FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-01-04 10:32  Projektowanie kadłubów okrętowych
Wildcat 

 

Witam.
Zwracam sie z prośbą, jak zaprojektować kadłub okrętu. Konkretnie chodzi o Yamato.W skali 1:200 jest bardzo duży i trochę za drogi, i dlatego będę go robił z JSC. Zrobię go z całym kadłubem z częścią podwodną. I tu jest problem. Czy zrobić cały kadłub tzn. szkielet a potem okleić czy tylko część podwodną. Nie była by na stałe i można by ją bylo odczepiać. Na tej stonie są plany okretu i chyba do tej skali wystarczą. Z wyposażenia nic nie będę poprawiał, chodzi mi tylko o kadłub. Czy ktoś może już to robił i mógłby mi pomóc.

http://wunderwaffe.narod.ru/WeaponBook/Yamato/Draw/index.htm

Pozdrawiam.

 
20-01-04 11:26  Re: Projektowanie kadłubów okrętowych
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Najpierw pytanie o motywację - co Ci da zrobienie odczepianego kadłuba?
Metoda - o ile znam JSC, to nie ma tam części podwodnej, więc chyba najlepiej przeskalować istniejące rysunki z innych źródeł pamiętając, żeby szerokości wręg w płaszczyźnie wodnicy były zgodne z szerokościami w części nawodnej.
Ja bym pewnie to robił ręcznie, może używając xero do skalowania.
Ale umiesz to zrobić na komputerze - na pewno będzie szybciej.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
20-01-04 11:47  Re: Projektowanie kadłubów okrętowych
Wildcat 

 

Chodziło mi o odczepianą część podwodną. Ale zgoda nic to nie da, zrobie z całym kadłubem bo w JSC nie ma dna. Myślałem nad tym żeby zrobić tylko szkielet dna.

Pozdrawiam.

 
20-01-04 11:57  Re: Projektowanie kadłubów okrętowych
KubaZ   

Ja dorabiłem dno do Batorego z JSC w 1:400. Zrobiłem to w ten sposób, że na podstawie planów zaprojektowałem podwodną część szkieletu, a następnie wygenerowałem oklejki poszycia. Zadanie miałem o tyle ułatwione, że korzystałem ze swojego programu Siatki. Niestety pojawił się pewien problem - plany, z których korzystałem nie odpowiadały tym, na których oparto się podczas opracowywania Batorego dla JSC (inny zarys KLW). Zmusiło mnie to ostatecznie do samodzielnego zaprojektowania całego kadłuba i skorygowania zarysu najnizszego pokładu na rufie - innych zmian wprowadzać nie trzeba było. Zanim zaczniesz uzupełniac model JSC o część podwodną dokładnie przeanalizuj dokumntację i wykonaj konieczne pomiary części modelu.

Pozdrawiam,

Kuba

 
20-01-04 12:44  Re: Projektowanie kadłubów okrętowych
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jasne, że miałem na myśli część podwodną, a nie kadłub :-)

I chyba rzeczywiście nic to nie da, chyba, że raz zachcesz mieć dioramę na falach, a kiedy indziej cąły model.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024