FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
13-12-20 23:29  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witaj Pat,
Wykonanie Twojej Arizony bardzo mi się podoba. Fajnie, że dodajesz w relacji zdjęcia elementów przed sklejeniem. To pomaga szczególnie początkującym.
Do zaginania pod kątem używam przyrządu do elementów fototrawionych. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Poniżej kilka zdjęć z procesu zaginania. Czasami „ząbek” zgrywa się z szerokością elementu wtedy po zamontowaniu możemy zagiąć trzy ścianki.


Do wyoblania koledzy podpowiedzieli mi i zakupiłem narzędzia widoczne na zdjęciu poniżej.



Powodzenia w dalszej budowie.

Pozdrawiam
Adam

--

Post zmieniony (14-12-20 06:16)

 
14-12-20 06:53  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale retusz i dokładność nadal kuleje :( Na spokojnie proponuje obrabiać każdą cześć. Precyzyjnie wyciąć i wyretuszować uformować co potrzeba i dopiero na model.

--

Post zmieniony (14-12-20 08:37)

 
14-12-20 08:13  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
marcco.life   

Taki projekt z Twoim doświadczeniem to jak zdobywanie Everestu na boso... Kadłub udało Ci się poskładać do kupy choć bez odpowiedniego wzmocnienia i prawidłowego retuszu. To będzie miało swoje konsekwencje w dalszej budowie. To taka bomba z opóźnionym zapłonem. Wiem co mówię bo każdy kiedyś przez to przechodził... Ja również. Jednak samozaparcia i wytrwałości widać że ci nie brakuje 😁 Życzę powodzenia.. Będę bacznie obserwował twoje relacje.

 
04-02-21 13:59  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Musiałem sobie zrobić przerwę od klejenia przez glebę na rowerze i w konsekwencji skręcony nadgarstek.
W formie rehabilitacji zrobiłem kilka elementów:

Coś co nie wiem czym jest, a chciałbym wiedzieć. Ktoś podpowie?





Komin. Nie mogłem się doczekać żeby go zacząć robić


no i mam





Brakuje elementów, których wycinanka nie zawiera. Będę je robił później.


Posegregowałem sobie w końcu wszystko wraz z laserami. Myślę, że będzie łatwiej i trochę szybciej.



Do następnego

--
Relacje:
USS ARIZONA

 
04-02-21 15:15  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewnie jakieś wyciągarki. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Świetnie Ci te elementy wyszły, bardzo czysto i równo. Po wpadce z kadłubem, widać bardzo duży progres.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-02-21 23:04  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ale ten komin wygląda znajomo :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-02-21 07:55  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Pat zaciśnij zęby i zrób kadłub od nowa bo patrząc na te pięknie wykonane detale to by było arcydzieło!:-) czystość i idealny retusz przykuwa uwagę. Potem ktoś może mieć wrażenie, że ten model budowały dwie różne osoby:-)

 
05-02-21 08:14  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

No fajnie, fajnie, czyściutko i równo. Może spróbujesz relingi samodzielnie? Czy poręcze wokół komina to też fototrawione? Wiem, że to bardzo ułatwia, a samodzielne bardzo utrudniają i komplikują, ale jednak coś tam przestrzennie "nie płaskiego" wnoszą. Oczywiście jeśli czujesz się na siłach i jest chęć zmierzyć się z drutami.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-02-21 09:33  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Pięknie, ładnie i czysto sklejone elementy.
Ale czy te wzmocnienie osłony pomostu komina nie powinny być od strony wewnętrznej?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-02-21 12:23  Odp: [R] USS Arizona B-39 1:200 GPM nr. kat. 585 (2020 rok)
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spychacz
Dzięki za podpowiedź odnośnie elementów. Łatwiej mi będzie szukać to w necie. Dzięki również za słowo uznania. Dużo do aktualnego efektu przyłożyły się twoje relacje, z których sporo się nauczyłem.

Adam 12
Poszperałem u Ciebie i już widzę, że chodzi o komin od USS New Mexico. Prawie identyczne są.
Bardzo ładnie go zrobiłeś. Z czego wykonałeś to orurowanie, które jest z tyłu?

Sebastian W.
Na pewno nie zrobię kadłuba jeszcze raz. Po retuszu nie jest
taki zły ale faktycznie do ideału mu dużo brakuje i zrobiłbym go teraz inaczej. Okręt robię dla siebie i na początku tematu napisałem, że będę się na nim uczył. To też dodaje jakiegoś uroku gdy można pokazać swój progress na jednym modelu.

Sven
Jakoś podobają mi się te relingi wycinane laserowo. Kiedyś zrobię na próbę samodzielnie ale już nie na tym statku. Poręcze też wycięte laserowo. Widać je na zdjęciu z częściami od komina w lewym dolnym rogu.

Najger
Wprawne oko z tymi podporami. Są do góry nogami. Jak się zorientowałem to było już za późno. Pomyślałem, że jest to kropla w morzu jeśli chodzi o babole na tym projekcie, a odklejając mogę tylko narozrabiać.

--

Post zmieniony (05-02-21 12:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024