FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-01-21 13:17  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Super.
Podobają mi się wyrzutnie granatów i uszczegółowienie wieżyczki (sprężynka!!!).
Jeśli możesz, to popracuj nad ostrością zdjęć i kadrowaniem.
Pozdr.
M.

--

 
05-01-21 14:22  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Marek Więckowski dzięki za dobre słowo. Postaram się poprawić jakość fotografii - patrząc na Twoje zdjęcia różnica jakości jest widoczna.
Co do fotek to o ile wyrzutnie granatów są nowe i ewentualnie można poprawić, o tyle pozostałe to stare fotki, które zostały zrobione na szybko w trakcie prac pomiędzy wrześniem i grudniem.
W przypadku zamieszczanych zdjęć sam element jest obecnie już sklejony (jak np wieżyczka dowódcy), więc teraz mogę co najwyżej poprawiać fotki sklejonego segmentu a tamte to historia.

 
05-01-21 14:23  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

elegancko :)

 
06-01-21 15:33  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Pozwolę się podpiąć :)

 
06-01-21 18:11  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki Adam Łabędzki, śledzę Twojego Pz.II i zarówno sam model jak i wykonanie robią wrażenie. Też mam go w planach ale wcześniej chyba Pz.III i IV.
GTiStyle zawsze lepiej idzie w większym składzie.
Tymczasem aktualizacja.
Dalszy ciąg archiwaliów z wieżyczki dowódcy. Pokazałem kilka podejść do sprężyn oraz elementy składowe. Pierścień dodany naokoło włazu jest zrobiony z pierścienia na nadmiarowych kołach. Wygląda na za szeroki ale cieńszy mocno się niszczył przy nakładaniu więc zostało w ten sposób. Niestety uchwyt do podnoszenia jest też o wiele za gruby ale to zauważyłem już po przyklejeniu a niestety kleiłem na kleju z dodatkiem super glue więc musi już zostać jak jest.









Pokazany na zdjęciu właz został ostatecznie wykonany inaczej (elementy które są mocowane do korpusu wieżyczki a nie do klapy włazu. Zmiana polega na tym, że wykonałem je odwrotnie tzn. na fotkach boki są zadrukowane a góra do retuszu. Ostatecznie wykonałem górę i przód z tyłem jako pasek przyczepiony do boków, a boki retuszowane. Widać będzie na kolejnej porcji fotek.





Pozdrawiam.

 
07-01-21 09:30  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Fajnie działasz sobie z tą drobnicą ;)
Pamiętam jak kleiłem ten model za łepka :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
07-01-21 13:21  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Kolejna porcja zdjęć kopułki dowódcy. Jest to w zasadzie stan aktualny więc brakuje jedynie drobnych śrubek wokół pierścienia zewnętrznego oraz odboju/podpórki dla włazu w pozycji otwartej.
Kruszyna ten też zaczęty dawno temu więc nie całkiem świeży temat i niestety standard też ale nic to. Twój Tiger mega czysto i to na razie jeszcze nie mój poziom ale na razie spokojnie trzeba skończyć ten model a później zobaczymy:)






Pozdrawiam.

 
10-01-21 20:20  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dalszy ciąg płyty tylnej kadłuba. Mocowanie wydechu pogrubiłem i dodałem z zapasu pasek obwodowy, dodałem też śruby mocujące.



Pierwszy wydech wykonany jednak mocowanie wykonałem na próbę z kserowanego fragmentu koloru, jednak kolor widocznie się różnił a dodatkowo toner wykruszał się. podsumowując eksperyment nieudany ale ponieważ element będzie w dużej mierze zasłonięty jakoś to przeboleję, a zyskałem dodatkowy zapas na osłonę jarzma


Materiał na drugi wydech.


Uzyskany z wydechu zapas jako fragment osłony jarzma, wydaje się że jednak będzie znacznie lepszy niż zamalowana plama na jarzmie.


Drugi wydech wykonany już z elementów z wycinanki. Tak jak w pierwszym górna okrągła blacha podniesiona i zamocowana na dodatkowych szpilkach których brakowało w modelu.



Małe ruchome klapy domykające otwory wydechu.



Pozdrawiam.

 
10-01-21 22:34  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Lecisz jak burza z tematem :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
11-01-21 09:26  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf.H1/E Tiger MM 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kruszyna Lecę głównie z relacją, bo wrzucam zdjęcia z wcześniejszych prac. Samo sklejanie idzie powoli ze względu na brak czasu ale jednak coś robię więc mam nadzieję, że relacja nie umrze. Gorzej, że zawsze kleiłem kilka modeli na raz i teraz też mnie do tego ciągnie... Już coś kolejnego powoli zaczynam. Problemem jest, że gdy przeglądam posiadane modele (ale też wydane, które zamierzam kupić) w większości sporo mi nie pasuje i mimo, że nowsze niż Tiger to jednak zakres zmian tez ogromny. W tych które zaczynam największa gimnastyka jest z wymyśleniem jak ogarnąć zmiany w standardzie ale to temat na inną relację.

Post zmieniony (11-01-21 10:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024