FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
02-03-21 07:13  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
CardShipModelist   

Nie no dla mnie bomba. Stachoo, myślę że budujesz model dla siebie i własnej satysfakcji i jeśli nie masz zastrzeżeń do własnego wykonania do zastaw jak jest. Świetnie wygląda.

 
02-03-21 09:43  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a on faktycznie, miał tyle gleby w wlocie?
tam nie było więcej darniny niż tej gleby?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
02-03-21 12:24  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Też mi się wydaje, że w porównaniu do fotki, za dużo tej ziemi we wlocie. Wygląda, jakby samolotowi się "ulało" z gęby i to samej gliny/ziemi. Trochę brakuje tam roślinności, jakichś patyków, trawy, resztek.
Co do figurek same w sobie nie są takie złe, aczkolwiek chyba największym mankamentem jest tutaj malowanie twarzy, rąk - ogólnie mówiąc - skóry. Tutaj jest duże pole do popisu, aczkolwiek zadanie nie jest łatwe. Na zdjęciach wygląda to bardzo płasko i mam skojarzenia z żołnierzykami z lat 80-tych, którymi się pewnie wielu z nas bawiło:-)

Ale...

Sam pomysł, wykonanie podłoża, kępy traw, kompozycja - naprawdę świetne i warte uwagi.
Model MIGa, jak sam napisałeś, to nie jest szczyt Twoich możliwości, ale dobrze wyszedł i ładnie się komponuje z podstawką.
Takie scenki-winiety robią robotę i dodają smaczku modelowi - oczywiście w przypadku poprawnego wykonania.
Tutaj takie widzę. Gratulacje za całość:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-03-21 12:31  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zdjęcia figurek w relacji tutaj są jakby skompresowane, nieostre, ale faktycznie największe różnice między tymi z linków a tutaj jest malowanie twarzy, oczu. Żeby coś takiego dobrze zrobić trzeba mieć chyba umiejętności wizażysty i/lub umiejętności rysownicze malowania/rysowania twarzy. W tych zdjęciach z linków nie bardzo widać źrenice np. a tutaj być może za bardzo. Ale i tak nie jest to aż taka kosmiczna różnica by popadać w przesadę w ocenie. Także ilośc ziemi przy wlocie powietrza jakby zbyt duża ale Autor wyjaśnił dlaczego nie redukował tego.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-03-21 18:31  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję wszystkim za odzew i komentarze, zarówno tym którzy gratulują jak i tym, którzy mają uwagi!

Chopin :

Jeżeli ktoś chce zgłębić tajniki malowania figurek, polecam:

https://takapaint01.com/blog-entry-315.html
https://takapaint01.com/blog-entry-582.html
(....)

Sam z tego źródła korzystam.


Dziękuję! Może się kiedyś jeszcze przydać jeśli podejmę się malowania figurek. Między tymi na zdjęcia, a moimi widać ogromną przepaść. Jak to mówią, nie od razu Rzym zbudowano . Może kiedyś osiągnę lepsze efekty. A może nie ;)

StuG

Co do figurek same w sobie nie są takie złe, aczkolwiek chyba największym mankamentem jest tutaj malowanie twarzy, rąk - ogólnie mówiąc - skóry. Tutaj jest duże pole do popisu, aczkolwiek zadanie nie jest łatwe. Na zdjęciach wygląda to bardzo płasko i mam skojarzenia z żołnierzykami z lat 80-tych, którymi się pewnie wielu z nas bawiło:-)

Oj tak, skóra, twarz, ręce, oczy (te są najgorsze!) to najtrudniejsza część malowania. Też mam wrażenie, że wyglądają płasko, starałem się niby kłaść jakieś cienie, ale koniec końców zlało mi się wszystko w jednolitą nicość.

97, StuG

Tak jak wspomniał Sven , już o tym pisałem, przyznaje się, ziemi jest za dużo. Na zdjęciach, w zależności od perspektywy ten kopiec wydaje się być raz mniejszy a raz większy i ciężko go wymierzyć. Na pewno jest tam trochę trawy, kamyczków, patyczków i wszystkiego innego co leżało na drodze. Dodałem jeszcze od siebie trochę trawki, będzie to widać w galerii. W każdym razie przyznaję, kopiec jest nieco za duży, ale na tym etapie jego rozkopywanie może się źle skończyć dla całości Stanowi on część samej podstawy i boje się, że jak zacznę w nim kuć to popęka mi gleba. Jak powstał kopiec można zobaczyć na filmiku.

Sven -

Praca nad obróbką, linkowanie zdjęć, opisy, linki: ja chciałbym podziękować za cały wspaniały materiał modelarski (...).

Pięknie to wszystko ująłeś, dziękuję. Przy zacytowanym fragmencie się nieco zatrzymam- myślę sobie czasem, że jakbym sobie to wszystko odpuścił:

pisanie tekstu i robienie na bieżąco zdjęć (filmików), edycja tekstu po polsku, po angielsku, wrzucenie na bloga, czasem edycja materiału wideo (a co za tym idzie wrzutka na YouTube), obsługa strony na FB, wreszcie linkowanie i wrzucenie na forum -

- to miałbym znacznie więcej czasu na klejenie modeli po prostu :) Z tym, że w jakiś sposób sprawia mi to frajdę i lubię to robić. Dlatego najbardziej ciesze się czytając komentarze, gdzie ktoś powie, że fajnie, że to robię ;)

Zdjęcia figurek w relacji tutaj są jakby skompresowane, nieostre, ale faktycznie największe różnice między tymi z linków a tutaj jest malowanie twarzy, oczu.

Tak trochę z lenistwa wrzuciłem tylko te "kolaże", w wersji na blogu są pojedyncze zdjęcia w pełnych rozmiarach: KLIK

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
25-09-21 08:11  Odp: [R]"MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

"Ich habe es doch noch geschafft!" (A jednak udało mi się!) - tak miały brzmieć pierwsze słowa 28 letniego polskiego pilota, po tym jak 25 września 1956 wylądował swoim odrzutowcem obok pasa startowego lotniska na Bornholmie. Słowa te wypowiedział do pierwszych napotkanych na ziemi ludzi - duńskich robotników pracujących nad remontem pasa startowego lotniska w Rønne (The Secret MiGs of Bornholm, Dick van der Aart, Air Intel, 2016, str. 83). Ppor. pil. Zygmunt Gościniak był najwyraźniej mocno zaskoczony tym, że mimo niespodzianki, która spotkała go w ostatniej fazie skrupulatnie zaplanowanej przez siebie ucieczki, stał cały i zdrowy na duńskiej ziemi.





Te same słowa, które wypowiedział pilot po postawieniu nóg na duńskiej ziemi mógłbym powiedzieć dzisiaj ja: a jednak udało mi się opublikować tę galerię. Model wraz z dioramą skończyłem na początku tego roku, ale bardzo długo zabierałem się za zrobienie końcowej galerii. A to nie miałem czasu, a to pogoda nie taka, a to po prostu mi się nie chciało. Jakby nie to, że diorama stoi za szybą, dawno porosłaby kurzem. W końcu pewnego ciepłego sierpniowego dnia przy okazji wycieczki za miasto zabrałem ją ze sobą i zrobiłem sesję w plenerze. Zdjęcia musiały przejść oczywiście drobną obróbkę, polegającą na usunięciu przy pomocy programu komputerowego widocznych krawędzi bocznych płyty na której umieściłem dioramę. Poniżej możecie zobaczyć dwa zdjęcia: jedno przykładowe przed obróbką, na którym widać wspomniane krawędzie oraz drugie będące swego rodzaju "making of" - żona uchwyciła mnie podczas ustawiania dioramy do zdjęć w plenerze.






Data publikacji tego posta nie jest przypadkowa - dziś, 25 września, przypada 65 rocznica lądowania Zygmunta Gościniaka na Bornholmie. Stwierdziłem, że skoro tak długo zwlekałem z opublikowaniem galerii, zrobię to właśnie w ten dzień. Zapraszam do galerii!




















--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
25-09-21 08:42  Odp: [R/G] "MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetna robota. Dopiero po zagłębieniu się w szczegóły widać że to jest model. Petarda, obie łapy w górę.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-09-21 09:06  Odp: [R/G] "MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Łaaałłłłłłłłł !!! Robi wrażenie !

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
25-09-21 09:46  Odp: [R/G] "MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Brawo. Piękna dioramka, galeria i relacja.
Gratuluję.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-09-21 09:56  Odp: [R/G] "MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Robi wrażenie ! Super wykonanie !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024