FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
27-02-21 09:42  Odp: [R] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

O proszę, jaki ładny "ołówek" :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-02-21 21:00  Odp: [R] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Model wychodzi świetnie. Natomiast te krechy wyznaczające środek to jakieś nieporozumienie.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
01-03-21 12:08  Odp: [R] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dzień dobry! Witam po owocnym weekendzie. Udało mi się przykleić dużo drobiazgów, popsuć to i owo ale postępy są. Zamontowałem podwozie, płetwę ogonową, obudowę działka, zbiornik paliwa, pylony, klapy, lotki, drzwi podwozia głównego i jakieś tam inne drobiazgi. Na poniższych zdjęciach oprócz nowych elementów, dobrze widać wpadkę kolorystyczną w tej wycinance.



Stateczniki poziome na razie nie przymocowane, założone tylko do zdjęcia. Nie podoba mi się sposób mocowania skrzydeł i stateczników poziomych, na bagnety z drutu. Ciężko ustawić symetrię, mi się niestety nie udało. Pokażę szczegóły w podsumowaniu budowy, przy okazji galerii końcowej.



Niestety upaćkałem farbą drzwi luku przedniego podwozia, potem je uszkodziłem próbując czyścić :/  Na razie ich nie montuję, będę kombinował ze ścinkami. Do końca pozostały do przyklejenia dwa zbiorniki paliwa, owiewka, rurka pitota i kilka drobiazgów.

Po uwagach kolegi Cevy (teraz też air_22) doszedłem do wniosku że napiszę szczegółowe podsumowanie tej wycinanki przy okazji galerii bo pomimo że jest to wg mnie dobry projekt to jest w nim dużo drobiazgów które warto by poprawić.

Pozdrawiam wszystkich czytających i do zobaczenia w galerii końcowej!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
01-04-21 14:51  Odp: [R/G] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dzień dobry, witam w galerii końcowej. Od razu przyznam się że model został ukończony niecały miesiąc temu. Galerię pokazuję dopiero teraz bo podchodziłem do sesji zdjęciowej trzy razy ale nie potrafiłem sobie poradzić z ziemniakiem, który nawiasem mówiąc jakoś dziwnie się ostatnio zachowuje. Wybrałem najlepsze zdjęcia ze wszystkich sesji i mam nadzieję że wystarczająco na nich widać.

W krótkiej wersji podsumowania powiem że model nie jest pozbawiony błędów ale pomimo to budowało się go bardzo przyjemnie. Jak dla mnie dwa największe problemy to numeracja części w instrukcji nie pokrywająca się zupełnie z wycinanką i te nieszczęsne błędy kolorystyczne. Dłuższa wersja podsumowania poniżej.

Błędy:
- Numeracja części w instrukcji nie pokrywa się z numeracją części w modelu i na rysunkach montażowych.
- Prawa lotka w złym kolorze.
- Niektóre elementy od spodu samolotu są szaro-srebrne zamiast szaro-brązowe.
- Wewnętrzne elementy wlotu powietrza i wylotu z silnika są za krótkie o około 1-2mm.

Problem/trudności:
- Karton łatwo się łamie, marszczy i rozwarstwia. Zaginanie elementów lub ciasne zwijanie wymaga nasączenia BCG.
- W instrukcjach brakuje wzmianki o otworach potrzebnych na hamulce aerodynamiczne przy montażu kadłuba. Po sklejeniu kadłuba przeróbki stały się zbyt ryzykowne więc nie robiłem hamulców.
- Brak grubości drutu przy szablonach. Tutaj nie ma problemu dopóki nie trzeba części zwinąć na drucie. Nie wszystkie element zwijane zeszły mi się wg zamysłu autora, wygląda to jakbym wykorzystał drut o włos za gruby.

Pozytywne
- Bardzo dobre spasowanie.
- Sposób montażu kadłuba, garba i skrzydeł wybacza błędy.
- Detalizacja modelu jest sensownie zrównoważona przez co model składa się bardzo szybko ale też nie ma przesadnych uproszczeń.
- Model bardzo dobrze oddaje sylwetkę samolotu.
- Ciekawe zaprojektowanie elementów stożkowatych, mają ściętą końcówkę ale zwijają się bardzo łatwo w ostre stożki.

Jest też kilka drobiazgów które małym wkładem bardzo poprawiłyby ten projekt, mianowicie linie podziału blach to czarne linie, nie światłocienie. Linie symetrii elementów są zbyt długie i grube, wystarczyłoby delikatne zaznaczenie o włos ciemniejsze od koloru elementu lub po prostu wykorzystanie kamuflażu do dopasowania elementów. Łączenie zbiorników paliwa można by przesunąć na spód elementu.

Reasumując jest to bardzo fajny projekt, buduje się go dość szybko, idealny na model relaksacyjny.



Kolejny model już się buduje ale nie robię relacji bo nie ma to zbytnio sensu (wyjaśnienie poniżej), więc do zobaczenia w kolejnej galerii :)



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
01-04-21 16:53  Odp: [R/G] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Zacny wykon i fajne posumowanie .
No to czekam na galerię kolejnego Miga . Jak już tak się wkręcisz , to z rozpędu jeszcze żółtego Capeti , Fishbed , 21 BIS , 21 BIS 8905 z orłem :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
02-04-21 09:10  Odp: [R/G] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tradycyjnie już świetne wykonanie. Nic tylko podziwiać i gratulować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-04-21 23:03  Odp: [R/G] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny model!
Gratuluję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-04-21 07:04  Odp: [R/G] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Świetny model.
Gratulacje.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
03-04-21 09:30  Odp: [R/G] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Cudnie!
Gratuluję!

 
03-04-21 09:54  Odp: [R/G] MSModel MiG-21MF 7809, 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Elegancko i bardzo czysto:-)
Świetny model, gratulacje!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024