FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 46Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
04-09-21 18:13  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ależ tu się gruby kawałek modelu szykuje.

 
04-09-21 21:08  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
orkan   


Tak bym to narysował - żółte kreski.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
04-09-21 21:13  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dokładnie, a tą boczną ażurową podporę zakończyć takim pełnym trapezem tylko 1/3 tego co z Wows i chyba najlepiej będzie. Obrazek zarzucę Ci na discorda nie chce mi się już uploadować na serwer.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-09-21 13:00  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
dzięki orkan, to rozwiązanie również wydawało mi się logiczniejsze i w tę stronę na razie poszedłem :)
Adam 12 trapezik został jeszcze raz powiększony ^^

Tak to a razie wygląda. Poprawki poszły ciut dalej, doszła też jedna podpora, którą wydaje mi się, że widać na jednym ze zdjęć :)





Tu już symetrycznie :)





Na koniec jeszcze jedno pytanko, dedykowane zwłaszcza dla osób z dobrym wzrokiem i posiadających dużo czopków (wiecie, tych od kolorów xD) w oku :)
To zdjęcie znam z Profili Morskich, ale trafiłem na jego wyraźniejsza wersję.

Czy na przodzie nadbudówki również była plama w kolorze białym, czy jednak jasnoszarym? Plama zaznaczona jasnoniebieską pętelką, strzałką zaznaczyłem miejsce, gdzie wydaje mi się, że jest granica kolorów. Dla ułatwienia, czerwonym kolorem zaznaczyłem jeszcze inne białe plamy :P




Jak myślicie? Od biedy mogę zrobić dwie wersje :)

Pozdrawiam i dziękuję

Post zmieniony (06-09-21 13:01)

 
14-10-21 10:53  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
udało mi się troszkę zaniedbać tę relację, ale wracamy do nadawania :)

Ciąg dalszy komina- pojawia się coraz więcej drutów.







Jakieś dwa drobiazgi, po bokach komina. Byłem ciekaw, czy tę zakrzywioną "fajeczkę" da się zrobić z kartonu xD



Pozdrawiam

--

 
14-10-21 13:51  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Lepiej wolno, niż wcale: ], mi się podoba, bardzo. Trochę denerwuje mnie Twoja niekonsekwencja, choć raczej jest to konsekwencja, co by nie retuszować i nie malować, ale za to wyprowadzasz niemal perfekcyjnie każdą powierzchnię. : ]
pozdr

 
27-10-21 14:38  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka :P
Dzięki Karas :) Mnie całe to klejenie testowe denerwuje :P Uznałem jednak, że trzeba się pomęczyć i sprawdzić na własnej skórze, czy moje rozumowanie w 3D jest poprawne :)

"Skończony" komin przedni. Trochę obawiałem się tej poręczy na podstawie, ale jakoś poszło :P







Strona lewa, uboższa w wykonane detale, stąd tylko jedna fotka :P



Tradycyjnie mały zwiastun, co w następnym odcinku.



Czyli komin tylni. Podobnie jak w przypadku większego, miałem wątpliwości odnośnie ilości poręczy na jego owalnej części. Prawdopodobnie nie było też drabinek oraz poręczy na podstawie.



Pokolorowane. Z niektórych wersji odrutowania pewnie zrezygnuję, dojdzie za to druga podstawa komina.
Pojawiła się również pewna alternatywa w kamuflażu :)

Pozdrawiam

--

 
18-11-21 10:35  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
chyba pasuje coś wrzucić :P
Lecimy z tym kominem.







Pozdrawiam :)

--

 
18-11-21 10:49  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cordel, jako ciekawostka - podczas XXI Osowskich Spotkań Modelarzy mieliśmy okazję zobaczyć autorski model (surówka) projektanta Tomka Urmanina.
Model z innego okresu, jednak piękny, pięknie sklejony.
Szkoda, że jeszcze nie został wydany.

Powodzenia w dalszych pracach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
18-11-21 18:57  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

klejenie opanowane do perfekcji. Zazdroszczę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 46Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024