FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-01-21 19:11  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tuco Zniechęcić nie zniechęca ale jednak utwierdza w przekonaniu, że żadnej drogi na skróty nie znajdę i jednak jak drukować to tylko całość.
Co do ksera to nie jestem w stanie znaleźć takiego żeby nie było laserowe i tonerem który dość mocno się kruszy. Ponadto ksero też lekko przeskalowuje, nie zawsze format modelu jest A4 (często trochę większy, a znacznie mniejszy od A3) i najważniejsze ksero daje tylko zapas a wtedy faktycznie lepiej kupić drugą wycinankę i się nie szarpać.
Chodzi o to, że zwykle chętnie wprowadziłbym jakieś poprawki aby móc kleić w standardzie bez malowania. Jak dla mnie najprostszym rozwiązaniem byłoby dodanie w modelu prawdziwego zapasu koloru tzn. co najmniej jednego arkusza A4 aby dało się wykonać też elementy o większym gabarycie jak np. ścianka lub strop wieży, płyta pancerza na kadłubie itd. Chwała niektórym wydawcom bo dają cokolwiek ale np. GPM nie daje nic a np. w zakupionym ostatnio Pz.IV Ausf F1 (jest relacja na forum z jego klejenia) zapasu przydałoby się sporo, żeby doprowadzić go do którejś z wersji F1 lub E...
Co do skanu chyba nie ma sensu, bo druga wycinanka z której skanowałem ma kolory zgodne z tym sklejonym egzemplarzem, a skaner i druk i tak zmieniły. Czyli to nie w materiale źródłowym tkwi problem, ale dzięki i tak.

Marku Co do gramatury, to ogarnę tak jak proponujesz ale też zorientuję się co ma dostępne drukarnia. Odnośnie pdf ja drukuję wbudowanym w Autocada modułem "pdf to dwg" ale w rysunkach zawodowych nigdy nie było problemu z przeskalowywaniem elementów, więc to nie tutaj kwestia. Zakładam, że w drukarni zakliknięto jedną z opcji typu "rozciągnij", "dopasuj do formatu" itp. zamiast dać 1:1 i pozwolić części formatki wyjść poza zakres druku zachowując skalę 1:1. To jeszcze spróbuję ustalić.

Reasumując w tygrysie odpuszczam wydruki/ksera itp. okleję tylko tę wieżę testową i spróbuję z lakierem w celu zmatowienia. Oraz przy tzw. okazji dorzucę do innego wydruku ten próbnik z innymi nasyceniami i jasnościami.

Tymczasem szkielet wieży testowej:



Tutaj z elementem poszycia:


Na końcu poglądowo różnica koloru pomiędzy wydrukiem po kaponowaniu (góra wieży) i odciętym od modelu dnem wanny:

Pozdrawiam,
Daniel.

 
17-01-21 22:50  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam,


Tymczasem ciąg dalszy archiwalnych zdjęć (przed ostatnie):

Elementy haka na płycie tylnej







Mini zestaw na płytę tylną:


Pierścienie na koła nośne


Pozdrawiam,
Daniel.

 
19-01-21 15:53  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Bardzo podoba mi się Twoja dbałość o detale i uszczegóławianie modelu!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
20-01-21 12:13  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki Wojtku - uszczegółowienie jest na zasadzie testów, co i jak obecnie działać. Tym bardziej, że w kolejnych modelach które czekają też raczej zmian nie uniknę.
Przy tych całych testach model powoli dokańczam, ale dalej mam problem z całkiem czystym sklejaniem, a dodatkowo masę elementów (patrz podwozie) musi zostać tak jak zostały wykonane kiedyś i w kwestii efektu końcowego to trochę takie "pudrowanie trupa":) Niemniej frajdę mami taką jak dawniej, więc to jest najważniejsze.
Na chwilę obecną skończyłem błotniki przednie (fotki wrzucę w wolnej chwili) i wracam na płytę tylną, a tam poszedłem na łatwiznę i zakupiłem Tigera z Answera jako wzornik oraz podstawę do zrobienia kiedyś bardziej wiernego egzemplarza i np. filtry Feifel po prostu odrysuję od niego.

Pozdrawiam,
Daniel.

 
20-01-21 16:34  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czysto, dokładnie no i ,,drążysz" temat przy uszczegóławianiu. To wszystko mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-01-21 23:01  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam,


Tym razem ostatnie fotki "archiwalne" i bieżący postęp:

Błotnik prawy wykonany w grudniu:

Materiał wyjściowy:



Prawy błotnik - ostatnie zdjęcia z prac wcześniejszych:


Lewy błotnik - początek i porównanie z prawym:





Lewy błotnik widok z góry i od spodu - dodany fragment zasadniczego pancerza/pogrubienie, reszta do pomalowania,


Prawy skończony - śruby na zawiasach jedynie wytłoczone i słabiej widoczne niż na prawym gdzie dodałem na tłoczenie małą kroplę wikolu i pomalowałem


Obydwa skończone jedynie na lewym do dodania kropelki wikolu na zawiasach i poprawienie skrajnych drutów które się skrzywiły.

 
20-01-21 23:05  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kapitalna robota. Dodatkowo cieszy ilość zdjęć z etapów prac.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
21-01-21 11:38  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Borowy dzięki choć do Twojego poziomu to jeszcze daleko...
jhradca Do kapitalnej to jeszcze daleko, a odnośnie zdjęć bywa różnie bo czasem jak widać na lewym (pierwszym) błotniku jest tylko "przed" i "po" bo całe pomiędzy jakoś się nie udało.
Obecnie działam przy filtrach, wykorzystuję jako podstawę wycinankę Answer i plany/rysunki..
Tutaj nawet dwg z dokładnymi rzutami:
http://tiger1.info/EN/Feifel-air-precleaners.html

Pozdrawiam,
Daniel.

 
21-01-21 12:26  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Super robota, wycikasz z tej wycinanki maxa👍
Cieszy mnie fakt Twojego merytorycznego podejścia do tematu.
Podziwiam dalej i czekam na kolejne aktualizacje 😀👍

 
21-01-21 18:19  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Super,
czekam na rozmieszczenie Feifel luftfilter na kadłubie - szczególnie na geometrię tych rur, z którymi nie mogłem sobie poradzić.
Pozdr.
M.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024