FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
05-06-21 22:22  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Kruca bomba.
Ładnie to wychodzi. Gratulacje i podziw zasłużone.
Kłaniam się
Darmuszka

 
05-06-21 23:09  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Wyszło pięknie.

A jak przywiążesz jufers za wysoko, to jak wydłużasz wantę?:-)))))
Sam pomysł z supełkiem skracającym wantę - przedni. Pewnie zdarzy się, że wypróbuję.

pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
05-06-21 23:23  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie ;)

Tomku -ano mocuję wszystkie liny want na maszcie, oznaczam "1", "2" itd., instaluję górny jufers na każdej, tak jak "w powietrzu" wydaje się słusznie. Później szukam tego który wyszedł mi najwyżej -on jest punktem odniesienia. Pozostałe ewentualnie supełkuję :). Poważnie się to sprawdziło, a supełki są absolutnie nie do wychwycenia gołym okiem. Reasumując, lepiej dłuższe wanty zrobić niż za krótkie przed wiązanie talrepu. ...a najlepiej to zrobić tak, żeby były od razu na równej wysokości i nie było potrzeby ich maltretowania hehe.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-07-21 20:39  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahooj!
Wygląda na to, że ukończyłem olinowanie stałe. Czarne nici to 0,10 mm, 0,20 mm i 0,40 mm od Seahorse'a natomiast te jasne -z Shipyardu. Gwoli ścisłości, ta jasna absolutnie nie jest biała, ale fakt, pewnie dla tamtej epoki mogła być ciemniejsza. Wspomniane nici to świetne produkty godne polecenia, większość standardowo pozbawiałem nici poprzez przeciągnięcie miedzy usmarowanymi BCG paluchami. Maszty z firmowego zestawu -fajnie się obrabiało, nie za twarde, nie za miękkie -w sam raz. Obrobione patyczki pomalowałem mocno rozrzedzoną akwarelą. Starałem się uzyskać kolor zbliżony do bloczków i jako tako wyszło. Doszło też do przełomu. Guciu zrobił wyblinki tak jak trzeba. Fakt, mozolna robota, ale po 10-tej pętli paluszki same wiedzą co robić i można wiązać z zamkniętymi oczami (ale lepiej mieć otwarte). Oczywiście, jak na pierwszy raz nie wyszło to cudownie, co gorsza, miejscami wyblinki przejęły kontrolę na wantami i powstały drobne deformacje, patrząc od góry na wanty robi się lekki rogal; to pewnie wina tego że wyblinki prężą wszystkie w jedną stronę. Pewnie gdyby wanty były jeszcze mocniej naciągnięte to byłoby lepiej ale przy każdym wiązaniu serc bałem się, że pozrywam ławy wantowe. Te wyblinki powyżej bocianich gniazd już kleiłem na styk. za bardzo mi deformowały wanty (tylko w dwóch miejscach łączone). Bloczki, które na tym etapie trzeba było zrobić nie sprawiły kłopotów. Kleiłem je cyjanoakrylem w żelu, do opanowania, choć trzeba od razu jakimś drucikiem udrożnić dziurki, przez które zdołałem później przepleść jedynie nić 0,10 mm, niestety z 0,20 mm to się nie udało. Generalnie zestaw bloczków i serc od wydawcy po raz kolejny okazał się świetnym zakupem. Nie wyobrażam sobie robić tego samodzielnie w tej skali. Tak to wygląda na chwilę obecną:

















Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-07-21 13:40  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 


Guciu,
Takielunek wychodzi cudownie !!!

Pozdrawiam
Adam

 
07-07-21 09:05  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kruca bomba!
magnifitik!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-07-21 09:20  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Wygląda świetnie!
Brawa za wyblinki.
Ja bym się chyba nie zdecydował...

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
07-07-21 12:18  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Wychodzi świetnie. Trzymaj kurs :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
07-07-21 14:07  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

"I dobrze jest, i nie trza psuć"

Czym odcinasz wyblinki? Na niektórych zostały resztki lekko sterczące. Ja używam cążek do skórek, można nimi "podejść" do samej wanty i obciąć na zero.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
07-07-21 17:24  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie, cieszę się, że efekt jest akceptowalny.

Seahorse -wyblinki odcinam zwykłym AK-5 olfy, zauważyłem, że błyskawicznie się tępi na nitkach i tak to miejscami wyszło. Jeszcze spróbuję to poprawić, może i Twoim patentem. Na zapalniczkę się nie odważę :).

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024