FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-01-21 00:00  [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Samolot liniowo bombowy PZL-46 Sum (mM 1/82)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No cóż... Przyszedł ten moment, że trzeba zmierzyć się z nowym...

Model znany. Umieszczam tylko z kronikarskiego obowiązku. Dla mnie sentymentalny, bo nierozerwalnie związany z postacią mojego nieżyjącego już dziadka: pamiętam jak osobiście mi go wręczał gdy miałem lat raptem kilka. Sklejony bardzo dawno temu. Przeszedł kilka remontów, kilka kocich bitew (stąd waloryzacja przestrzelin od kocich pazurów), zalań, itp. Z czasem promienie UV zmieniły kolor papieru i druku, co odbiło się na coraz bardziej widocznym retuszu.


Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Co do sposobu prezentacji słów kilka:

Hostingi zdjęć zmieniałem już 3 razy, i nie mam zamiaru tego robić po raz czwarty. To rozwiązanie jest, na chwile obecną, chyba jedyną darmową, najbardziej stabilną i jeszcze w miarę prostą i klarowną w obsłudze alternatywą. Można sobie pomstować, smarkać, pluć i sączyć jad, ale ja zdania nie zmienię i przy tym rozwiązaniu zostanę. Jak komuś nie pasuje taki sposób prezentacji zdjęć i galerii, przykro mi nie jest, ale nie musi klikać, wchodzić i oglądać.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (25-01-21 00:04)

 
25-01-21 05:22  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Samolot liniowo bombowy PZL-46 Sum (mM 1/82)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten model wydawał się dość prymitywny na arkuszach ale po sklejeniu był całkiem przyjemny. Choć pasowalność segmentów kadłuba że tak oględnie powiem nie była idealna. Po kadłubie to wiadomo szło już z górki. Miałem go oszklonego czarną błoną i naprawdę mi się podobał. Autorem o ile dobrze pamiętam był pan Komuda.

 
25-01-21 14:30  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Samolot liniowo bombowy PZL-46 Sum (mM 1/82)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Też go kleiłem! Pamiętam (?), że mu nawet jakieś wnętrze dorabiałem ;-) Stare czasy...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-01-21 15:46  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Samolot liniowo bombowy PZL-46 Sum (mM 1/82)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak masz koto google, to możesz tez za pośrednictwem tej platformy prezentować Galerie/relacje. Sam tak ostatnio zrobiłem.
Choć na FB tez chce coś takiego zrobić.
Tam masz jako profil Funpage, czy inny typ profilu?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-01-21 16:47  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Samolot liniowo bombowy PZL-46 Sum (mM 1/82)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ABC nie pamiętam dokładnie co i gdzie mi się nie spasowało, ale patrząc na instrukcję i kabinę strzelca, to poszło coś nie tak, bo powinna tam być wnęka na km, a w moim modelu jej nie ma. Autorem był faktycznie Pan Leszek Komuda.

Waldek K stare, ale bardzo piękne czasy :-) Wtedy dobrze sklejony model, czysto i starannie potrafił być nie lada ozdobą kolekcji.

Bizon zwykły, chamski, najprostszy fanpage. Bez nawet jakiejś wielkiej konfiguracji. Jedyne czego trzeba dopilnować to, żeby wszystkie albumy były dostępne dla niezalogowanych i niezarejestrowanych widzów. Konta google nie mam, bo już mi się nie chce kolejnego molocha otwierać, i z nim walczyć. Ogarnąłem kilka projektów w jednym miejscu i już niech żyją własnym życiem.

Ogólnie jako, swego czasu, jedyny dostępny model Sum-a, prezentuje się naprawdę świetnie. Teraz zrobił bym parę rzeczy inaczej, kilka drobiazgów przerobił, kilka dodał od siebie. Że ten model ma potencjał, pokazał już OSTOJA. Może kiedyś wrzucę go na pulpit i dam mu nowa politurę...
Zobaczymy co czas przyniesie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-01-21 23:31  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Samolot liniowo bombowy PZL-46 Sum (mM 1/82)
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Też tam byłem miód i wino...
No może nie do końca tak. Ale byłem w podstawówce (wydaje mi się, że 4-5 klasa), kiedy skleiłem ten model w czasie zwolnienia lekarskiego. Kadłub zrobiłem zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki, ale skrzydła... skleiłem je całkiem na płasko, za to odciąłem lotki i przywiązałem je kordonkiem haftem krzyżykowym do płatów. Wiem, dzisiaj szału nie ma, ale moja rodzina taktownie była zachwycona.
Tomek

 
28-01-21 23:28  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Samolot liniowo bombowy PZL-46 Sum (mM 1/82)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

orinoko takie były czasy ;-) Ja podobnym ulepem niemal zdobyłem "serce" koleżanki z podstawówki ;-P Dziś pewnie popatrzyła by tylko z politowaniem ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024