FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-12-20 10:31  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jako zwolennik wykonywania gąsienic z pojedynczych ogniw muszę stwierdzić, że te paski wyglądają świetnie:-)
Podziwiam trzymanie się standardu i retuszowanie tych drobinek. Wygląda naprawdę imponująco.
Za chwile układ jezdny będzie gotowy, więc czeka Cię już sama przyjemna praca - co prawda nadal z drobinkami, ale już nie tak monotonna:-)
Chociaż - osobiście najlepiej się pracuje nad masową produkcją - jakoś sam proces jest bardziej zgrany niż babranie się nad pojedynczym elementem:-)
Czystość na najwyższym poziomie - brawo!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-12-20 15:22  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Stug. O wyższości pojedynczych ogniw nad paskami w ogóle nie ma co dyskutować, kto chociaż raz zrobił ten wie. Robiłem dawno temu, przy SU-85 gofry od Qnia, fakt, ten masochizm miał swój urok, a składanie ogniwa do ogniwa to coś co każdy modelarz powinien raz w życiu przeżyć :) W tym modelu zagęszczenie pasków i zębów jest znaczące i kluczowe, faktycznie z racji gabarytu gąski z pasków dają radę. Gdyby były dwa razy większe lub bogato ożebrowane -wtedy inna sprawa.

Aktualizacja. Druga taśma jakoś sprawnie poszła, aż się zdziwiłem. Założywszy ją poszedłem dalej. Pod nóż dostały się błotniki, jeden z bardziej wymagających elementów modelu jeśli chodzi o formowanie. Nie jestem zachwycony, kliny na tym zaobleniu, mam wrażenie, mogły by być ciut węższe. Oczywiście to dziesiąte części milimetra, ale ze szparami było sporo walki... Po raz kolejny dobry efekt dało rozrysowanie części bez czarnych obwódek. Jak klin wytnie się po skosie, czyli tak:

... to da się to, po przesmarowaniu nieco BCG uformować i skleić wszelkie obłości bez retuszu.

Po zainstalowaniu błotników zabrałem się za największe (z tego co zostało) elementy, czyli klapy. Pod klapami trzeba było powklejać nity, tutaj zainstalowane zostały 0,6 mm laserowo cięte z Draf Model. Delikatna materia ale innych nie miałem, te 0,8 mm z GPMu przy nich wydają się gigantyczne :) Ogólnie zostało jeszcze sporo drobnicy i trzeba dobrze przemyśleć każdy kolejny ruch, tak by nie uszkodzić tego co już przykleiliśmy do modelu. Tak to wygląda na chwilę obecną:









Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-12-20 20:52  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wykonujesz to maleństwo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-12-20 09:17  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetnie wyszły te obłości, szczególnie, gdy się uświadomi jak małe są te listki.
Nie miałeś problemów z wycinaniem elementów bez czarnej linii? Czasem chyba ciężko trafić?:>
Odnośnie nitów to od lat stosuję do ich wycinania ołówków automatycznych - średnice od 0,3 do 1 mm. Najpopularniejsze 0,5 mm załatwiają sprawę przy małych modelach. Trzeba się trochę nadziubać, ale na raz wycina się 5 sztuk, wpycha do środka i sam proces ich wytwarzania jest bardzo szybki.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-12-20 15:26  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Wygląda już teraz wspaniale, czysta robota pod lupą :)

--
pzdr
-----------
ams



 
07-12-20 20:03  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie!
Stug -faktycznie, to prawda, bez tych linii krawędzi wycina się trudniej, koniecznie przy dobrym oświetleniu. Koniec końców jestem zwolennikiem, zwłaszcza przy tak filigranowym modelu się to sprawdza. Co do nitów to pozostanę przy tych laserowych. Gdy są w ramce da się całość wyretuszować jeszcze przed odcięciem (bo wisi taki nit na małym ułamku obwodu). Nity wycinane z zapasu koloru i tak trzeba wyretuszować po obwodzie, mimo że front ma najwłaściwszy kolor jaki się da. Co kto lubi ;)

Przyszła pora na część silnikową. Jak będę robił dioramę sycylijskiej chałupy sobie z okiennicami poradzę :D. Oto żaluzje, gdyby kogoś przeraziło lubi nie przekonało takie rozwiązanie to jest jeszcze wersja uproszczona.







Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-12-20 11:14  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piękny standard z dopieszczonymi obłościami.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-12-20 12:10  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grzesiu, ja nie chcę nic mówić, ale wyrosła Ci niezła konkurencja w kategorii modeli niemalowanych ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-12-20 12:55  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ooojjj Rafaelu, muszę interweniować :) to nie te poziomy, aczkolwiek modelarstwo jakie proponuje Stug to -nie ukrywam- to co lubię, tematycznie i warsztatowo. Ja na razie tylko odtwórczo podchodzę do modelarstwa, drobnymi krokami wprowadzając patenty. Nie rzucam się od razu do rwącej rzeki, w przeciwieństwie do Stuga, który do niej wskakuje i jeszcze pływa :) (vide L6/40, czy plywające teciaki)
Ale miło mi, że się podoba, staram się nie dać ciała i pokazać, że niszowe projekty też potrafią dawać mnóstwo frajdy. Na tym etapie mogę już powiedzieć, że autor opracowania baaardzo poważnie podszedł do tematu, który nie miał, nie ma i nie będzie miał komercyjnego potencjału. Poza M 14/41 Cevy i Autoblindą Jurgena włoska pancerka leży i kwiczy, a szkoda, ciekawa jest, fikuśna :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-12-20 13:19  Odp: [R] Carro Veloce C.V. 35 Orlik 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na szczęście Orlik daje nam możliwość obcowania z takimi fajnymi tematami. Sama tankietka przecież była używana masowo. Zresztą problem z małymi modelami leży niestety w podejściu do nich przez projektantów. Mały, więc nieciekawy i można go zrobić byle jak.
Na szczęście Bartek Kołek (bo chyba on jest autorem projektu tankietek C.V.) wykonał kawał dobrej roboty.
A ponieważ wykonawca odwala jeszcze lepszą robotę, o efekt końcowy można być spokojnym:-)
Guciu nie jest konkurencją - jest wybawieniem!:-)
Podobne gusta, podobne podejście do modelarstwa... sama radość:-)

Z tą rwącą rzeką jest dokładnie odwrotnie:-) Ja tego C.V. się boję, bo pewnie mi nie wyjdzie, bo za trudny:-) A pewnie starczy leń mnie ogarnia:-)
Niezaprzeczalnym faktem jest to, że tak czysto kleić nie umiem. Staram się, ale nie umiem:-) Każdy ma przed sobą czyjeś pięty, do których sie nie dorasta:-) Ja widzę te od Gucia w pewnych elementach:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024