FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-03-21 18:18  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Chopin, dziękuję za odpowiedź.
Dalszej dyskusji w temacie figurek nie prowadzę.

Z drugiej strony, jako modelarz jesteś dla mnie jednym z autorytetów, jako Kolega na Forum straciłeś u mnie wiele.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
01-03-21 18:26  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Towarzysz Chruszczow wita polskiego pilota-uciekiniera na Bornholmie... Ale jaja...! :-))
Trochę by się p.por. Gościniak zdziwił...

Moim zdaniem całość prezentuje się wyśmienicie. Figurki również. Szczególny szacunek i podziw należy się za pracę jaką wykonałeś w ich kompletowanie (Chruszczow ?!? :)) i obróbkę.

Absolutnie nie zasłużyłeś moim zdaniem na ów komentarz.

Krytyka, krytyką i praca może się nie podobać, ale teksty typu powyższego czyta się z przykrością...

Pozdrawiam i gratuluję ukończenia projektu!
Również czekam na galerię.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
01-03-21 18:44  Odp: [R]
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Stachu super wyszła diorama. Gratuluję i podziwiam !!!

Post zmieniony (01-03-21 18:45)

 
01-03-21 18:59  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Chłopaki, zanim się dalej rozpędzicie, i powstanie z tego niepotrzebna gównoburza i zaczniecie dzielić się na obozy, to weźcie sobie po jednym jasnym chmielowym :)

Patrząc okiem obiektywnym nie widzę nic złego w tym co napisał Chopin. Podzielam jego opinię dotyczącą niewspółmiernie niskiej jakości figurek do reszty modelu, co zresztą nie jest niczym złym, a w jego wypowiedzi nie widzę żadnych wypomnianych przez stachoo negatywów. Swoją drogą, moim zdaniem te figurki są zwyczajnie zbyteczne i psują odbiór całości.
Prawdę mówiąc zresztą bardziej mi w całej dyskusji nie pasuje wygrzebywania jakichś fotek nie wiadomo skąd i podawanie ich jako niby kontrargument... Także ten, do klejenia nicponie :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
01-03-21 19:20  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

stachooo moim celem nie było obrażanie Ciebie, czy poniżanie, a zwrócenie uwagi na puszczanie pary w gwizdek i hołdowaniu dziwnej nowej modzie ozdabiania dioram dziwnymi tworami figurkopodobnymi. Dla mnie jesteś modelarskim autorytetem i tego Ci nikt nie odbierze. Jeżeli Cie uraziłem? Trudno. Przepraszam.

Co do dioramy:... i sam pewnie znalazł by 10 innych ale. Modelarstwo to sztuka iluzji. Iluzji nie mierzy się miarą. Dla mnie jest dobrze jak jest: klarownie, przejrzyście... gdyby nie ten drobny zgrzyt.

Co do mojej galerii powyżej, którą podlinowałeś, to trafiłeś kulą w płot niestety. Ten gadżecik był dołączony do jakiegoś modelu i zrobiłem go dla czystej zgrywy. W ogóle się tego nie wstydzę. Jest bo jest. Do właściwego źródła może być Ci ciężko dotrzeć.

Co do znajomości tematu od kuchni, nie wiesz stachooo wszystkiego, ale też wiedzieć nie musisz. Powiem tyle: ekspertem nie jestem, ale mam podstawy, żeby aż tak bardzo mocno krytykować Twoje. I bez urazy.

Winek osobiście znamy się słabo, bo kontakty nasze ograniczają się tylko do kilku wystaw może, więc masz prawo nie znać mojego charakteru. A ten jest wredny. Bo jak coś jest koszmarnie brzydkie, to nie wachm się o tym mówić głośno i szczerze. Jak coś jest złe, to nigdy nie postawie tego w dobrym świetle. A przy tym nie trawie fałszywego poklepywania po ramieniu.
Wyraziłeś swoją opinię o mojej osobie, i przyjąłem to do wiadomości. Dzięki temu mamy jasną sytuację.

kudłaty czyta się przykro, bo nakład pracy nie przekłada się na efekt końcowy. Wiem ile wysiłku wymaga wypracowanie figurki prosto z pudła. Wiem jak karkołomnym wyzwaniem jest przeformowanie w inną pozę. Tego tutaj nie widać.


No dobra Panowie, a i zapewne Panie.

Jeżeli stachooo uważasz się urażony, przepraszam jeszcze raz, to nie było moim celem. Ja temat figurkowy wyczerpałem.

Reszta szanownego gremium, możecie mnie lubić, albo i nie. Możecie na moich galeriach, które tu gdzieś funkcjonują, sobie do woli używać... Mój stosunek jest już do tego kompletnie indyferentny.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-03-21 20:03  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Co do mojej galerii powyżej, którą podlinowałeś, to trafiłeś kulą w płot niestety. Ten gadżecik był dołączony do jakiegoś modelu i zrobiłem go dla czystej zgrywy. W ogóle się tego nie wstydzę. Jest bo jest. Do właściwego źródła może być Ci ciężko dotrzeć.

Ależ oczywiście, że dla zgrywy, nie mam co do tego wątpliwości. Podlinkowałem, bo miałem nieodpartą chęć odegrać się za porównanie do Kinder Niespodzianki, które to porównanie zagotowało mnie do czerwoności i którego to nie sądzę żebym prędko wybaczył. O ile w ogóle.

A ten jest wredny. Bo jak coś jest koszmarnie brzydkie, to nie wachm się o tym mówić głośno i szczerze. Jak coś jest złe, to nigdy nie postawie tego w dobrym świetle. A przy tym nie trawie fałszywego poklepywania po ramieniu.

Chwała Ci za to, żeś szczery. Za to, że wredny już nie do końca, ale przynajmniej zdajesz sobie z tego sprawę. Nie ma się czym chwalić w każdym razie. Fałszywego poklepywania nie lubię i nie oczekuję.

W każdym razie przeprosiny przyjmuję i mam nadzieję, że na tym zakończy się ten niepotrzebny syf.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-03-21 21:33  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie znam się kompletnie na figurkach ale jak obejrzałem pracę Kolegi, wysiłek coby odtworzyć to co na zdjęciu archiwalnym to na prawdę jest to na bardzo wysokim poziomie, tak to widzę. Te figurki w moim dyletanckim odbiorze wyglądają wykonane bardzo realistycznie, zupełnie nie zgadzam się z tym odbiorem deprymującym, chciałbym zobaczyć przykład wykonania figurek w tej skali do modelu kartonowego czy innego który pokazuje jak ten poziom figurek, jakość ich wykonania, malowania powinna wyglądać. Może wtedy krytyka poparta przykładem: tak to powinno wyglądać byłaby konstruktywna bo teraz nie jest. Niemniej jednak z tego co widzę, nie zasługuje na takie "breslauerskie torpedy" jak "nędza, poziom -15, kinder niespodzianka, kiepsko pomalowane, kiepsko wykonane" bo nawet generał Głuzdowski nie wymyśliłby czegoś takiego w swoim zamierzeniu dojścia do Dworca Głównego od południa w 3 dni. Ale niezależnie od tego Kolega nie tylko napracował się w całości ale też by tu na forum pokazać cokolwiek i to też trzeba docenić by chciało się jeszcze komuś cokolwiek tutaj pokazywać. Praca nad obróbką, linkowanie zdjęć, opisy, linki: ja chciałbym podziękować za cały wspaniały materiał modelarski. Doceńmy pracę i chęć dzielenia się na forum bo zrobi się pustynia wirtualna, ostatni modelarze wymrą, a reszta zaszyje się w małym kręgu przyjaciół. I nawet Chopin, który nie chciał wyjeżdżać z Breslau nie będzie miał do czego wrócić po takim wielkanocnym-podobnym bombardowaniu które zamienia w ruinę cały wysiłek. Powtórzę: całość bardzo mi się podoba i dziękuję za świetną relację.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-03-21 00:16  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeżeli ktoś chce zgłębić tajniki malowania figurek, polecam:

https://takapaint01.com/blog-entry-315.html
https://takapaint01.com/blog-entry-582.html
https://takapaint01.com/blog-entry-583.html
https://takapaint01.com/blog-entry-546.html
https://takapaint01.com/blog-entry-530.html
https://takapaint01.com/blog-entry-510.html
https://takapaint01.com/blog-entry-140.html
https://takapaint01.com/blog-entry-417.html
https://takapaint01.com/blog-entry-416.html

Sam z tego źródła korzystam.

stachooo obiecuję, to był mój ostatni wpis w temacie, i czekam, w milczeniu, na galerie końcową.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-03-21 01:34  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Jarek 

 

Cześć wszystkim,

Zwykle się nie udzielam ale czytam forum już kilka lat więc nie jest tak, że nie wiem o czym piszę.

Chopin - działasz w grafice i masz "dar" platyczny - tak Cię oceniam. Nie dziwi mnie więc "sceptyczne" podejście do figurek, dioramy itd. Natomiast przez sam fakt poświęcenia czsu, zaangażowania itd. przez stachooo w wykonanie "MIGiem na Bornholm" uważam, że CAŁOŚĆ ma znaczenie. Być może nigdy nie poznałbym tej historii. Masz prawo do krytyki nawet surowej ale ta w Twoim wykonaniu niestety nie była konstruktywna.

stachooo - świetny model, świetna diorama. słabe troche wyciąganie "brudów"

Dajcie sobie chłopaki po razie i wypijcie piffffko

Pozdrawiam

--

 
02-03-21 07:10  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Modelman   

A co z tymi figurkami nie tak?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024