FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 21Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-04-20 18:18  [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Dzeń dobry wzystkim fanom modelarstwa kartonowego ,może najpierw się przdstawię.Mam na imie Sebastian,modele kartonowe sklejałem i sklejam od lat.z większym bądź mniejszym sukcesem.Posiadam kilka wątków na podobnym forum.Tutaj często zagładałem ,ale raczej jako gosć .Podjąłem decyzję o ujawnieniu się na tym forum ;)I zaprezentowania mojego ostaniego projektu ,którym jest Japoński lotniskowiec Ijn Hiryu z wydawnictwa Angraf.
Na tą chwię mam już gotowy kadłub z pod poszyciem i oklejonym poszyciem dennym,które przemalowałem ze wzgledu na brak jednolitej barwy poszycia ..Niestety problem ten dotyczy całego modelu i niemalże każdy arkusz posiada inny odcień druku ;(
Zabudowa pokładu hangarowego również jest gotowa z otworami na opuszczone windy dziobową oraz sródokrętową,
Mam wycięta większosć częsci i gotową artylerię 127 mm.
Model staram się waloryzować.Posiadam detale laserowe oraz ryfle.
Z innych uwag na tą chwile poszycie na rufie nie posiada znaczników do mocowania podpór wałów,co utrudnia pracę.Znaczniki wyjscia wałów z kadłuba są,ale wydają sie być umieszczone w złych miejscach..

Etap montowania pod poszycia.

Oklejeno poszycie denne ,lakierowane i szlifowane przed malowaniem.Do malowania użyłem farby w aerozolu Tamiya TS 33.

Pomalowane poszycie,niestety nie mam idealnych warunków do takich prac jak szlifowanie i malowanie ..;).Jak widać na zdjęciu widoczne żeberka.


Sruby oraz wały również otrzymały nowe kolory.

Pokład hangarowy otrzymał pod poszycie i skromne wneki hangarowe,pochodzące z modelu.


Artyleria 127 mm.Działa zostały zwaloryzowane na podstawie zdjęć urzywając zapasu druku oraz innych materiałów.
Zdjęcia z postępu budowy.




gotowa artyleria.


Pozdrawiam.

Post zmieniony (23-04-20 18:51)

 
23-04-20 19:15  Odp: [R] Ijn Hiryu
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Mam pytanie podposzycie było elementem wycinanki, czy sam wszystko robiłeś? Bardzo fajnie wychodzi będzie na co popatrzeć no i tempo expresowe.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
23-04-20 19:20  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam,
Podposzycie robiłem we własnym zakresie urzywając tektury piwnej 1 mm.
Aczkolwiek opcja zakupu gotowego podposzycia napewno by ułatwiła zabawę.
Trzeba podsunąć wydawcom temat ;)
Model zacząłem kleic kilka miesięcy temu,ale dopiero teraz sprawy nabrały tempa.
Pozdrawiam.

 
23-04-20 20:07  Odp: [R] Ijn Hiryu
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładne to co pokazałeś do tej pory. Ładniejsze byłoby, gdybyś wykorzystał fakt malowania dna i porządnie przygotował powierzchnie.
Pokład się rozjechał drukiem czy montażem? Artyleria na wysokim poziomie, nawet bardzo wysokim.

Zdrów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
23-04-20 20:15  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.pokład tylko przymiarka nie klejony.
Co do dna,jak już pisałem,nie mam warunków do takich prac..;(

 
23-04-20 20:15  Odp: [R] Ijn Hiryu
greg   

No no, całkiem niezły debiut.
Witamy więc u Nas na forum !
Bardzo obiecująco sobie Kolega poczyna z tym kolosem.
A wracając do niego, to czy po powklejaniu pod poszycia była kładziona jakaś szpachla, która miałaby właśnie wyrównać wszystkie niedoskonałości/ubytki przy stuku pod poszycia i samego szkieletu ?
Bo wydaje mi się, że nie i to właśnie się zemściło tymi odznaczeniami się szkieletu.
Ale mogę się oczywiście mylić, dlatego proszę się wypowiedzieć, dlaczego tak się stało ?
Pozdrawiam serdecznie i na pewno będę obserwował "z ukrycia" ;)

 
23-04-20 20:20  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam,w miarę możliwosci,które miałem, podposzycie potraktowane lakierem,,szlifem na to szpachla ale nie pocałosci,punktowo tam gdzie widziałem
potrzebę,podposzycie było dosyc równo wykonane ..aczkolwiek tak mi sie wydawało .
pozdrawiam.

 
23-04-20 23:27  Odp: [R] Ijn Hiryu
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Jako samozwańczy przewodniczący samorządnego, niezależnego związku zawodowego gotowego podposzycia do kupienia pragnę poprzeć wniosek przedmówcy ;-)

Przyglądałem się kiedyś na żywo sekcji dziobowej promu Scandynawia, i płaskość poszycia przypominała raczej dres miętolony hit lat transformacji niż lustro. Nie wiem czy przy grubości blach okrętów, ale na cywilach fale zostawiają ślady sztormu na Bałtyku, i to dopracowywanie gładkości, może czasem jest niepotrzebne.

 
24-04-20 00:28  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.
No cóż i tak już chyba pozostanie :)
Trochę się zagapiłem,bo mogłem okleić paskami dno okrętu imitując blachy.
Teraz, pewnie na upartego dało by radę ..
pozdrawiam .

 
24-04-20 01:09  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oklejaj, oklejaj :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 21Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024