FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-05-21 23:40  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję Panowie!
Tomku, początkowo myślałem, że może za wysoko lub za nisko wkleiłem tę wygiętą listwę wewnętrzną (cz. 58) i dla tego coś się nie chce ułożyć. Ale sprawdziłem dokładnie i było w linii z zewnętrznym łukiem. Ewidentnie cz. 59b jest zbyt wygięta do wewnątrz, wspominam o tym, żeby potencjalni sklejający na siłę nie próbowali tego upchać, bo nie warto. Łatwo to poprawić wycinając klin, lub dorabiając element w całości, zapasu koloru jest sporo :)

PS. Mam nadzieję, że masz na stanie sklepu maszty i reje, bo pewnie niedługo będę zamawiał, poczułem modelarską "krew" i zamierzam dłubać tę łupinkę bez większych przerw ;)

pozdrawiam

--

Post zmieniony (10-05-21 23:44)

 
11-05-21 11:51  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Okręt może urodą nie powala, ale Twoja robota z pewnością :)

--
Siwy

 
11-05-21 19:35  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Jak pisałem wcześniej, nie "odkryłem" przyczyny złego kształtu tej oklejki. Jeśli kiedyś miałoby nastąpić wznowienie tego modelu, to jeszcze raz będę się jej przyglądał.
Maszty i reje? Pisałem chyba na FB, że jest ogromny problem z okrągłymi lipowymi listewkami, szczególnie o małej średnicy. W większości mam lipowe, bo łatwo się je obrabia nawet ręcznie, ale w tym momencie nie ma nigdzie możliwości ich kupienia w necie. Nawet jak jakaś hurtownia ma, to kilka sztuk, a ja potrzebuje kupić np. 100 szt. Może dlatego, że lipa nie jest drewnem przemysłowym, więc zwyczajnie jej nie ma i nikt z niej niczego nie produkuje, a szczególnie okrągłych listewek o średnicy 2 mm. Mam trochę bukowych, ale buk jest twardy i ma tendencję do wyginania się (zmiany wilgotności, temperatury), więc już mam na rozpałkę kilkanaście metrów bukowych listewek, z których ciężko wyciąć 10 cm prostego patyka. Nie wiem w związku z tym, jak będzie w przyszłości z tymi masztami i rejami. Najprawdopodobniej do "Wodnika" masztów i rei nie będzie, bo z pustego i Salomon nie naleje, a co dopiero ja.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
13-05-21 21:44  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko. Jedziemy dalej. Doszły schody, schodki i balustrady. Z jednej strony dość pracochłonne, z drugiej zaś, gdy robi się taśmowo, to całkiem sprawnie to idzie. Trochę dałem ciała z tymi balustradami na kasztelu dziobowym. Wyszły za wysoko o jakieś dobre 2 mm. Nie pamiętam już czy skracałem wysokość burt w tym miejscu czy też coś tu się nie dograło. Oczywiście odkryłem to jak już miałem podzespoły sklejone... Przymiarki wysokości dokonałem chyba w rufowej części kadłuba, a tam się idealnie licowało z poziomem burt. Szkoda, bo wystarczyło ściąć słupki przed złożeniem i nie byłoby problemu. Ale może kto pomyśli że tak miało być :).







Pozdrawiam i do następnego wkrótce.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
14-05-21 15:57  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Wyciągasz z tego modelu, co najlepsze.
Mam wrażenie, że teraz w ogóle jest najładniejszy - jak jest sam krąglutki kadłub. Żagle go trochę "zepsują":).

 
22-05-21 22:27  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam w małej aktualizacji.
Mariaszek -coś w tym jest, te pękate kadłuby same w sobie mają jakiś urok, a te dość spore żagle sporo tego uroku zakryją. Aaale co tam, na razie się uczę żagli i jeszcze przez wiele modeli zamierzam przebrnąć z pełnym ożaglowaniem ;)

Zabrałem się za działa. Dużo tego nie jest (na szczęście :D ) ale trochę czasu zajmuje. Na pewno są bardziej złożone niż te, które były w Duyfkenie, do tego tam miałem lasery i lufy żywiczne. Tutaj wszystko z wycinanki. Metoda klejenia lufy klasyczna, z drucianymi ringami, wielu z Was ma za sobą setki takich. Poniższa była moją pierwszą. Sklejone i pomalowane panzergrau, a na to suchym pędzlem mieszanina błyskotek z pactry (jakaś miedź, złoto itd), stąd lekki połysk.











Teraz powalczę z resztą luf i pokażę efekty już na kadłubie, na którym też to i owo już doszło :)

Mam też pytanie natury szkutniczej bardziej niż modelarskiej. Pytanie do autora projektu i nie tylko. Czy dużą, niewybaczalną nieścisłością byłoby użyć w tym modelu bloczków takich jak w Duyfkenie i konstrukcjach z tego okresu? Kilka miesięcy temu nakupowałem trochę drewnianych, gotowych i chętnie bym je przetestował w modelu. Jednocześnie trochę mnie przerażają te dziurki w bloczkach z opracowania. Oczywiście mówię tu nawet o laserowych bloczkach do złożenia (i nawet nie chodzi o pieniądze, koszt w pełni do przeżycia). Nie wiem czy będę w stanie je złożyć tak, by tych dziurek nie pozalewać klejem, a jednocześnie tak, by się to nie rozpadło ;/ W prostszych bloczkach, gdzie lina mocująca obejmuje bloczek takiego problemu nie ma.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
23-05-21 12:13  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Piękna, precyzyjna robota! Szacunek!

--
54323031

 
23-05-21 20:18  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Czyli te lawety/podstawy dział, to wycinankowe?!? Mega jakość i czystość wykonania...
Tam są przewidziane jakieś talie, bloki itp. jak w późniejszych konstrukcjach?
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
23-05-21 21:55  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie.

Kudłaty, lawety całkowicie z wycinanki, a z tymi bloczkami chodzi mi o to:

Mam takie z Amati ale różnią się nieco.

Działa gotowe to przy okazji wstawię zdjęcia :)







Pozdrawiam

--

Post zmieniony (23-05-21 21:56)

 
23-05-21 22:30  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Guciu jakbyś te bloczki z Amati przewiercił jeszcze w poprzek to byłyby takie jak te wycinankowe i byłoby po problemie:) A działa jak prawdziwe. Piękna robota.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024