FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-01-21 18:25  [P] Czy coś robię źle ?
Wojciech Cięciwa   

Zaprojektowałem sobie swoje pierwsze 'lasery'
https://drive.google.com/file/d/1GtYIh8tBhrFEsI4_-EcoW6FaSNCxnVWK/view?usp=sharing

A tak wyglądają same elementy ze sklejoną 'super glutem' częścią:
https://drive.google.com/file/d/1gkzAqteUcgxPe8wCheKfRTdzzCPzGqsf/view?usp=sharing
tak wyglądają w całości sklejone koła (tu dwa)
https://drive.google.com/file/d/1q6YDZUsqDsghUH2csGHr9YIdfcc_vhzp/view?usp=sharing

A potem takim lakierem pomalowałem całość.

Tak i tak to wygląda.

Zostało mi jeszcze okleić obręcz toczną koła folią aluminiową i chyba skończyć na tym etapie ze swoimi pierwszymi 'laserami' ...

Przyznam się sam że nie do końca mi się podobają, ale nie mam pomysłu jak zlikwidować np. łączenia warstw.
Trzeba to 'zalać' CA i szlifować ?
Patrzyłam po innych relacjach (pewnie jak zwykle jestem ślepy...) ale nigdzie nie widziałem 'łopatologicznego' wyjaśnienia jak należy kleić lasery.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-01-21 19:35  Odp: [P] Czy coś robię źle ?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Szlifowanie pomoże. Można także zasłonić łączenia naklejając na nie odpowiednio dopasowane kawałki papieru. Myślę, że można jeszcze przetestować pokrycie łączeń wikolem - wszak były to odlewy...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-01-21 19:35  Odp: [P] Czy coś robię źle ?
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Cześć model laserowy wykonujemy w podobny sposób jak model zwykły z dobraniem grubości elementów. I następnie po sklejeniu części są one albo szlifowane lub przez odpowiednie formowanie części przygotowane to zależy jak chcesz wykonać dany element. A najlepiej napisz do mnie tadeuszredzynia65@gmail.com i może wtedy coś Ci podpowiem pozdrawiam Tadeusz Redzynia

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
31-01-21 19:45  Odp: [P] Czy coś robię źle ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A jaki profil mają szprychy? Powinieneś nadać papierem, pilnikiem, czymkolwiek się da, profil jaki powinny mieć szprychy. Obręcz koła szlifować na gładko. Zamiast foli ameliniowej, polecam metalizery. Ja w swoim Od2 malowałem metalizerem, potem papier ścierny 1000 i polerka, wygląda świetnie, jak metalowa obręcz.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
31-01-21 20:51  Odp: [P] Czy coś robię źle ?
Wojciech Cięciwa   

No właśnie szprychy są prawie prostokątne w przekroju.
Podobnie jak tutaj:
https://pixabay.com/pl/photos/kolejowej-wagon-antyk-2275686/

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-01-21 21:26  Odp: [P] Czy coś robię źle ?
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Jak wcześniej napisano po sklejeniu elementów kół wyciętych laserem należy je wyszlifować.
Ja po sklejeniu wstępnie szlifuję szprychy ,a bieżnię montując we wkrętarce koło za pomocą śruby po czym nasączam koła cyjanoakrylem i ponownie szlifuję.
Następnie idzie podkład i poprawki w szlifowaniu.

Sądząc po kołach to budujesz pruski wagon i w tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest zrobienie szprych jako pojedyncze elementy i wklejenie ich w obręcz

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
31-01-21 21:46  Odp: [P] Czy coś robię źle ?
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Wojtek przed szlifowaniem papieru ja najpierw klejem np. kropelką impregnuje karton i przy okazji go wzmacniam, następnie mogę go szlifować. Pozdrawiam 45

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
31-01-21 22:05  Odp: [P] Czy coś robię źle ?
Wojciech Cięciwa   

Ja całość kleiłem CA, dość obficie polewając. Więc chyba będzie zaimpregnowane dobrze.
Jak mi przestanie śmierdzieć lakierem to spróbuję raz jeszcze nasączyć i przeszlifować.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024