FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
01-10-20 12:30  [R/G] USS Monitor 1:200 ProArte
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam

Kolejny model okrętu który chciałem mieć w swoich zbiorach to : USS Monitor w królewskiej skali 1:200 :-)

Zdecydowałem się na wydawnictwo ProArte pomny moich dobrych wspomnień z modelami tego wydawcy :-)

Na początek okładka dla nieznających tego wydawcy :-)



Zakładam trochę podrasować model w miarę swoich możliwości :-)

Na początek podklejone pokłady zostały natrasowane wzdłuż linii podziału blach.



W dalszej kolejności zabrałem się za jeden ze smaczków tego modelu , a mianowicie działa :-) Na okręcie były dwa działa 11 calowe Dahlgrena ( taki patent John Dahlgren polegający na nadaniu butelkowego kształtu dzięki czemu komora prochowa była lepiej zabezpieczona ) kalibru 279mm . Do wycinanki jest dodatek w postaci erraty dzięki czemu mamy już takie działa rozrysowane :-)




Elementy trochę uplastyczniłem coś tam dodałem od siebie podpatrzone gdzieś na zdjęciach z epoki i gotowe :-)




Pozdrawiam

Post zmieniony (23-08-21 17:13)

 
02-10-20 18:09  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

No no, cieekawy temat! Jestem zainteresowany!
Z czgo zrobiłeś takie łądne działka?

--
54323031

 
03-10-20 08:37  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam

Sama lufa i wózek to elementy papierowe :-) Lufa nasączona SG i lekko przeszlifowana aby nabrała okrągłości :-)
Reszta to co wpadło w ręce : drut , kawałki plastiku .
Pozdrawiam

 
03-10-20 09:34  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Fajne fajne!

--
54323031

 
03-10-20 18:56  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Z chęcią popatrzę ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
03-10-20 19:49  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Widzę, że trzymasz klimat.
Dobrze zaczynasz.
Powodzenia Seba!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
24-10-20 13:07  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo fajnie wyszły armaty. Podglądam :)

 
22-01-21 12:58  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzisiaj bardziej planowanie niż faktyczna robota :-)

Zrobiłem na początek kadłubek który wygląda prawie jak kawałek deski :-)



Z racji tego że kadłub jest fajnie upstrzony nitami postanowiłem spróbować sił w tej materii . Najprościej było by nagnieść nity ale chciałem spróbować innej techniki.
Do tego celu zakupiłem takie kulki :-)



Takową kulkę końcem mokrej wykałaczki wyciągam z buteleczki kładę na matę do cięcia i końcem igły od Areo lekko ją spłaszczam z jednej strony :-) ( kuźwa zabawy co nie miara polecam !!! ;-) ) Potem klejem do blaszek Microscale przytwierdzam do kadłuba i po wykonaniu całego panelu delikatnie zamalowuję nity rzadkim BCG. Potem retusz i na koniec lakier satynowy Tamiya :-)
Ufff , a do wykonania jest ok.1200 nitów :-)
Tak prezentuje się próba :-)



Trochę słabo widoczne :-) trzy nity .

W planach jest wykonanie całości wieży artyleryjskiej. Na początek postanowiłem wykonać z drewnianych deseczek podłogę.



Później z siateczki Abera wykonałem greting.




Na razie prace powoli do przodu . Jak zwykle na przeszkodzie chroniczny brak czasu .

Pozdrawiam

 
27-01-21 09:34  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trochę czasu było więc mogłem ruszyć temat wieży artyleryjskiej :-) Na podstawie zebranych informacji pobawiłem się w aranżację wnętrza :-)




Na podłodze wieży doszły elementy na kule armatnie :-) to jest trochę S-F bo nigdzie nie znalazłem informacji gdzie były one składowane :-)



Kulami będą stalowe kulki średnicy 1mm . Na razie mam ich tylko 6 więc trzeba będzie je dokupić .


I takie zdjęcie z pękatymi armatkami :-)

 
27-01-21 09:55  Odp: [R] USS Monitor 1:200 ProArte
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ten grid na daszku to ty tak sam z ręki? czy jakiś gotowiec?, wygląda to naprawde bardzo fajnie. Te 6 kulek jest OK, tzn imo nie powinno to źle wyglądać, jak 1-2 gniazda będą puste. Pytanie czego jeszcze brakuje, jakiś podręczny magazynek prochu? coś do ubijania i czyszczenia luf, jakaś woda?, nie wiem zgaduje co powinno być. heheh masz zacięcie do tych pływających paskud: ]
pozdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024