FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
17-12-20 16:58  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

jhradca: jest takie stare, mądre przysłowie: "Jak Cię widzą, tak Cię piszą".

Tak, oczywiście - styl i kultura wypowiedzi Ramma jest tak skandaliczna, że całkowicie przyćmiewa ich wartość merytoryczną, nawet jeśli ma ona "wartość dodaną".
Problem z tym Panem nie jest od dnia dzisiejszego, ale rzekłbym "od zawsze" - i nic się w tym aspekcie nie zmienia.
I nie piszę tu jako wydawca, broniący innych wydawców - tylko jako zwyczajny, uważający się za osobę kulturalną - człowiek.
Na tym forum jest wiele mądrych i pożytecznych dyskusji, które prowadzone są w sposób cywilizowany.
Czasami bolesnych dla wydawców i autorów modeli (w tym mojej osoby), ale absolutnie akceptowalnych co do ich formuły.
Tak to forum powstawało i tak to drzewiej bywało. A teraz?
Czy zauważyłeś, ile osób zajmujących się projektowaniem i wydawaniem modeli nie udziela się już na forum?
Zgadnij dlaczego?

Ja nie sugeruję, aby wszyscy kupowali nowe modele jak leci, ale jak już ktoś tu napisał - mówimy o kartonowych modelach, a nie lekarstwie na raka.
Tu jest wielka i zasadnicza różnica.

Dopóki styl wypowiedzi Ramma nie ucywilizuje się i nie osiągnie poziomu kulturalnej dyskusji (a w to niestety nie wierzę), wartości merytoryczne jego wypowiedzi, przynajmniej dla mnie, nie liczą się. Sorry - mam do tego prawo.
Jeżeli Tobie jego styl nie przeszkadza - dyskutuj z nim.

--

Post zmieniony (17-12-20 17:02)

 
17-12-20 18:17  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Styl mi przeszkadza, co zaznaczam w prawie każdym wpisie w tym wątku nie mówiąc o przyłączeniu się do apelu Rafaela. Dyskutowałem nie tyle z Rammem co z jego "dowodem", no ta bene poddając w wątpliwość, że dotyczy Orła. Problem jest to, że zdjęcie jest zamieszczone na stronie, której trudno zarzucić ignoranctwo w kwestii Orła i które trudno olać. A już na pewno nie dlatego, że wskazał je Ramm.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-12-20 19:44  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolego Syjek aka Łysa Pała, panowie wydawcy, przyjaciele, forumowicze, rodacy.

Wszystko chodzi o pieniądze!!!

Projekt zrealizował chłop z zagranicy bo opłacenie jego było tańsze niż zlecenie tego komuś z Polski. Modelarstwo stało się sposobem na życie i większość wpisów broniących statek MODEL HOBBY to osoby z grona znajomych publishera- Piotra Walo.

Gdzie głosy osób kumatych w temacie marynarskim, zwiazanych z PMW????

Wydawnictwo tamto zapłaciło $$ za projekt i go broni. Hajs musi się zwrócić, zrobimy toczone torpedy zarobimy x2. Tak działa każda firma nie ważne czy to NEPTUNIA czy SZKUTNIK czy MODELAR.... OKRĘTOW.... To ich sposób na życie.

W kręgu morskim są osoby, które dalej działają, ale już dawno powinny odejść na emeryturę ich wiedza zatrzymała się na latach 90. (ctrl+C, ctrl+V)

Reasumując. Ten model to przerysowane plany z 38, które dostarczyło wydawnictwo.
Aby zarobić okłamują WAS że zrobili model na 40 rok.

Jam mam gdzieś pieniądze. Dobrze żyje, nie narzekam.

P.S. @Kari Oj chłopie, ale z ciebie typ......


--
Rock Honor Ojczyzna

 
17-12-20 20:33  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

A ciul mnie to obchodzi? Niech zarabia kto na kim chce, jak będę chciał to kupię. To już konsument decyduje. Jestem raczej miernym obserwatorem takich tematów bo okręty lubię alebto i tak nie moja bajka. Jeśli przedkładasz nad merytorykę pieniądze to chyba Ci ich brak

--

Post zmieniony (17-12-20 20:35)

 
17-12-20 20:47  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Panowie moderatorzy wnioskuję o zamknięcie wątku lub jego oczyszczenie i pozostawienie tylko postów odnośnie zapowiedzi.
Wniosek motywuję coraz mniej subtelnymi wycieczkami osobistymi.

--
Pozdrawiam! Piotr

 
17-12-20 20:48  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Temat rodem z Gadu-Gadu. Daleko odeszliśmy od meteorytyki.

Revan, widzisz okręty to nie Twoja bajka, a ja jestem człowiekiem morza i bardzo mi na nich zależy. Nic tak nie boli jak fuczerka wydawnicza. Dla mnie mogą wydać Łosia czy Karasia ze śmigłem na ogonie, ale jeżeli robią coś z okrętami wtedy się uruchamiam.

Pogląd jest jak d.upa. Każdy ma inny.
Ja mówię jak jest, a w temacie Marynarki Wojennej jest źle.... metr mułu i kamieni kupa.

--

Post zmieniony (17-12-20 20:49)

 
17-12-20 20:57  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
orkan   

Wracając do tajemniczego,,bombla" ze zdjęcia przedstawionego przez kolegę Ramma , które mylnie zinterpretowałem jako opływkę pochwy wału śrubowego dochodzę do wniosku ,że ów obraz nie przedstawia Orła.
Ze zdjęcia wynika ,że ów ,,bombel"stanowi integralną część kadłuba a nie jest konstrukcją nadbudowaną. Twierdzenie ,że podczas stosunkowo krótkiego remontu w Angli można w taki sposób dobudować widoczną konstrukcję jest fałszywe. Biorąc pod uwagę zakres prac jaki musiałby
być przeprowadzony i czas remontu jest to niewykonalne. W tej sytuacji wykonać mogła go tylko stocznia De Schelde w czasie budowy a więc byłby widoczny na planach jednostki.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
17-12-20 21:03  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

orkan - jestem tego samego zdania.

--
Pozdrawiam! Piotr

 
17-12-20 21:06  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ciekawy zestaw zdjęć wrzucił Wiśniowy. Po ustawieniu marynarzy na pokładzie i odbiciach na wodzie widać, że to jest to samo zdjęcie a cała gównoburza zaczęła się właśnie od tego zdjęcia. To co podnosi orkan też wydaje się sensowne, tym bardziej, że kadłub Orła miał być spawany a nie nitowany. Tak więc uwagi Ramma stają pod coraz większym znakiem zapytania. Do zdjęcia przydała by się notatka o źródle.

Post zmieniony (17-12-20 21:07)

 
17-12-20 21:14  Odp: [Z] Polski okręt podwodny - ORP Orzeł - MODEL HOBBY
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Źródło..... data publikacji 2016.
https://wiekdwudziesty.pl/marynarka-wojenna-rp-w-kolorze/

Źródło 2
https://www.zeeuwsarchief.nl/maisi_ajax_proxy.php?mivast=239&mizig=261&miadt=239&miaet=14&micode=7521&minr=27183603&milang=nl&misort=unitdate%7Casc&mizk_alle=poolse&miview=viewer
--

Post zmieniony (17-12-20 21:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024