FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 46Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-02-21 22:14  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Cieszę się, że zabrałeś się za projektowanie. Twój warsztat to także zmysł co i jak skonstruować. Oprócz tego solidna kwerenda w materiałach. Trzymam kciuki, chociaż jestem spokojny za finał :)
P.S. Syjek - był jeszcze Raimondo Montecuccoli.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
12-02-21 23:08  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Niestety, tego modelu ze względu na projektanta nie liczę... ;-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
13-02-21 00:23  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

"Niestety, tego modelu ze względu na projektanta nie liczę"

Ramen.

;-)

.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-02-21 18:15  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
Najger oczywiście, można by to tak podzielić, tylko pewnie wartałoby to też podeprzeć jakąś wręgą. Niedaleko jest jeszcze lepsze miejsce do ukrycia tego łączenia, bo będzie tam naklejane takie coś jak na zdjęciu:



Niestety, ten element jest tylko na lewej burcie, co wymusiłoby różne podejście do obu burt :/
Poza tym, zastanawiam się trochę, czy ukrywanie i pozbycie jednego łączenia na burtach ma jakiś sens, skoro na dziobie i rufie zostanie swego rodzaju "sieczka" ?
Rezerwę mam w planach z tym, że trzeba będzie do tego podejść w dość nietypowy sposób. Okręt na specyficzny kształt kadłuba, wysokość burt cały czas zwęża się ku rufie, więc umieszczenie rezerwy gdziekolwiek powodowałoby powstanie specyficznego uskoku/ząbka w tym miejscu.
Do tego doszłyby problemy z wydłużaniem kamuflażu.
Jedyne sensowne miejsce, jakie znalazłem, by dodać tę rezerwę to rufa, w zaznaczonych miejscach:


Myślę, że milimetr po obu stronach powinien spokojnie wystarczyć :) Planuję również zdublować i wydłużyć jedną oklejkę dna.

97 tak, myślałem o tym. Jeśli pozwolicie, to się tymi przemyśleniami z Wami podzielę xD
- jednym z problemów są moje umiejętności graficzne. Może i dałbym radę to wykonać, ale nie chcę myśleć, ile by mi to zajęło.
Jakby jakiś doświadczony grafik popatrzył, jak ja się w tym programie (na razie?) poruszam, to prawdopodobnie ze śmiechu oplułby monitor xD Albo przynajmniej chwycił za głowę z politowaniem... Póki co, ja się tam dosłownie czołgam :D i czuję się w tym temacie mocno zielony :/ Mam jednak nadzieję, że "skilla" powoli będzie przybywać.
Na razie cieszę się, że udało mi się, dzięki podpowiedziom Marcina zrobić bulaje i ryfle w formie światłocienia, a nie zostawiłem surowej czarnej kreski :P



Zastanawiam się jednak, jak to będzie widoczne po wydrukowaniu... i jakiej wielkości musiały by być te nity, by również byłyby widoczne. Podejrzewam, że przynajmniej takiego rozmiaru, jak w wycinankach samolotów. A to już byłoby mocno przerysowane :/ Ogólnie, nie podoba mi się taka "wyrżnięta" grafika. W tym przypadku granicę dobrego smaku łatwo przekroczyć, a nie chciałbym, by wyglądem i konstrukcją ten model zaczął przypominać Titanica :D Zresztą, już filozofia budowy Trento (prędkość kosztem pancerza) mogłaby sugerować chęci wykonania dość gładkiego i opływowego kadłuba.

- jedno z największych zbliżeń na burtę, jakie posiadam:



Ktoś z Was tu widzi nity? :P

Na nadbudówkach już się z nimi spotkałem, tu jakieś zdjęcia jeszcze z budowy:





Tak to wyglądało na przykład na Poli, już po pomalowaniu:



Oczywiście, oddzielne blachy poszycia, z nadrukowanymi nitami mogłyby ciekawie wyglądać, ale oczami wyobraźni widziałem swój model raczej w stylu klasycznym. Zresztą, poczekajmy na model Tomka, może wniesie on jakąś zupełnie nową jakość do projektowania okrętów?
Podsumowując: w tym modelu pass, ale w przypadku jakiejś większej jednostki w przyszłości pomyślę :P

zremb dokładnie tę surówkę linkowałem na pierwszej stronie :)
Tomasz K. ja jestem trochę mniej spokojny, ale dzięki za wsparcie :)
Syjek, ceva lel xD

Pozdrawiam

--

 
13-02-21 20:18  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
WASSABI89   

Super robota !sam mam go w planie:) tylko na zbliżeniu kadłuba niema okapnikow a na modelu je robisz.

 
14-02-21 06:54  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry.

Cordel - patrzac na to zblizenie na rufie moim zdaniem kadlub ewidentnie spawany. Przynajmniej rufowa czesc.
Jedyne co kiedys kleilem z plywajacej pancerki to ORP Conrad i HMS Penelope. Piekne ksztalt kadluba. Podgladajac Twoj projekt nabieram smaku coraz wielkszego. Wyglada pieknie.

Klaniam sie.
Darmuszka

 
15-02-21 10:33  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
WASSABI89 gratuluję dobrego wzroku :P Tamte zdjęcia pochodziły z tej stronki:
http://www.trentoincina.it/gallery2.php?idg=1133%20&%20idp=305 W tej akurat galerii jest kilka ciekawych zdjęć z budowy :)
A cała strona upamiętnia podróż Trento do Chin.
Okapniki oczywiście później się pojawiły, tu akurat przykład z Trieste. Za to, nie bardzo mogę się dopatrzeć pierścionków wokół bulajów.
Jednak, robiąc próbki grafiki, bulaj bez żadnej obwódki wyglądał dość dziwnie, więc ostatecznie się pojawiła xD



Przy okazji bardzo ładne zbliżenie na fumatorek?/ wytwornicę mgły xD

darmuszka uroda Trento jeszcze kilka lat temu mnie jakoś specjalnie nie pociągała xD Zawsze mi się ukrywał tak jakoś w cieniu typu Zara... Dopiero podczas rysowania w 3D zacząłem się coraz bardziej do niego przekonywać :P

Jedna fotka z postępów. Przepraszam za ten "perski" dywan na pierwszym planie xD



Nad pokładem po drugiej stronie ładnie świeci taki pasek białego. To wystająca, niepomalowana burta. Na dziobie jeszcze dojdą te paski, ale tym się zajmę po zakończeniu części dennej :)

Dziękuję i pozdrawiam.

--

 
15-02-21 21:59  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Cordel, podaj maila.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-02-21 07:50  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Poważne podejście do poważnego tematu: ]

 
23-02-21 15:38  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
dzięki Sven za materiały :)
Karas staram się xD Głupio byłoby temat "spalić" ...
Dziś zapowiadane kilka słów o kamuflażu. Lewa burta, dzięki tym dwóm zdjęciom, które już wrzuciłem do relacji wydaje się w pewnym stopniu jasna. W przypadku prawej było trochę gorzej, zwłaszcza odnośnie jej rufowej części. przez długi czas pozostawała ona dla mnie tajemnicą.
Ale zacznijmy od początku. Prawdopodobnie jedno z pierwszych zdjęć Trento, w kamuflażu. W zasadzie widać tylko jedną, ciemną plamę na tylnym kominie. Dość długo traktowałem to zdjęcie jako "wyrocznię" odnośnie kolorystyki elementów znajdujących się na rufie. Niesłusznie...
Na innych zdjęciach widać na przykład, że fragment ostatniej wieżyczki patrząc od lewej burty był ciemnoszary.



Warto zwrócić uwagę na datowanie zdjęć :)
Zdjęcie, które dostałem niedawno od Svena. Ujęcie dość znane, ale bardzo cieszy mnie ciut lepsza jakość/ mocniejsze kontrasty między kolorami kamuflażu :)



Zdjęcie z ładnie zaparkowanym niedaleko Garibaldim :)



Dwa skany od Wojtka :D Dziękuję, również za pomoc w analizie tych wszystkich zdjęć :)



Warto zwrócić uwagę na opis. Podrzucam przetłumaczony :)



Jeszcze małe objaśnienie- "fumaluoli" to najprawdopodobniej komin, łuk to dziób okrętu, a Trydent to Trento xD
Rzeczywiście, na dolnym zdjęciu pojawia się ciemniejsza plama na kominie, której nie widać było na wcześniejszych zdjęciach.
Co z tego można wywnioskować? Wygląda na to, że Trento miał nakładany kamuflaż przynajmniej od marca do maja 1942 i w międzyczasie wypłynął jeszcze w celu przechwycenia jakiegoś konwoju :P

Kolejny skan:



Trento trochę schowany w tle za niszczycielem w porcie, oraz... daleko w tle, na morzu xD Do niedawna jedyne kompletne ujęcie prawej burty.

Warto jeszcze wspomnieć o kilku grafikach przedstawiających kamuflaż, które można znaleźć w sieci:



Wszystkie przedstawiają okręt jeszcze bez tej czarnej plamy na kominie. Niektóre zawierają błedy, co ciekawe głównie na lewej, lepiej udokumentowanej zdjęciami burcie.

W grudniu napisałem maila do Marco Ghiglino, autora tej książki, z której zdjęcie wysłał mi Adrian. W odpowiedzi dostałem poprawiony rysunek Jego autorstwa, kilkanaście zdjęć... Trieste xD i dwa zdjęcia Trento w kamuflażu. Niestety Marco poprosił, bym zachował te zdjęcia dla siebie :/
Jedno ujęcie już przemyciłem, to to z wspomnianej książki. Drugiego na razie nie chcę wrzucać do "otwartego" internetu. Trochę słabo, mieć coś i nie móc się podzielić xD Zdjęcie przedstawia okręt od prawej burty, z tą inną białą plamą na dziobie i niedokończonym kamuflażem na kominie.

Jako, że te pewne różnice w kamuflażu wydają mi się ciekawe, w wycinance będę chciał umieścić obie wersje malowania tych fragmentów :)

Ostatecznie, na lewej burcie wylądowało coś takiego:





Tym sposobem, najprostsze za mną. Jazda zacznie się z nakładaniem kamuflażu na nadbudówki :/ Tam już ciężej będzie wyłapać, co i jak dokładnie szło. Na dodatek, już zauważyliśmy kilka dziwnych niekonsekwencji w malowaniu oryginału ^^

Pozdrawiam

P.S. Gdyby nie najpierw pomoc Adriana, a później Marco, na modelu z prawej strony zostawiłbym prawdopodobnie takie granice kolorów (różowe kreski):



Dziękuję :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 46Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024