FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
16-09-20 22:18  [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich. Zapowiedziany milion lat temu 😉 Jak-7B mojego autorstwa jest gotowy. Model ukaże się w Answer Wydawnictwo Modeli Kartonowych za kilka dni.
Trochę "technikaliów": 4 arkusze B4 koloru, 2 arkusze B4 ze szkieletem, 106 rysunków na 8 stronach B4. Model testowy był klejony z gotowych arkuszy (przed waloryzacją) przez kolegę Zetpeta. Będzie dostępny na stronie Answer.pl i w Empikach. Cena modelu: 69 zł, akcesoria: plastikowa owiewka 15zł, lasery 35 zł, koła z żywicy 20 zł.
Post zmieniony (16-09-20 22:35)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-09-20 22:21  Odp: [Z] Jak-7B
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Bardzo dobra zapowiedź. Cena dość wysoka, ale jeżeli będzie to top level to do udźwignięcia. Mógłbyś tylko dać troszkę większe zdjęcia, bo nic nie widać. Chyba, że to po prostu błąd w linkowaniu.

PS
Bardzo bym Cie prosił, żebyś tło zegarów w części 9f i 9d robił czarne. W przypadku minimalnie niedokładnego wycięcia otworów na zegary w części 9e i 9c, widać białą obramówkę.

Post zmieniony (16-09-20 22:28)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-09-20 22:32  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

rowin - dzięki za sugestię, powiększyłem pole zegarów.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-09-20 22:44  Odp: [Z] Jak-7B
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

To samo się tyczy części 65e, 63f, 66a itd. Jeżeli chcesz zachowywać pole białe w miejscu gdzie będzie naklejana kolejna część, to daj chociaż pół milimetra marginesu koloru. Często przy wycinaniu gdzieś ten skalpel ucieknie i trzeba się później babrać z retuszem. A tak by było z głowy.

I wiem, że pewnie jest za późno. Ale w przypadku, jakby ktoś chciał robić model z zamkniętymi klapami do lądowania, to zmuszasz go do karkołomnego spasowania klap do płatowca i później jeszcze krawędzi spływu. Nie lepiej by to było przewidzieć jako element z zamkniętymi klapami z ewentualną odcinką w celu ich otworzenia i z zapasowymi klapami oddzielnie? To samo było w garbatym jaku AH, zamiast zrobić zamalowane klapy w płatowcu, było białe pole do wycięcia i klapy do dosztukowania, co naprawdę nie jest łatwe do wykonania.

Fajnie by było mieć też zapas koloru. Ja często go używam przy doróbkach jakiś nieprzewidzianych w projekcie elementów, na przykład przy waloryzacji kokpitu, tak aby nie malować.

Mam nadzieję, że nie traktujesz tego co piszę jako czepialstwa. Po prostu fajnie by było mieć model z wysokiej półki, szczególnie teraz.

Post zmieniony (16-09-20 22:46)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-09-20 22:54  Odp: [Z] Jak-7B
Windus Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Elementy, które zwija się w walec np. golenie podwozia będą drukowana na cienkim papierze (tym samym co szkielet)?
Czy elementy wycinane laserem to tylko wręgi czy też inne części jak np. detale czy kratownice?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-09-20 23:01  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Lasery to standardowo kopia cienkiego offsetu. Wszystkie elementy zwijalne mają swoje wewnętrzne elementy z papieru, do których przykleja się kartonowy walec. Jest z tym więcej pracy, ale znika problem "schodków" i przesunięć na końcach zwitków.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-09-20 23:53  Odp: [Z] Jak-7B
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękne rzeczy tu widzę!
Cena konkretna ale WIEM, że zabawa będzie przednia, znając Projektanta.

P.S. "Wszystkie elementy zwijalne mają swoje wewnętrzne elementy z papieru, do których przykleja się kartonowy walec. Jest z tym więcej pracy, ale znika problem "schodków" i przesunięć na końcach zwitków." - ale po co? jakie schodki? po co walec? Czy to był rzeczywisty problem nad którym trzeba było się pokłonić? Jak ktoś skleja Takie modele to chyba umie skręcić poprawnie papier w rurkę?

Dla mnie rzeczywistym problemem w fantastycznych modelach Halińskiego była dziwna maniera aby wyloty chłodnic, fotel pilota i t.p. sklejać z dwóch warstw kartonu zamiast druku dwustronnego lub druku tych elementów na papierze - bo wychodziła z tego nienaturalna, pancerna grubość elementu.

Pozdrawiam i dalej cieszę oczy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 06:52  Odp: [Z] Jak-7B
Kruhlik   

Miskowski, z tego co wiem to AH zawsze ingerował w projektowanie modeli i wprowadzał swoje rozwiązania. Odnośnie wlotów sądzę, że chodziło o oszczędność na druku dwustronnym.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 07:27  Odp: [Z] Jak-7B
ceva Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Zapowiada się miodnie. Oby druk nie położył tego projektu.

Czy dobrze widzę, że projekt nie przewiduje wykonania kratownicy kadłuba z drutu? Druciana mogłaby okazać się prostsza do wykonania niż ten obecny ażurek z krawędziami oklejanymi paskami koloru.
Uwaga rowina odnośnie klap, jak najbardziej słuszna, jestem tego samego zdania.
Oddaję też głos za zapasem koloru i zgłaszam wniosek za zdublowaniem elementów oprofilowania skrzydła i statecznika.

ps. zepter, dawaj więcej zdjęć!
;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 08:31  Odp: [Z] Jak-7B
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co modelarz to upodobania taka jest prawda. Jednak co do podwozia to sposob zaproponowany przez Marcina w tym modelu (to samo bylo miedzy innymi w ostatnich Spitach AH) to najlepszy sposob na podwozie. Drukowanie na cienkim papierze w kolorze powoduje inny odcien koloru, natomiast na grubym powstaje toporny schodek i golen jest niesymetryczna w przekroju. Jedyne co jest wazne przy tej metodzie to, aby podac w instrukcji srednice do jakiej nalezy zwinac cienki papier, aby idealnie pasowal do wnetrza walca.

Co do kratownicy przychylam sie do cevy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 09:26  Odp: [Z] Jak-7B
zetpt Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Wojciechu drogi, po co ci więcej fotek z testowego sklejania.
Tak jak wspomniał Marcin, testerowe zadanie było aby to skleić i wychwycić ewentualne "kfiatki", mam nadzieję, że to zadanie wykonałem w miarę dobrze, czy tak było niebawem zapewne się okaże. ;-)
Co do skomplikowania to jest to raczej "hal+" i jest co robić przy tak małym modelu. Kratownica z rurek mówicie, a samemu to nie łaska se zwinąć :-), szablon przecież jest ;-)

Piotrek przecież w spitach i tak kabiny malowałeś to jaki to problem. Prawdą jest, że zapas koloru jest zawsze przydatny, ale raczej w kolorze kabiny, czy podwozia. Poszycie pasuje idealnie, tak jak całość, ja nie miałem większych problemów z pasowaniem, tylko ostrożnie z klejem bo może zabraknąć miejsca na niego :-)


pozdrowaśki

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 09:45  Odp: [Z] Jak-7B
Kris Na Forum:
Relacje w toku - 2


 - 10

Witam, Reasumując: obowiązkowo zapas kolorów, dla leniwców całe skrzydła i ewentualnie usterzenie z możliwością (dla wirtuozów) odcięcia powierzchni sterowych , podwozie - obojętnie jaka technika budowy, ale koniecznie szczegółowe rzuty w skali modelu dla własnej koncepcji budowy, kołpak śmigła, koła też rzut w skali modelu i ewentualnie rzuty bomb i zbiorników.
Ogólnie kołpak śmigła z reguły toczę jak ma inny kolor niż samolot, koła zawsze, a z bombami to różnie, ale toczyłem bomby GBU do A-10
To taka moja niezobowiązująca sugestia

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 10:14  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Super, że to już wkrótce. Dobrze, że będzie dostępny w Empiku, ale pewnie bez oszklenia i wręg, zatem będę zamawiał u wydawcy jak się tylko ukaże :).
Klapy Marcinie faktycznie przy następnych projektach jak to nie kłopot projektuj jak to Rowin opisał. Nie każdy pragnie je mieć w stanie otwartym :).

Poza tym to projekt wygląda super i już nie marudzę, że tego i tego jest za dużo :). Ważne, że wróciłeś do gry :). Jak Ci się uda zaprojektować trzy nowe model w roku to wydaje mi się , że wszyscy będą usatysfakcjonowani. Wszak są jeszcze spore braki, jak choćby ŁaGG 3, MiG 3....

Powodzenia.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 12:40  Odp: [Z] Jak-7B
Kruhlik   

Format B4, układ "halowy", czy szata graficzna okładki też będzie "halowa"? Grafika opracowania ładna, ale sklejenie testowe to nie "halowe".

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 13:27  Odp: [Z] Jak-7B
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zepciu kabiny w Spitach nie byly malowane. Tylko w jednym tak sie stalo. Reszta jest robiona wlasnie ta zasada, ze dorabiam czesci z zapasu koloru. To samo bylo w JU88, gdzie musialem korzysta z drugiej wycinanki. Ja nie twierdze, ze poszycie sie nie zgra i dlatego potrzebuje zapasu w kolorze poszycia. Jestem pewny, ze wszystko jest git. Po prostu czasami chce sie dorobic jakis maly wlot, albo oprofilowanie aerodynamiczne, ktore jest w formie nadruku, a wtedy trzeba malowac albo szukac gdzie tu wyciac, zeby nie zniszczyc modelu. Dodanie kwadretu z kolorem nie wymaga dodatkowych kosztow lub wysilku, poza znalezieniem miejsca w wycinance, wiec po co sie na sile bronic przed tym zabiegiem?

Post zmieniony (17-09-20 13:56)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 13:32  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

rovin - A skąd wiesz, że nie ma zapasu koloru?:)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-09-20 13:54  Odp: [Z] Jak-7B
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie wiem. To byla moja sugestia, a pozniej odpowiedz do Zetpeta i tyle. Dobra juz wiecej nic nie pisze, bo i tak za duzo sie udzielilem w temacie. Czekam na model w takim razie!

Post zmieniony (17-09-20 13:56)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-09-20 07:41  Odp: [Z] Jak-7B
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Jak już pisałem na facjacie, dla mnie model wygląda super. Co do oddzielnych klap to jestem bardzo wdzięczny za oddzielenie bo kleje właśnie Jaka 3 i tam skrzydło jest całe. Nie wiedziałem gdzie i jak to ciąć, a teraz mam wszystko na tacy :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-09-20 19:53  Odp: [Z] Jak-7B
zbin Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Marcin, wielki szacun. Uwielbiam gwiazdki na samolotach te i te hamerykanskie.
Ślinka mi pociekła ....po takim długim czasie. Jestem jak najbardziej na tak i proszę o więcej!!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-09-20 13:55  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mały update odnośnie Jaka-7B. Model będzie dostępny w Empikach, na 90% w salonikach Inmedio, Relay i Kolportera oraz w kioskach Ruch-u. Jest też szansa, że będzie drukowany w Gdańsku i osobiście będę czuwał nad jakością druku - wierćcie dziurę w brzuchu Wydawcy :).

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-09-20 15:38  Odp: [Z] Jak-7B
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

No, proszę. Frontalny atak na wszystkich frontach. Dobrze!
Marcin, jezeli jest taka szansa, to wykorzystaj ją dla dobra modelu. Na Twoim miejscu osobiście bym ich cisnął. W przeciwnym razie możesz być bardzo rozczarowany efektem końcowym. No i wszyscy chętni do kupna także.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-09-20 16:04  Odp: [Z] Jak-7B
Kruhlik   

E tam, gadanie. Jakie pliki taki druk.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-10-20 19:12  Odp: [Z] Jak-7B
ceva Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

"Kilka dni" od 16.09. już minęło i...?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-10-20 19:29  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

...i jest problem. Najpierw trwały długie negocjacje z Empikiem, Ruchem i Kolporterem. Powiem wam, że te firmy są na skraju bankructwa i nie są zainteresowane niszowymi tytułami. Z Empikiem i Ruchem się udało, ale wtedy pojawił się zabójczy koronaświrus (znowu) i nasz kochany rząd oszalał (znowu). Więc dystrybutorzy powiedzieli pauza. Na razie nie biorą tytułów i czekają do grudnia. Co gorsza podpisane umowy zabraniają Answerowi sprzedaży przed oddaniem nakładu do Ruchu i Empiku. Renegocjacje są w toku, trzeba czekać i podziękować jaśnie nam panującym.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-10-20 20:10  Odp: [Z] Jak-7B
dryf   

Świetna waloryzacja , i ogólnie ciekawa pozycja , kupię na pewno ,ale chciałbym zobaczyc kiedyś tak zwaloryzowany model okrętu.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-10-20 20:44  Odp: [Z] Jak-7B
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 7
 

Hm jakieś fatum. Takie moje przemyślenia odnośnie dystrybucji, to w obecnej sytuacji lepiej odpuścić empik i takie tam no chyba, żeby był zestaw do kupienia tj. model, lasery i kabinka wtedy ma to sens, ja powiem szczerze jak się ukaże to pójdę do empiku pooglądać a kupie w answerze zestaw kij z kosztami przesyłki za lasery i kabinke też policza. Myślę, że dobra prezetacja modelu w necie zastąpiłaby inne formy sprzedaży. Ale to tylko moja opinia.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-10-20 21:08  Odp: [Z] Jak-7B
dryf   

W sumie racja , od dłuzszego czasu kupuję zestaw - a w empikach laserów nie kupisz .Druga sprawa to tzw opóźnienia epidemiczne , wg mnie to opóźnienie potrwa bardzo długo , mam wrażenie że to początek dopiero.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 09:01  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Przyłączam się do przedmówców. EMPIK jest wygodny, ale pod warunkiem, że ma się do niego dostęp a minus to, że można nabyć tylko model bez dodatków. Podobnie jest z innymi stacjonarnymi punktami (Kolporter, Ruch itp.) Wydaje mi się, że lepiej w obecnym czasie nastawić się na sprzedaż online i lepiej zrobić dobrą prezentację modelu w Internecie niż naciskać na EMPIK itp.
Czekamy zatem dalej na tego Jaka :).

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 10:27  Odp: [Z] Jak-7B
Plexus Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie ma się co dziwić że wydawnictwa zabiegają o sprzedaż w dużych sieciach, wystarczy przy tej ilości salonów pare osób kupi wydanie „od czapy”, „dla wnuczka, męża, wujka” albo po prostu z nudów czekając na żonę w galerii i to jest znaczna ilość w porównaniu z modelarzami zamawiającymi model z laserami u wydawcy z resztą oni pewno i tak już jeden egzemplarz kupili w Empiku ;).

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 10:55  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Nie ma co owijać w bawełnę. Zaprojektowanie i wyprodukowanie takiego modelu jak Jak kosztuje i to sporo. Dlatego sprzedaż musi być na dość wysokim poziomie, którego dystrybucja online raczej nie zapewni. Czasy są takie, że walka nie toczy się o poziom zysku tylko czy następny temat w ogóle się ukaże.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 13:15  Odp: [Z] Jak-7B
Bizon Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie akurat, bardzo pasuje kupowanie w Empiku. Laserów i tak nie kupuje. Lasery jedynie tylko z detalami.
Gdyby Haliński nie robił dystrybucji do empików, to prawie w ogóle bym nie miał jego modeli.
Zamawianie przez Internet wygodne tyle, że moje złożenie zamówienia potrafi się ciągnąć nawet rok.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 13:54  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Zatem dochodzimy do konieczności szerszego reklamowania modeli kartonowych. Czy jakieś wydawnictwo to robi? To też spore koszty i czy to coś da? Zgadzam się z Marcinem, że jakość i skuteczność sprzedaży ma znaczenie. Czy EMPIK, RUCH promują jakoś takie produkty? Można je u nich kupić, ale nie ma tam żadnych akcji (takich od czasu do czasu), aby zainteresować szersze grono tym hobby, albo chociaż poinformować, że takie coś można tu kupić. Nieraz szukanie w EMPIK-u nowego wydania zajmowało mi sporo czasu, a mniej więcej wiedziałem gdzie mam iść  (nie wiem czy ktoś mi robił na złość , ale zamiast w dziale hobby, czasem model były w dziale prasa specjalistyczna / kolekcje, albo jeszcze gdzieś indziej. Ostatnio jednak musze stwierdzić, że pilnowali, aby były tam gdzie ma być). Sprzedaż online jest wygodna, wystarczy tylko mieć potrzebę zakupu . Bizon widocznie nie cenisz modeli ze Stegny, skoro bez EMPIK-u byś ich prawie nie kupował .

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 15:19  Odp: [Z] Jak-7B
dryf   

Temat "szerszego dostępu " lub braku zainteresowania (szerszego) jest znacznie głębszy i poważniejszy , to jest przeskok mentalny . Kiedyś ukazanie sie małego modelarza to było wydarzenie dnia w szkole , i reklama nie była potrzebna . Dzisiaj młodzierz nie potrafiła by odczytać prostego schematu (choć moze się mylę), ale najwazniejsze jest to że jest kompletny zanik zainteresowania historią , a wiekszść modeli to w jakimś stopniu osiagnięcia techniki tamtych lat i z kazdym wiąże sie jakaś historią .

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 15:31  Odp: [Z] Jak-7B
Raduss Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Czy były lub są rozmowy z InMedio? Zdaje się, że na FB widziałem okładkę Twojego modelu, tytuł wydawniczy Card Army?

--


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 16:20  Odp: [Z] Jak-7B
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 7
 

Wnioski raczej mało optymistyczne, trzeba się zaopatrzyć na emeryturę bo za 10 lat nic nowego nie powstanie a jak się ukaże to jako plik do samodzielnego druku.
Wszystko ma swój koniec nawet taka prosta sprawa jak jazda na rowerze przez e- bike staje się hmm no właściwie nie wiem czym.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-10-20 22:36  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nie bądźmy aż takimi pesymistami :). Ja zaszczepiam modelarstwo swoim dzieciom, chrześniakom, a oni może rozszerzą to na swoich rówieśników. Zobaczymy. Młodzież jest znacznie bardziej aktywna w internecie, więc tam ich trzeba bombardować hobby :)

--

Post zmieniony (20-10-20 08:54)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-10-20 00:07  Odp: [Z] Jak-7B
Kruhlik   

Baju, baju - WAK może dać tytuł na Empiki a Answer nie? Podejrzewam, że autor tak się wycenił, że wydawca zrobił wysiadkę z tego układu.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-10-20 08:55  Odp: [Z] Jak-7B
Seweryn F.   

Czym innym jest dostarczanie do EMPIKu tytułu już istniejącego, na który wydawca ma już od dawna podpisaną długoterminową umowę (tak jak WAK czy nawet Answer z MPM), a czym innym jest podpisać nową na zupełnie nowy tytuł. No ale po co się wysilać i odrobinę pomyśleć, skoro prościej od razu doszukiwać się spisków.

Post zmieniony (20-10-20 10:39)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-10-20 09:22  Odp: [Z] Jak-7B
ceva Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

To zanim ten nowy, nienazwany tytuł wydawniczy trafi do sprzedaży, gdzie dotąd nie trafił z takiego czy innego powodu, może by tak podkręcić apetyt potencjalnych klientów i zaprezentować wydrukowane arkusze. Jestem okropnie ciekawy jak wyszedł druk.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-10-20 11:28  Odp: [Z] Jak-7B
M&M's   

Też z chęcią zobaczyłbym arkusze :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-10-20 13:59  Odp: [Z] Jak-7B
OSTOJA Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=382436&t=382436&filtr=0&page=1

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-10-20 18:29  Odp: [Z] Jak-7B
ceva Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

OSTOJA, o tych wirtualnych arkuszach to ja wiem, chodziło mi o możliwość zobaczenia WYDRUKOWANYCH, realnych arkuszy wchodzących w skład wycinanki.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-10-20 14:40  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Zgodnie z życzeniem niektórych Tomciów :)Przepraszam za jakość, ale mój telefon nie potrafi lepiej.

Post zmieniony (22-10-20 14:47)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-10-20 22:14  Odp: [Z] Jak-7B
Janusz 71   

Panie Marcinie,

Jak 7B prezentuje się naprawdę super :-)
Czekamy kiedy trafi do oficjalnej sprzedaży...
A jakie postępy w kwestii tego jednosilnikowego z białą gwiazdą?
Coś Pan zdradzi?
Pozdrawiam
J.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-10-20 11:42  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Prace na Hamerkańcem trwają. Niedługo podam więcej informacji i pokażę wnętrze kabiny.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-10-20 11:52  Odp: [Z] Jak-7B
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 7
 

A jakieś informacje odnośnie kiedy Jak7 będzie dostępny w sprzedaży są może ?

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-10-20 11:59  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Rozmawiałem dziś z Łukaszem Wąwoźnym i w tej chwili realny termin to połowa listopada. Sytuacja jest dynamiczna i wiele się może zmienić. Niestety nasza kochana Władzia nam nie pomaga.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-11-20 18:56  Odp: [Z] Jak-7B
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 7
 

Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to termin wydania Jaka zejdzie się z emisją Wildcata. Termin połowy listopada jest pewnie już nierealny.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-11-20 21:33  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Po dzisiejszym ogłoszeniu zamknięcia galerii, a co za tym idzie większości Empików mam wątpliwości czy w tym roku Jak się ukaże. Decyzja, co z tym fantem zrobić należy do wydawcy. Biorąc pod uwagę więcej niż prawdopodobną kwarantannę narodową, cienko to wszystko widzę.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-11-20 22:55  Odp: [Z] Jak-7B
Bizon Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Chyba, że wysyłkowo byłoby możliwe?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-11-20 08:45  Odp: [Z] Jak-7B
Grzegorz   

Mając jakąś tam własną świadomość co do typu klientów korzystających z Empików (absolutnie nie w negatywnym znaczeniu) bardzo mnie dziwi zależność wydania kartonowego modelu do sklejania od tego, czy taki Empik będzie otwarty :o

Edit: Z tego, co widzę, galerie mają mieć ograniczoną funkcjonalność, a nie być całkowicie zamknięte: "Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą;". Jak dla mnie, Empik wpisuje się w kilka tych kategorii, może nie zamkną ;)

Zresztą, na stronie empik.com można zamówić tego Jaka :)

Post zmieniony (05-11-20 09:29)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-11-20 10:07  Odp: [Z] Jak-7B
Sławko   

Przepraszam ale jak kolega szukał i znalazł, że tego JAKa można już kupić na stronie EMPIKu ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-11-20 10:14  Odp: [Z] Jak-7B
Grzegorz   

https://www.empik.com/mpmodel,p1236436003,prasa-p

Sprostowanie: można zamawiać, nie wyślą, skoro nie ma jeszcze wydanego. Tak w formie "ciekawostki" to napisałem, bo zauważyłem, że jest.

Post zmieniony (05-11-20 10:17)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-11-20 10:17  Odp: [Z] Jak-7B
Rafael 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 2

To raczej nie ten ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-11-20 10:20  Odp: [Z] Jak-7B
Sławko   

Podany w linku model to JAK-9B z serii MPM a w wątku mowa jest o JAK-7B z nowej serii Marcina Dworzeckiego.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-11-20 10:22  Odp: [Z] Jak-7B
skarczew   

@Grzegorz:
Powód zależności wydania modelu od otwarcia Empika (-u? :P ) podał Marcin Dworzecki kilka stron temu.

Co do wydanego Jaka-9B, to nazwa magazynu (MPModel) sugeruje autora tej serii. I nie jest to M. Dworzecki.

Post zmieniony (05-11-20 10:24)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-11-20 11:30  Odp: [Z] Jak-7B
Grzegorz   

Ech, no to się nie popisałem :/ Niemniej, dzięki za wyjaśnienia, przejrzałem wątek dokładniej i ciekawe rzeczy by mnie ominęły.

Post zmieniony (05-11-20 11:39)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-11-20 14:12  Odp: [Z] Jak-7B
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 7
 

Jak wydrukowany to taka niemoralna propozycja: może spod lady świeżutki pachnący ;)

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-11-20 11:41  Odp: [Z] Jak-7B
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 7
 

A Empiki otwarte i zapraszają na zakupy. To jak będzie ten Jak ??

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-20 06:29  Odp: [Z] Jak-7B
Bonthyc 

 

Empiki otwarte a sklepy Ikea zamknięte... nie wiem o co chodzi ale się domyślam. :/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-11-20 10:15  Odp: [Z] Jak-7B
Kilmister Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 23


 - 3

Mamy okładkę i cenę:

Informacja z fb: model nie ukaże się w listopadzie, w grudniu będzie podjęta decyzja dot. dystrybucji...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-12-20 20:36  Odp: [Z] Jak-7B
zbin Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ponieważ model jest już do kupienia w sklepie Answera to ja mam 2 pytania do autora:
Czy autor czuwał nad jakością druku?
Gdzie był model drukowany?

Post zmieniony (10-12-20 20:37)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-12-20 21:23  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Zbin - już o tym pisałem. Kolorowe arkusze były drukowane w Gdańsku. Stałem przy drukarzu z batem w ręce.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-12-20 21:25  Odp: [Z] Jak-7B
Mucha Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ile razów otrzymał? :)))

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-12-20 21:29  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Nie musiałem go specjalnie katować :).

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-12-20 21:56  Odp: [Z] Jak-7B
zbin Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No to trza zakup zrobić ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-12-20 19:50  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Model zamówiony. Czas cierpliwego oczekiwania rozpoczęty.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-12-20 10:28  Odp: [Z] Jak-7B
Mejdej Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Czy do kogoś kto zamawiał już Jak dotarł ? Pominę, że miał być wysyłany najpierw po 16.12, potem zmieniono na po 18.12. Jest 22.12 a moje zamówienie nadal stoi w miejscu. Pisałem oczywiście do Answer w tym temacie, ale na razie brak reakcji hmmm.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-12-20 12:09  Odp: [Z] Jak-7B
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mejdej, prośba o kontakt telefoniczny.

Wszystkie paczki z jakiem zostały rozesłane.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-12-20 12:38  Odp: [Z] Jak-7B
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 7
 

Do mnie idzie był wysłany wczoraj czyli po 18.12.2020 jak zapowiadano. Dziś będzie w prezentomacie ;)

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-12-20 07:04  Odp: [Z] Jak-7B
WAZI 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Do mnie wczoraj dotarł. Dobrze zabezpieczony przed destrukcyjnym działaniem kurierów , poczt itp.

--
WAZI-FRONT

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-12-20 23:49  Odp: [Z] Jak-7B
Plexus Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak się zastanawiam nad ta kratownicą, czy nie można by było sprzedawać jej w wersji o okrągłym przekroju z żywicy/druk3d tak jak koła, albo jako plik do ściągnięcia i druku we własnym zakresie...tak wiem ze i tak słabo ją widać itd ale .....jak by słodko wyglądała taka idealna...:)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-12-20 01:38  Odp: [Z] Jak-7B
Seweryn F.   

No niby nic poza ceną nie stoi na przeszkodzie kratownicy w wersji wydruku 3d. Musiałaby kosztować w detalu ok. 100 pln (kratownica wraz z peryferiami). Aaaa, no i jest jeszcze do tego druga sprawa - taki wydruk to konstrukcja bardzo krucha podatna na pęknięcia i złamania. O wiele mniej elastyczna i o wiele mniej odporna na wszelkie uszkodzenia niż papier (tektura).

Post zmieniony (25-12-20 13:03)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-01-21 11:00  Odp: [Z] Jak-7B
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Czołem 🙂. Farbki do retuszu Jaka-7b Card Army 01:
Czarny - jaki jest każdy widzi
Zielony - Vallejo 71.301 - rozjaśnić
Niebieski - Vallejo 71.318 - rozjaśnić
Kabina i wnętrza - Vallejo 71.304 - rozjaśnić

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-01-21 13:08  Odp: [Z] Jak-7B
marcco.life   

Wspaniale... Cudownie, że dożyliśmy takich czasów, że projektant podaje nam jak na tacy wszystko... Nawet jakimi farbami retuszować nasze modele. A i zapomniałbym... Często pytają co byśmy chcieli, w jakim malowaniu w jakiej wersji etc... Genialnie. A wracając do Jak-a naprawdę świetny temat, a opracowanie...hmmm. Szacun.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek