FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
06-08-21 22:29  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Modele i relacje takie jak Twoja odbierają mowę. Super, że jesteś, pokazujesz i dzielisz się doświadczeniem.

Pozdrawiam
Adam

 
06-08-21 22:30  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Mnie się podoba bardzo :)

Z "grzechami" przesadzasz: retusz w świetle lampy błyskowej może i jest widoczny, ale w świetle naturalnym staje się pomijalny.
Kolor lin? Może nieco bardziej wpadające w szarość byłyby lepsze... Ale moim zdaniem, tak jak jest - jest ok.

A co co estetyki... to mogę się jedynie "przyczepić" do zbyt rzadkiego wykorzystania grosza w galerii :)
Bo oglądając fotki, można łatwo zapomnieć jaka to łupinka jest...
Jak na tak mały gabaryt, przy tej ilości "sznurków", estetyka jest na przyzwoitym poziomie.

W ogóle, co do gabarytu, to mógłbyś wrzucić fotkę całości przy np. odpadzie po "zasłużonym, chłodniutkim psssst"... ;)

Gratuluję!!!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
07-08-21 05:20  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Fantastyczny model. Wiatr w żaglach i gęste olinowanie robią robotę a efekt jest doprawdy niesamowity. Sama sylwetka kadłuba też jest niezwykle seksowna zwłaszcza, że rewelacyjnie udało Ci się wyprowadzić wszelkie jego krągłości i obłości. Gratuluję umiejętności i wytrwałości. Szpachlowanie kadłuba we wczesnym etapie budowy jak najbardziej się opłaciło.

Mógłbym tak się zachwycać bez końca ale jest jedna rzecz która mi się nie podoba. Chodzi o talrepy na foku i grocie. Długości want jak i talrepów powinny być tak dobrane aby linie ułożenia jufersów górnych i dolnych przebiegały równolegle względem siebie. Nie jest to łatwe do osiągnięcia ze względu na to że ławy nie leżą prostopadle do masztów ale jest to do osiągnięcia. Istnieje na to kilka sposobów i następnym razem postaram się być bardziej czujny i podpowiedzieć. Zauważyłem też, że rozwiązał się bloczek przy topenancie grotrei (zdj. 11).

Pozatym jest miód malina. Zazdroszczę przepieknego żaglowca i czekam na Twój następny projekt.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
07-08-21 20:57  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Za model ale także konsekwencję w budowie duże gratulacje. Budowa takiego modelu jest wyzwaniem. A jeśli kończy się sukcesem, należą się wielkie brawa.
Jeśli Ciebie żagle nie zmęczyły, mógłbyś sięgnąć po większy projekt :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
07-08-21 22:22  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przepięknie to wygląda.

Gratuluje wspaiałego modelu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
08-08-21 10:42  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wspaniałego dla mnie wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-08-21 14:18  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

EXTRA !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-08-21 21:46  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie!
Faktycznie z linami talrepu nie wyszło tak jak bym sobie marzył. Mimo, że jakieś patenty na to miałem (opisane w relacji) to i tak wyszło jak wyszło. Można mierzyć i mierzyć, a jak przychodzi do ostatecznego napięcia to jufersy/serca wychodzą na różnych wysokościach... Niesforna linka od bloczku na topenancie już okiełznana. Też dopiero na zdjęciach w powiększeniu to wyłapałem :).

Kudłaty -no nie wiem, młodzież patrzy... może lepiej równowartość 10L Coli? Bo grosz na ten model trochę nieadekwatny, mały :D
Speszyl for ju:


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-08-21 22:10  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Aj tam się przejmujesz nierównością talrep. W rzeczywistości w miarę równe były zapewne tylko zaraz po wymianie olinowania. Później na skutek zużycia czy zmian naciągów ich długości mogły się rozjeżdżać. Swoją drogą jak wcześniej pokazałeś porównanie z Duyfken to od razu mi przyszło do głowy, że przydałby się tam jakiś niszczyciel z 2WŚ w tej samej skali. Ładnie by pokazało jak małe te łupinki były, a jednak znajdowali się odważni żeby nimi odkrywać świat.

 
10-08-21 22:30  Odp: [R/G] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Te baryłeczki mają coś w sobie. Ta jest do tego jeszcze czysto sklejona i pięknie ożaglowana.
Kolejny świetny model. Szczerze podziwiam umiejętności i konsekwencję.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024