FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 22Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-12-20 11:54  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Grigorij     

tak B- 17 zrobią srebrne a dalsze B w kolorze metalicznym poszycia - tylko po to żebyśmy mieli przez najbliższe n-lat mogli bić o co pianę.
Marzyciel.

 
30-12-20 12:23  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No to teraz powinien nastąpić wysyp relacji na forum :)
Może coś w rodzaju multirelacji się trafi ??

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
30-12-20 13:21  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Myślę, że wielu zapał do relacji ostygnie po obejrzeniu modelu. Sam kupiłem 2 egzemplarze w kiosku ruchu (jak za dawnych lat:-)) bez przeglądnięcia i powiem, że model na pewno do łatwych nie należy. Mimo wszystko robi wrażenie i warto było czekać.

 
30-12-20 13:52  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Temat gorący, spodziewam się przynajmniej 8 stron dyskusji ... ;-) Byle kulturalnej i rzeczowej.
Nie ma się co dziwić emocjom po kilkuletnim oczekiwaniu i zapowiedziach...
Teraz czekam na pierwszą relację - będzie to pokaźny,duży model. Z pewnością będzie robił wrażenie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-20 14:04  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
yak   

Poczułem się yak :-) za młodych lat, gdy biegało się od kiosku do kiosku powtarzając w kółko jedno pytanie. Tym razem kilkanaście km autostradą do najbliższego empiku, ale pytanie "czy jest Mały Modelarz" brzmiało jak na początku lat 80 i miało moc odmładzającą. Panowie szanujmy wspomnienia, wspomnienia są zawsze bez wad :-)
Dziś na macie!!!!

 
30-12-20 14:18  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Ja muszę przyznać, że po dziesięciu latach niesklejania (ostatni raz skleiłem jakiś model w wakacje przed studiami) i sprzedaniu swojej kolekcji nabrałem ochoty na kupno i sklejenie tego modelu.

 
30-12-20 14:36  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
SeWo77   

Wygląda obiecująco, brakuje mi tylko siatki nitowania płatowca.

 
30-12-20 14:36  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@panapnek
Myślę chyba, że Ci odradzam. Nie wygląda mi to na model dobry "do powrotu" do sklejania. Tak siedzę teraz przy drugiej kawie i analizuję trochę dokładniej niektóre sprawy i już widzę, że mały jest procent "małego" w "Małym Modelarzu". Sam silnik to 4 rysunki (plus oddzielny rysunek cylindra) i z każdego coś wynika, a i tak mam rzeczy nie do końca jasne. Pewnie do części się dojdzie, reszta wyjdzie w trakcie sklejania (jak powiedział Grigorij - Marzyciel), ale już wiem, że łatwo nie będzie. I tylko czekam, żeby ktoś przede mną zaczął go ciąć. Są braki w rysunkach (np. dla nóg pływaków), bez podposzycia pewnie się nie obejdzie, dodatkowe wręgi też się pewnie przydadzą.

Post zmieniony (30-12-20 14:40)

 
30-12-20 14:54  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
yak   

Czy ktoś w instrukcji dostrzegł informację o grubości tektury do podklejenia? Wydaje mi się, że muszę zgadywać, ale może to już oczy nie te....

 
30-12-20 15:04  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Obejrzałem sobie w miarę dokładnie i powiem tak - ciemność widzę !!
Obym się mylił, ale prognozuję, że kilka (?) osób zacznie, a jeśli w przyszłym roku jeden model zostanie zbudowany to będzie wielki sukces !
Powodzenia życzę temu kto pierwszy zacznie relację.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 22Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024