FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 46Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
23-02-21 19:45  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

No a poza kwestiami malunkowymi wyjaśniło się parę spraw technicznych;) W sumie niemal projekt grupowy.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
27-02-21 10:19  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
Sven na pewno bez wiedzy uzyskanej od kilku osób model wyglądałby inaczej niż teraz :) A już bez pomocy dwóch innych znajomych prawdopodobnie w ogóle nie ujrzałby światła dziennego... xD Cieszy mnie Wasze ogromne wsparcie, dziękuję :)

Niedługo będę rozkładał pierwsze elementy nadbudówek. Wcześniej jednak pasuje nanieść tam pewne poprawki :P
Jednym z zagadkowych miejsc jest kształt platform, na których znajdują się działka przeciwlotnicze.
Tu render obrazujący o czym mowa:



Tu obrazek z gry WoW. Do tego modelu mam trochę ograniczone zaufanie. Część elementów okrętu jest odwzorowana super, inne z kolei są całkowicie "z d*py" :/ Widać dwa podobnej wielkości stanowiska, tylne jest minimalnie bardziej wysunięte w stronę burty.



To ujecie prawdopodobnie rozwiązałoby wszystko, gdyby nie to, że przedstawia jeszcze niekompletny okręt, sprzed modernizacji. Pierwotnie znajdowało się tam działo 102 mm, można zauważyć tez brak mniejszego, sąsiedniego stanowiska.



Tu już interesujący mnie okres, ze zdjęć które posiadam najlepiej to obrazujące:
Czerwone kreski to prawdopodobne granice tych pomostów.









A tak to wyglądało na bliźniaku. Biorąc pod uwagę pewne różnice w okrętach, nie wiem jak poważnie to zdjęcie traktować ^^
W okolicach miejsca oznaczonego pytajnikiem na Trento były schodki, na Trieste swego czasu były po drugiej stronie tego pomostu.



Takie coś miałem nabazgrane dotychczas:



A tutaj kilka możliwych opcji. Tylne stanowisko na zdjęciach wydaje mi się trochę większe, na pewno miało też solidniejszą podstawę.
Ja prawdopodobnie skłaniałbym się w stronę opcji 1, ewentualnie 3, podobnej jak na bliźniaku.



A co Wy o tym myślicie? :)

Żeby nie było tylko zagadkowo- historycznie, na deser podrzucam... gruszkę :P



Pozdrawiam

--

 
27-02-21 10:21  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

OMG, nie dość że sam sobie namalował to jeszcze klei jak szatan. To nie jest normalne: ]
Grucha przekozak: ]
BTW, jestem tak samo za 1.

Post zmieniony (27-02-21 10:23)

 
11-03-21 08:40  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
dzięki Karas za miłe słowo oraz za oddany głos :P
Kadłub dostał zielone dno. Jakość wykonania delikatnie mówiąc kłuje mnie w oczy, ale w końcu to model testowy.
Przepraszam również za jakość zdjęć, coś mi ta sesja nie poszła :/
Przy okazji skończonego kadłuba wrzucę lepsze :)







Pozdrawiam

--

 
11-03-21 09:19  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Miód dla moich oczu.
Nie mogę się doczekać, rzucę wszystkie aktualne projekty dla TRENTO ;-)
Mam nadzieję, że masz już wydawcę na swój projekt.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
11-03-21 09:58  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Klasa: ]

 
11-03-21 10:32  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Pierwsza klasa :-)
To kamo zamiata :-)
Pzdr

 
11-03-21 11:41  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
CardShipModelist   

Ale wypas :))

 
11-03-21 11:42  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O ja pie................... Ale pojechałeś. Gruszka jak malina. Cudna.

--
Modelarz okrętowiec

 
11-03-21 15:26  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Masz talent chłopie i to Wielki:-)
Nie zmarnuj go, zostań samotnikiem, zaszyj się w chatce w głębi nieprzenikniętego boru i projektuj modele:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 46Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024