FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
21-01-21 20:30  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Marku, przyznam że nie mam pomysłu na wielobok i widząc wysiłki brzydalaod razu założyłem, że moje zrobię w najlepszym razie podobnie tzn. okrągły przekrój owinięty ciasno drutem. Chyba wielobok skręcony od razu odpuszczam ale czas pokaże jeszcze...
Co do "pojemników" filtrów na razie w stosunku do wycinanki z Answera dodaję tylko przetłoczenie (w sensie wycięte i powtórne wklejone fragmenty) na stropie/górnej powierzchni oraz mocowanie do kadłuba na płaskownikach i śrubach,i myślę nad łańcuchem - na razie bez konkretnych rozwiązań ze względu na rozmiar oczka.
Tommy T.B. dzięki za dobre słowo, z ust takiego Specjalisty to wiele warte. Swoją drogą, szukając materiałów do kolejnego tematu czyli "lekkiej" zmiany Pz.IV i Pz.III z GPM przeglądałem Twoją relację Jagdpanzer IVL/70 i zastanawiałem się gdzie znalazłeś dokumentację wnętrza w tym silnika. W dostępnych mi materiałach (Militaria Pz.IV 11, 375, 396 i PZ.III 4, 250) były tylko przekrój podłużny z wyposażeniem wnętrza oraz poprzeczny przez sam blok silnika. W pożyczonych kiedyś Panzer Tracts, chyba żadnych rysunków wnętrz nie było. Czyżby było coś konkretnie dla Jagdpanzer?
Nna sieci znalazłem tylko takie widoki:
https://3.bp.blogspot.com/-xBMHKypbFjg/WIUY-vHGmSI/AAAAAAAAMhg/21YKtHrlEo8PvolNXvrW7e9jiBjn4XukQCLcB/s640/pzkpfw4de02-73fd122ef1b5c10bf0b22d7b282ed40a.jpg. Zdjęć jest sporo, jednak rysunek to jednak podstawa...
Pozdrawiam,
Daniel.

 
21-01-21 21:28  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Świetnie sobie radzisz z tym Tygryskiem. Detale pięknie odtworzone i świetnie dobrany kolor retuszu.

Filtry powietrza wraz z rurami to chyba najtrudniejszy do wykonania element tego pojazdu. Najwięcej pracy kosztowało mnie spasowanie wszystkich elementów tego układu, tak aby trzymały geometrię i nie kolidowały z innymi elementami wyposażenia. A w tych okolicach jest na prawdę ciasno.

Pozdrawiam i kibicuję!

 
22-01-21 12:40  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Daniel, dziękuję, ale za specjalistę to ja się nie uważam- dużo nauki przede mną.
Bardzo mnie cieszy, że moja relacja z Jagdpanzera komuś się przydaje 😀
Co do budowy modelu, to przed dokonaniem jakichkolwiek modyfikacji w Jadze przerzuciłm przysłowiowe "tony" zdjęć archiwalnych, pojazdów muzealnych i wszelkiej dokumentacji zarówno przedziału bojowego jak i napędowego.
Dziesiątki godzin spędzonych nad szukaniem i analizowaniem dostępnych materiałów, dlatego też miedzy innymi budowa trwała ile trwała...
Militaria to raczej słaby materiał, ale zawsze coś...

Jak będziesz ruszał z budową, to służę pomocą.

Pozdrawiam
Tommy

--

Post zmieniony (22-01-21 19:52)

 
23-01-21 00:24  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Prace wstępnie rozpocząłem od przerysowywania tego co mam na rysunki wektorowe, ale ze względu na stosunkowo małą ilość materiałów oraz prace przy Tigerze wstrzymałem się... Ponadto też zamierzam mieć wszystko dobrze rozczytane i zaplanowane bo w tych md=odelach zmian jest masa a dla Pz.IV waham się czy nie porywać się na konwersję do tytułowej wersji E ale wtedy w standardzie wychodzi już masa przeróbek które są raczej nie do wykonania bez przedruku.
Gdy wrócę do planowania będę pytał, chyba że masz jakąś konkretną publikację którą możesz polecić, to będę już teraz polował na różnych aukcjach. Co do Militariów to tak jak mówisz źródło wątpliwe, ale raz że sporo mam od dawna, a dwa że akurat te rysunki to tylko przedruk to podobnie jak ten z linku pełen wiekowych Schnittów i Ansichtów, chyba i wiarygodność większa:)

Post zmieniony (23-01-21 00:39)

 
25-01-21 12:25  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej.
Daniel, tak na szybkiego to pamiętam, że w dwóch publikacjach (ang. i niem.) były dodatkowe przekroje skrzyni biegów SSG-76 oraz silnika HL-120 TRM. Muszę poszukać, które to konkretnie książki były. Jak znajdę dam znać.

P.s. Są jeszcze materiały zza wschodniej sciany, ale w moim odczuciu (i nie tylko) raczej nic nowego nie wnoszą. Są to poprostu "zlepki" innych wydawnictw.

Pozdrawiam i czekam na kolejną aktualizację.
Tommy

--

 
26-01-21 21:50  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki Tommy.
Co do progresu to na razie powoli zwijam filtry:)

Pozdrawiam,
Daniel.

 
29-01-21 21:04  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A do wektorów jaki program używasz? Podglądam i czekam na dalsze prace.

 
29-01-21 22:41  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na razie Autocad i/lub Gstarcad ponieważ takie znam i posiadam, więc nie muszę się uczyć ani szukać darmowych wersji. Gorzej w nich z 3D i rozwijaniem ale to dalszy temat więc na razie jeszcze niczego nie szukałem...

Pozdrawiam,
Daniel.

 
10-06-21 15:02  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ze względu na sytuację zawodową prace utknęły na dobre, ale na szczęście dopiero po rozpoczęciu prac przy filtrach.
W związku z tym kilka fotek udało się zrobić. Zdjęcia są jeszcze z marca, ale nie mogły się doczekać chwili na publikację.
Ogólnie w filtrach zapomniałem wykonać okrągłe przetłoczenie na górnej powierzchni i chyba tak już zostanie.
Zepsułem trochę otwory na rurki w górnych częściach i generalnie wyglądają na trochę wymęczone i też raczej tak zostanie.
Część druga fotek „soon wkrótce”.
Pozdrawiam Daniel.

Poniżej kilka zdjęć z marca:

 
10-06-21 21:14  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Daniel,
Ostatnie zdjęcie pokazuje i pozwala odczuć Twoją staranność i brak pośpiechu. Dbałość o detal na wysokim poziomie.
Czuj się obserwowany ;).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024