FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 46Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-21 11:30  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piąte przez dziesiąte. Nawet nie wiem czy to prawda.

--
Modelarz okrętowiec

 
10-02-21 11:33  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, 2017... szkoda, ja dopiero od 18 się pierwszy raz pojawiłem w Osowie. BTW, Meeeeega fajna ta surówka. Ale bym chciał coś takiego mieć na swoich modelach, nawet namalowane kropki nitowania byłby wystarczające. IMO nadaje to baaardzo dużo plastyki do kadłuba. Brałbym w ciemno: ]

Post zmieniony (10-02-21 11:35)

 
10-02-21 12:35  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Cordel: Jako wielbicielowi i fanowi włoskiej floty jest mi bardzo miło oglądać Twój wątek.
Ostatni wydany model "włocha" to CICOGNA z Neptunii, a od tego czasu minęło sporo lat.
Jest straszny dół na rynku w tej tematyce więc go zapełnij.
Nie słyszałem o żadnym Trento z GPM-u, a widuję się z Grześkiem Pomorskim dość często...
Oczywiście mogę się mylić i czegoś tam nie wiedzieć - ale Ty rób swoje.
Zaprojektuj ten przepiękny okręt, a z pewnością potem znajdziesz jego wydawcę - gwarantuję to ;-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
10-02-21 13:26  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Spróbuję sprawę trochę sprostować :) Też swgo czasu rozmawiałem z p. Grzegorzem i wyraził zainteresowanie tematem. Obecnie korzystam z pomocy p. Marcina Kuźniara, by odpowiednio przygotować pliki do docelowego druku. Do tego jednak dość daleka droga, dlatego odrobinę zmyliło mnie słowo "niedługo" :P Inna sprawa, że do niedawna o tym projekcie wiedziała zaledwie garstka osób, toteż zdziwiłem się trochę, że fama tak szybko poszła w świat xD Więc możliwe,
że chodziło o mój projekt. Pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (10-02-21 14:06)

 
10-02-21 13:52  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja też bardzo kibicuje projektowi i deklaruje, że jak model się ukaże to go nabędę:-)
Liczę na to, że jak już się rozkręcisz, to potem weźmiesz na "pochylnię" jakiś inny ciężki krążownik makaroniarzy;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-02-21 21:12  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

I ja się przyglądam z ciekawością. Jak by się coś przydało z pancerników typu Littorio lub z anatomii Colleoniego to służę pomocą. Ta surówka rosjskiego projektanta to pewnie na podst. PM nr 80. Na zamówienie można te plany u nich kupić jako pdf w skali 1:100 https://profilemorskie.com/100_PDF.htm i sobie to wyplotować. Oczywiście najlepej kupić plany we Włoszech, kiedyś była taka strona, ale jest to kosztowne: oferują stoczniówkę. W temacie jest nieco posucha chociaż niedawno wydany Rajmondo M. z Answera fajny jest: chyba niebawem do niego wrócę jako przerywnik.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
12-02-21 09:57  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
dziękuję za wsparcie :)
jeśli chodzi o "wincyj" włoszczyzny, to dziurę w brzuchu należy wiercić Wojtkowi :P To jego ulubiona flota i wiem, że ładnych parę okrętów ma w planach i coś w temacie działa :)
Sven myślałem, że Tomasz Urmanin jest Polakiem xD Jak się mylę, to proszę mnie sprostować ...
Na podstawie PM nr 80 powstaje akurat mój projekt :) Każda pomoc mile widziana, dziękuję :)

Jadziem dalej. Dziś wydrukowana burta lewa, jej kamuflaż jest dość ładnie ujęty na zdjęciu z pierwszego postu :) Charakterystyczne kształty dziobu i rufy okrętu wymusiły podział oklejek na mniejsze części. Padło na podział w poziomie, naszym zdaniem rozsądniejszy i naturalniejszy niż pionowo po wręgach :)



I znowu kolor jasnoszary poszedł dość mocno w niebieski...
Parę słów o kolorystyce. Wojtek mi doradził, by z szarościami pójść w stronę Cicogni z Neptunii. Dostałem od Adriana Kacza CMYKi, jakich użył oraz dowiedziałem się, że na kamuflażu typu 'Claudus', który był na Trento, występował inny "ciemnoszary" kolor niż na większości jednostek włoskich. Dostałem od Niego również bardzo ciekawe zdjęcie z książki, którą posiada:



Dzięki Adrian! :D
Warto zwrócić uwagę na dziób okrętu na powyższym zdjęciu. Biała plama ma tam inny kształt niż na większości znanych zdjęć.
Planuję zamieścić obie wersje :)

Kolor pokładu również pochodzi z Cicogni. Biało- czerwone pasy są z modelu Romy, a zielony dna... z Westerplatte xD
Także mniej więcej wiem, jak większość kolorów powinna wyjść w druku. Zagadką pozostaje tylko ten ciemnoszary/ matowy czarny.

O samym kamuflażu napiszę coś jeszcze, ale przy innej okazji :)

Tymczasem pierwsze wycięte oklejki. Nie wiem czemu moja plujka drukuje mi kontur hairline (0,076) jako przynajmniej 0,2 mm. Części staram się ciąć po środku linii. Cztery dziobowe oklejki złączyłem sobie w całość, wydaje mi się, że większą powierzchnię będzie łatwiej prawidłowo umieścić na szkielecie. Na górze dokleiłem również 2 pierwsze "ameboidalne" oklejki. Nie taki znowu diabeł straszny, po złapaniu drugiego elementu w widocznym na zdjęciu miejscu jakoś dalej poszło. W sumie, po doklejeniu pozostałych elementów widocznych na wydruku z burtami ten element nie powinien być w ogóle widoczny.







Ostatecznie, połączyłem oklejki lewej i prawej burty na dziobie, a do lewej burty przed przyklejeniem dokleiłem jeszcze jeden element xD
Już wiem, że do poprawki mam umiejscowienie i kształt tej czarnej plamy i kilkunastu bulajów :/

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (12-02-21 09:58)

 
12-02-21 10:17  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Oj robisz apetyt, robisz ;-)

Taka moja mała sugestia co do burt: ta najszersza oklejka ma mniej więcej w połowie styk kolorów po przekątnej - może zrobić właśnie na tym styku podział oklejek - czyli ją rozciąć w tym miejscu po przekątnej i powstałe 2 połówki połączyć odpowiednio z tymi dolnymi oklejkami, jeśli kształt burt oczywiście na to pozwala.

I druga mała sugestia - na jednej z oklejek czy można zrobić taki zapas powiedzmy 0,5 cm na długości z zaznaczeniem na zewnątrz gdzie powinna się kończyć - czasem taki zapas na burtach jest wybawieniem jak coś pójdzie nie tak przy oklejaniu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
12-02-21 11:00  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

fajna sprawa
a nie myślałeś o tym, żeby na tych burtach, poszyciu dennym itp., porobić/nadrukować/zaznaczyć nity, śruby i inne takie?
fajnie by to chyba wyglądało a i uplastyczniło by model ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
12-02-21 21:54  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
zremb 

 

Witam.
Kilka lat temu, na spotkaniu modelarzy w Osowie spotkałem taka oto surówkę:
Trento I
Trento II
Trento III

--
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 46Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024