcuchy wcisnąć, tzn stosowane uproszczenie tego elementu od dawien dawna, ma swoje jakieś zalety. Tym bardziej, że to 2oo. czyli kabestan rzędu fi 5-6mm: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
28-03-23 12:26  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Co do liczby zębów Karas powiedział jak jest. Mniej niż 5 zębów raczej nie widziałem. Parzystość nie ma żadnego znaczenia.
Większa ilość 'wykłaczeń" to mniejsze naprężenia w materiale koła, na którym wisi cały statek w momencie wybierania kotwicy.
Mniej niż 5 nigdzie nie widziałem. Two projekt kształtem jest daleki od rzeczywistości. Pooglądaj w necie zdjęcia wciągarek kotwicznych.
Są różne kształty, ale najczęściej pod ogniwa niezazębione jest rowek, pod zazębione 'półka'+kły

tu fajnie widać i większość wygląda podobnie


--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 46Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024