FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 15Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
04-01-21 07:28  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo fajnie wyszło, mam jednak pytanie, dlaczego zrezygnowałeś ze skrętki na poprzeczki w relingu? Z czego wykonałeś te gumki na wantach? rozumiesz ich cel istnienia?

Nie mniej, maszcik bardzo ładnie "dopakowany" hehe, tak jak ja lubię najbardziej, BTW, światełka robię z silikonowych żyłek jubilerskich, zresztą nie tylko światełka, mega dobrze się klei na CA i dobrze maluje. kolorowe światełka dodatkowo maluje markerem: ]

 
04-01-21 10:34  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Karas z bardzo prostej przyczyny, reling łańcuchowy był tylko wokół pokładu głównego na całym jego obwodzie, miał być łatwo demontowalny przy różnych czynnościach na okręcie, np opuszczaniu szalup. Na innych okrętach stosowano liny stalowe. Na pozostałych kondygnacjach w Sendai był reling stały, dlatego zastosowałem drut. A "gumki" są wykonane z kawałków igieł lekarskich 0,4 mm średnicy. W modelu nie używam markerów z jednej przyczyny, odbarwiają się po pewnym czasie pod wplywem działania promieni UV. Lampy sygnałowe i pozycyjne wykonałem zatem z żyłki wędkarskiej różnych grubości. Mają intesywny kolor więc nie ma potrzeby ich dodatkowego kolorowania. A cel istnienia wantów, nie wiem, może na pranie lub suszenie ryb? ;) Dzięki wszystkim za uznanie!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
04-01-21 11:33  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Aaaa widzisz i to jest bardzo sensowne wytłumaczenie. Przynajmniej ja je kupuje.Choć zawsze wydawało mi się, że barierki były łańcuchowe/Linowe.
Co do żyłek to one są już w kolorze same w sobie? o tym nie pomyślałem, takie rozwiązanie może być nawet lepsze. Muszę się rozejrzeć w lokalnych marketach. Podziękować za odp: ]

 
04-01-21 12:14  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak żyłki mają już dany kolor i są zarówno transparentne jak i w pełnym kolorze. Najdrożej wychodzi czerwona, bo jest najbardziej wytrzymała w stosunku do grubości. W sklepie rzadko sprzedają na metry w kolorze, który akurat by Cię interesował, a cała szpulka potrafi kosztować i 50 zł. Najlepiej jest mieć znajomego wędkarza : ) Pozdro!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
04-01-21 14:33  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja tylko potwierdzę słowa Szebiego o relingach. Na przykład na pancernikach reling łańcuchowy był tam, gdzie na pokładzie było drewno. Pozostałe pokłady i pomosty miały reling ze sztywnymi stalowymi poprzeczkami.
A maszt pierwsza klasa. Te śruby rzymskie robią robotę.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-01-21 08:05  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wracając jeszcze do żyłki, oczywiście dobrze mieć kolegę wędkarza: ], ale jeśli ktoś nie ma to jest opcja B.
Przykładowo:
https://www.dekorynka.pl/09-8-gumka-silikonowa-elastyczna-zylka-jubilerska-0-8mm-9-5m.html

Ewentualnie tu, przy okazji zakupu drutu: ], ja akurat sporo tu kupuje, łańcuchy druty itp, hehehe
https://manzuko.com/425-gumki-jubilerskie?page=2

Post zmieniony (05-01-21 08:10)

 
20-01-22 19:14  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Coś tam znowu się ruszyło. to już chyba ostatnie tak powtarzalne ( nie licząc lornet) elementy w tym modelu. Postanowiłem je wykonać wszystkie od razu, aby mieć spokój. Kolejne 614 części to 64 bloczki do żurawików szalup w 7 różnych konfiguracjach. Krążki i trapezowe zblocza wycinane ręcznie fazowane sklejane na styk i retuszowane. Zero gotowych elementów. Krążki sklejone tak , aby można było poprzeplatać przez nie liny.









Pozrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
20-01-22 19:51  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
yak   

Miód malina. Cała pchla rodzinka na spacerze :-)

 
21-01-22 18:58  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wyglądają pięknie.

Mam tylko wątpliwości, czy trzymają skalę.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-01-22 20:42  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

QN są o ok. 0,3mm grubsze tylko że względu na to żeby wytrzymały naciąg lin. Zrobiłem cieńsze i rozpadały się pod pęsetą. Niestety też mam granice swoich możliwości :-) Zależało mi żeby nie były 3d, a i te nie dają możliwości przeplatania lin.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 15Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024