FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-12-20 07:12  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!! Wysoko dzierżysz sztandar umiejętności modelarskich. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-20 07:53  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super, pamiętam jak przyniosłeś zaczęty kadłub na GEKO. A potem cisza, ale jednak ciąg dalszy nastąpił. I to w jakim stylu ! Piękne i czyste wykonanie. Poza tym model świetnie opracowany graficznie. Standard to jedyna sensowna opcja w wypadku tego opracowania.

Tomek

 
21-12-20 08:54  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję bardzo za czytanie moich wypocin i za komentarze. Dodam tylko że przez dekadę od rozpoczęcia modelu, mój warsztat trochę się polepszył. Niektóre rzeczy zrobiłbym dzisiaj inaczej, być może z lepszym efektem końcowym.

Mariusz: dziękuję za linka do filmiku, robi wrażenie. Może kiedyś się uda polecieć :)

Kemot: uszkodzeń nie widać bo miałem dwie wycinanki. Wszystkie uszkodzone elementy robiłem drugi raz co nie zawsze było takie dobre. Pierwszy zestaw owiewek silników był o niebo ładniejszy bo wygniatałem elementy żeby nie były takie kanciaste. W drugiej wersji już mi się nie chciało...

Tede: zapomniałem o tym ale rzeczywiście przyniosłem kadłub na GEKO, już po wymianie pofalowanych burt. To było jakieś 8/9/10 lat temu. Niedługo po tym przyniosłeś surówkę Fokkera F.VII, którego mam nadzieję zrobić w niedalekiej przyszłości. Zaraz gdy przejdzie mi trauma lepienia trzech silników gwiazdowych :D

Wszystkim których nie odpisałem indywidualnie dziękuję bardzo za czytanie i komentowanie.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
21-12-20 10:31  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Toś mi zaimponował w tem momencie, Renatko :) Mnie zawsze marzyła się cioteczka w zimowym kamuflażu spod Stalingradu ;) I kiedyś powstanie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-12-20 11:12  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ekstraklasa.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
21-12-20 14:25  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
henrykk   


„A swoją drogą zawsze mnie ciekawiło, dlaczego ten samolot ma tak rozwiązane usytuowanie skrzydłowych silników…“

Zadałem to pytanie na forum niemieckim i oto odpowiedź;
Silniki były wbudowane pod kątem 6° „na prawo“ i „na lewo“ od osi ciągu silników, przez co pełen ciąg śmigieł, które nie były przestawialne, nie wpływał negatywnie na osiągi, czyli w sumie nie obniżał mocy oddawalnej. Przy ewentualnej awari jednego bocznego silnika „ciągnął“ pozostały silnik przeciwko hamującemu efektowi skrzydła uszkodzonego silnika, przez co samolot ławiej było sterować. To z koleji podnosiło rzecz jasna bezpieczeństwo lotu.

Pięknie wykonany model – gratulacje! Mam na składzie i też będę budować, ale „oczywiście“ w barwach „LOT“u.

--
Pozdrawiam
Henryk

 
21-12-20 15:45  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ale operacje plastyczne się udały i model wygląda świetnie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-12-20 15:47  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Renia - świetny model ! :-)

Jego wymiary robiły wrażenie, gdy pokazywałeś nam go ostatnio na GEKO on-line. Ale podobno rozmiar nie ma znaczenia, jak łżą niektóre:-)
Fajnie, że po tylu latach wróciłeś do modelu i skończyłeś go z tak znakomitym efektem. Wiem, ile potrzeba samozaparcia, aby dokończyć budowę, którą zaczęło się lata temu - w dodatku wymieniając część z powodu dotychczasowych uszkodzeń. Po prostu się nie chce:-) Ty dałeś radę.
Dodatkowym smaczkiem dla mnie był fakt, ze mogłem praktycznie na żywo uczestniczyć w powstawaniu tego modelu, podczas "sklejania na ekranie by GEKO", gdy u Jańcia plumkała muzyka, a my sobie spokojnie wycinaliśmy kolejne elementy:-)

Gratulacje!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-12-20 20:18  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Człapał ,człapał aż w końcu się doczłapał . A teraz będziesz się dziwował ile to miejsca zrobiło po skończeniu ciotuni . . Widziałem go w tailach a chciałbym ocenić go organoleptycznie bo wizualnie to miodzio !


Pozdrawiam .

 
21-12-20 21:37  Odp: [G] Ju-52/3m 1:33, GPM
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Dodam że ze względu na większe bezpieczeństwo lotu, o którym pisze Henrykk był to ulubiony samolot Hitlera. Jeden okaz jest w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. A model ładny;)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024