FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-21 15:23  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

To będzie bomba! Jeden z Twoich lepszych projektów. Choć czekam na coś większego cały czas, mam nadzieję że Prowincje nadal gdzieś tam w tle zajmują Ci głowę...

Co do Shipyarda - też uważam że przeskoczyłeś ich względem swoich projektów, zarówno pod względem samego projektu jak i graficznie. Ale to nie o tym temat. Tym bardziej że oni nastawili się na niemieckiego klienta z grubym portfelem...

--
54323031

 
18-02-21 19:42  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję wszystkim za tak pochlebne opinie.
W "Wodniku" buduję wszystko na raz, więc wszystko jest nieskończone i w takiej formie, której nie chce pokazywać:-)
Ale mogę pokazać skończony "sloep", czyli łódź/szalupę, w którą wyposażone były okręty o rysach holenderskich.
Największe okręty w tamtym okresie miały przynajmniej dwie łodzie: "sloep" służący do przewozu ludzi oraz "boot" do obsługi kotwicy i transportu zaopatrzenia. Obie były mocno płaskodenne, ale o różnej konstrukcji.



Na śródokręciu "Wodnika" postanowiłem umieścić tę pierwszą.
Do "stępko-stewy" dokleiłem na styk wewnętrzną warstwę, na która naklejałem paseczki o przekroju 0,4 x 0,6 mm...


Nie naniosłem znaczników, więc kleiłem "mniej więcej" równo, czyli w paru miejscach symetria zniknęła...


Te niedostatki w symetrii zostały w znacznym stopniu ukryte pokładami...


Po doklejeniu na dziobie i rufie nad tymi pokładzikami kolejnych pasków (co widać na poprzednim zdjęciu) przykleiłem ławki...


... i okleiłem dno deskami. Dwie dolne były na styk, następne na zakładkę...


Już prawie? Jeszcze nie. Powyżej "ławek" na dziobie i rufie dokleiłem kolejne króciutkie paseczki, a na to poręcz. A na poręcz dulki i bardziej ozdobne wykończenie rufy. Aha, i jeszcze płetwę steru z zawiasami i rumplem...




Orientacyjnie "ogrom" tej pracy...


... i wisienka na torcie...




Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
18-02-21 20:48  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pięknie to wygląda Panie Tomku!!!

--
54323031

 
20-02-21 22:57  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Miażdżysz... ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-03-21 21:08  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witajcie,
jak pisałem w poprzednim poście (nie chodzi mi o Wielki Post), wszystko w modelu było zaczęte, ale nie skończone, stąd brakowało zdjęć całości. W końcu udało się pozalepiać wszystkie "białe plamy" i kadłub jest w zasadzie gotowy.
Ponieważ chcę w modelu dołożyć okrycia szańcowe, długo zastanawiałem się nad kolorami kadłuba. Naoglądałem się mnóstwa obrazów z epoki szukając podpowiedzi: co mogło być, jak mogło być, ... Finalnie padło na czerwień (skoro Vasa był czerwony, to i "Meermann" taki może być).
Wspomniane okrycia szańcowe, to zawieszone na dodatkowych stelażach ciężkie płótna, które chroniły załogę przed lekkim ogniem z broni ręcznej.
Tu przykład takich osłon (wiszące czerwone płótna na krawędzi burty)



I właśnie najwięcej czasu zżarły poręcze i dopasowywanie kilkudziesięciu słupków. Z tymi słupkami jest tak, że niewielka różnica w wysokości powoduje, że cała poręcz wygina się i faluje. Kleiłem więc w odwrotnej kolejności, czyli najpierw poręcz a dopiero pod nią dopasowywałem kolejne słupki. Wiem, wiem, nie wszystkie są równo, kilka się przewraca, ale już tak zostanie.



Dodałem skromne ozdoby w postaci rzeźbionych paseczków na krawędziach pokładów, a na zwieńczeniu rufy trochę więcej zawijasów i herb Gdańska. Listwy i zakończenie rufy wycinane były laserem, po czym nieudolnie pomalowane, ale z daleka aż tak źle to wszystko nie wygląda.






Pozostałe drobnostki (kotwice, latarnia itp) oraz stelaże pod okrycia szańcowe pojawią się w trakcie tworzenia olinowania, będzie więc jeszcze więcej bałaganu.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
04-03-21 21:58  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ale jestem podjarany!!!!! A ten malunek to malunek z ręki czy druk?

--
54323031

 
04-03-21 22:03  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Jasna cholera...
Chyba na dłużej się w tych "żaglówkach" zakotwiczę...
Pięknie!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
04-03-21 22:20  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

@Petrov@ Któren malunek? Ten na samej górze z tarczą - herbem Gdańska? To wycinane laserem a sama tarcza to lekki grawer, malowane z ręki. Niżej na lustrze rufy to oczywiście zwykły druk.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
04-03-21 22:27  Odp: [R]
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Co prawda to nie jest ani mój ulubiony okres w dziejach, ani ulubiona flota, ale jakoś dziwnym trafem bardzo lubię do Twoich relacji zaglądać :P
Widzę tu zarówno dobry gust projektanta, przyjemną dla oka kolorystykę, staranne wykonanie, no i te śliczne! zdjęcia...
Po prostu relacja wzorcowa.

Podglądam dalej i pozdrawiam :)

Post zmieniony (04-03-21 22:30)

 
04-03-21 22:45  Odp: [R] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tak, chodziło mi o ten drukowany. Nie no ślinie się na tego wodnika...

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024