FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 120 z 121Strony:  <=  <-  117  118  119  120  121  -> 
29-12-20 22:38  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
yak   

Hosanna, wszystko z biurka w kąt lub do pudełek, szuflad. Na matę zapraszamy czaplę.
https://www.youtube.com/watch?v=ACa6joQ9M5Q?
Uradowani, uradowani jesteśmy!!! Czapla, patrz czapla :-)

Post zmieniony (29-12-20 22:39)

 
29-12-20 22:49  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Grigorij     

cena za MMa 48 zł / zobaczenie miny Sztukmistrza - bezcenne

 
30-12-20 08:53  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

o ja cie nie pier...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
30-12-20 08:55  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Grigorij     

MM Cant w Kioskach Ruchu już jest info od kolportera,
zgodnie z zapowiedzią na stronach LOK-u

Pozdrawiam

 
30-12-20 18:33  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
yak   

Kartonowa Kolekcja podaje nową datę ukazania się kolejnego modelu: 12 stycznia 2021 r.

 
31-12-20 11:28  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

CANT jest w kiosku - widziałem naocznie.

--
Vivat czołgusie!

 
31-12-20 12:08  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Jak na ostatni dzień roku przystało pora na krótkie podsumowanie.
W tym roku odnotowałem identyczną ilość modeli jak w ubiegłym - 211, czyli mimo pandemii nasze hobby trzyma się całkiem nieźle.
W odwiecznej rywalizacji między Dwoma Wiodącymi Wydawnictwami bezapelacyjnie wygrał Answer, który wydał 61 modeli czyli niemal 1/3 wszystkich. GPM nie załapał się nawet na drugie miejsce (z 22 modelami), bo więcej wydało ukraińskie Bumażnoje Modelirowanie. Oczywiście to tylko ilości tematów, a ich obszerność czy jakość to już inna sprawa.
Nie pojawiły się (chyba) żadne nowe wydawnictwa (Card Army to nadal Answer), żadno też nie zniknęło (Modelik nadal w hibernacji). Z uśpienia wyszło Sklej Model i proArte. Wiatru w żagle nabrał Model Hobby. Pozostali wydawcy szli swoim tempem.
Największym wydarzeniem była chyba histeria związana z oczekiwaniem i wydaniem Canta przez MM. Sporo emocji wywołała też dyskusja między A. Halińskim i M. Dworzeckim w sprawie praw autorskich, udziału w tworzeniu modeli itd.
Mnie udało się kupić aż dwa modele (Langustę i Patriota), co uważam za spory sukces i jestem zadowolony. Ptaszki ćwierkają, że nowy rok ma być w segmencie współczesnej pancerki jeszcze lepszy i już ostrzę sobie pazurki na przynajmniej 2, a może i 3 modele.
Na koniec prośba do wszystkich czytających: zajrzyjcie proszę na pierwszą stronę i sprawdźcie czy coś co wisi jako zapowiedź nie zostało już wydane. Jutro założę nowy wątek na nowy rok i chciałbym, by ta lista była w miarę rzetelna.

Na koniec życzę nam wszystkim spełnienia modelarskich życzeń, Wydawcom by interes się kręcił, a uczestnikom tego forum więcej życzliwości dla siebie i cierpliwości w oczekiwaniu na modele.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
31-12-20 12:28  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
skarczew   

@Norvik:
[z] Flakpanzer I - 1:25 (Model Hobby)

Tutaj sytuacja podobna jak z Burzą i Orłem z tego wydawnictwa - modele niby wydane, ale na stronie nadal niedostępne.

Post zmieniony (31-12-20 12:38)

 
31-12-20 12:38  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
skarczew   

@Norvik:
I jeszcze mała uwaga: spis nie uwzględnia modeli wydanych w postaci elektronicznej... O ile jestem w stanie zrozumieć to podejście, to przy okazji wypada wspomnieć że model USS ENTERPRISE CV-6 z https://flynavymodels.com/, dotychczas dostępny w wersji elektronicznej, jest także dostępny w postaci wydrukowanej, o tu:
https://flynavymodels.com/prod/uss-enterprise-cv-6-in-action-during-1944-1945-printed-version-of-the-model-scale-1-200-shipping-is-included-in-the-price/

 
31-12-20 12:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2020 - wątek informacyjny
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

A wracając do modelu ANSWERA Pz.Kpfw. 35R 731(f) z wieżą T-26 to numer ma numer 2/2022. Jaki jest sens wybiegać tak z numeracją? Z kolei MM ma 10-12/2015. Jest w tym logika?

--
Vivat czołgusie!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 120 z 121Strony:  <=  <-  117  118  119  120  121  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024