FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 50 z 55Strony:  <=  <-  48  49  50  51  52  ->  => 
06-12-21 23:53  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Myślę Mejdej, że to kwestia tego, że to są trochę starsze proste projekty (tu jest mowa o wznowieniu). Zwróć uwagę, że np. wydany jesienią Spit proste wnęki posiada już w opcji.

 
07-12-21 05:17  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Powiem ci mejdej że ostatnio narobiłem sobie samolocików z WAK u bo pan Dworzecki serwuje prima grafikę i modele wyglądają super ,a taka ewentualna detalizacja max to i tak dla postronnego obserwatora jest mało istotna. Jedynie co mi nie do końca przypadło do gustu to kółka p. Janukowicza i płaskie łopaty śmigła. No ale akurat to to jest banalnie zmienić. Na konkursy jednosilników nie robię bo to najbardziej obstawiona kategoria, więc wnęki podwozia i takie tam mnie nie interesują.

 
07-12-21 07:24  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam.
ANSWER właśnie uraczył nas nowością w postaci: 15 cm sFH 13/1(Sf) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz. 135/1 plus komplet laserów.

- opracowanie: Mariusz Kita
- grafika i waloryzacja: Marcin Dworzecki

http://www.answer.pl/pl/pojazdy-wojskowe/4052-15-cm-sfh-131sf-auf-gw-lrsf-sdkfz-1351.html

--
Vivat czołgusie!

 
07-12-21 08:39  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje za wyjaśnienia. Bardzo dobrze, że ten Spitfire IIa już ma taką wnękę uproszczoną, o to chodzi.
Tak ABC, właśnie sklejam M. Bloch 152 C2. Opracowanie bardzo dobre. Jak do tej pory wszystko spasowane jest rewelacyjnie (mam skończony cały kadłub). Grafika jest piękna, tylko czuje niedosyt przez brak wnęk (wiem, że to model prostszy dla początkujących). Coś tam będę próbował samemu wykombinować 😊. Sama idę takich prostszych model jest super, ale z wnęk bym nie rezygnował, to tak do rozważenia w przyszłych tego typu projektach.

--

 
07-12-21 09:41  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

@Mejdej. Raczej nie ma co liczyć na wnęki w tych prostych modelach. Z założenia mają być dla kogoś kto pierwszy raz skleja model.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
07-12-21 10:18  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
henrykk   

Ale konstruktor mógłby się pokusić (gdyby chciał, miał czas, ochotę, gdyby się „jakoś opłacało“), zrobić dwie wersje; w wyposażeniem wnęk i z klapami zamkniętych wnęk tylko narysowanymi. Już były takie modele (kleję od 64 lat), ale nie pamiętam które konkretnie.
Można też samemu dorobić...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
07-12-21 11:35  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Ok może nie każdy początkujący marzy o wnękach dlatego są one w postaci grafiki, ale jak jednak będzie się chciał pokusić o ich wykonanie w wersji uproszczonej to będzie miał je do dyspozycji, a modelarze bardziej doświadczeni na pewno sobie takie wnęki zrobią. Jak wspominam swoje początki – jako pierwszy model dostał mi się Tiger VI z MM – 1998. Model zrobiłem jak umiałem i jakoś się nie zraziłem jego zbytnią trudnością jak na pierwszy model. Kolejne modele to już były w większości samoloty (ale i okręty, czołgi, samochody) i jako początkujący najbardziej rozczarowywało mnie brak wnęk w tych prostszych modelach jeśli chodzi o samoloty, dlatego dość wcześnie z nich zrezygnowałem i kupowałem już takie trudniejsze z wnękami i o większej szczegółowości. Wtedy miałem mnóstwo czasu na sklejanie :D.
W przypadku modeli dla poczatkujących z WAK, które mają bardzo fajną grafikę i są poprawne kształtowo, jak i spasowanie jest fajne, po prostu brak mi takich podstawowych elementów, które za bardzo nie utrudniają budowy. To nawet mój 5 letni syn jak zobaczył, że w skrzydle obecnie budowanego Bloch-a 152 C2, wnęki są jako grafika zadał pytanie:

syn: Tata czy ten samolot miał składane koła
ja: Tak
syn: To dlaczego tu nie ma dziur na koła ?,
ja: bo to model dla początkujących i to takie uproszczenie
Syn: ale na prawdę miał dziury tak?
ja: Tak miał wnęki
syn: To musisz je zrobić, bo bez tych wnęk na kołach to nie będzie tak jak miał prawdziwy.

Sami widzicie 😊

Dobra nie zaśmiecam wątku. Wracając do tematu już Grudzień, wiec Kartonowa Kolekcja powinna niebawem coś wydać 😊.

--

 
07-12-21 13:10  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nowość (albo nie ?) z WAK'u...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-12-21 10:08  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 



Znalezione na allegro. Ktoś coś wie na ten temat?

--

 
10-12-21 10:36  Odp: Nowości i zapowiedzi 2021 - wątek informacyjny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pewnie w poniedziałek będzie oficjalna zapowiedź ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 50 z 55Strony:  <=  <-  48  49  50  51  52  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024