FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-12-20 23:20  [H] KONRADUS - tak zaczynaliśmy
Janusz_x   

Witam. .

Poszukując po archwach kilku grafik z tego forum ( z usuniętych tematów), trafiłem na ciekawą stronę, której zrzut prezentuję poniżej..



W związku z tym screenem mam pytanie.
Czy jak wynika z niego, Konradus wystartował w 2001 roku.
Jeśli tak, to w przyszłym roku stuknie mu 20 lat (piękny wiek jak na forum).
Trafiłem na to forum gdzieś ok. 2005 roku, więc siłą rzeczy nie pamiętam startu.

P.S. Wiem że to nie ten dział, ale może warto go przytrzymać w nim kilka dni, coby młodsi zobaczyli jak wyglądały początki?
Jeżeli nie, to proszę moderatora o przeniesienie do Karton Cafe lub usunięcie tematu i przepraszam za kłopot.
A Konradusa przepraszam za zrzut bez jego zgody.

Janusz_x

--

Post zmieniony (07-12-20 16:01)

 
06-12-20 23:56  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dwa pytania

1. Może rocznicowa impreza jak to się unormuje?
2. Czy Meteor jest skończony?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-12-20 06:55  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Mnie zawsze zastanawiała historia tej grafiki. Kto jest autorem modelu? I jak się domyślam z postu powyżej to Gloster Meteor?

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
07-12-20 07:58  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Dawno, dawno temu była jakaś wzorcowa relacja z budowy PO2:-) Ciekawe jak się potoczyła...

 
07-12-20 09:28  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
Janusz_x   

Witam.

Czy o tą relację chodzi?



P.S. Zaczynam dopiero korzystać z potimages.com, i jak na razie nie bardzo wiem jak wpływać na wielkość wklejanej grafiki.

--

Post zmieniony (07-12-20 09:36)

 
07-12-20 10:54  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak, Konradus wystartował w 2001 roku.
Forum pojawiło się później, acz mogę z dumą powiedzieć, że zarejestrowałem się jako uczestnik nr 4:-)
PO-2 2 lata temu z hakiem jeszcze istniał, chociaż raczej jako eksponat muzealny w pudełku po butach w domu Konrada - na etapie takim, na jkim została przerwana relacja, więc nie należy się chyba spodziewać zakończenia budowy:-)
Ale miło było zobaczyć go na własne oczy - nawet w kawałkach.

A propo jeszcze forum... Pamiętam pierwszy post Konrada pt: "Uruchomiłem forum - zobaczymy, czy chwyci...":-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-12-20 11:00  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeznik
tak, jest to meteor, autorem - elbow, zdjęcia chyba jeszcze razem robiliśmy ;-) są to czasy gdy funkcjonowała jeszcze strona modelarstwo.org (?)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-12-20 11:26  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
elbow 



 - 5

Cześć,
Meteor jak najbardziej skończony i ma się dobrze, może doczeka się galerii na jubileusz :)
Na początku Konrad potrzebował zdjęć modeli na rozruch galerii i oprócz Su-27 i Fokkera EV wysłałem też fotki (papierowe odbitki z Zenita, później odesłane z powrotem- takie czasy;)) tego Meteora w budowie. Zdjęcie tej "dżdżownicy" ujęło go na tyle, że wykorzystał je jako logo. Ot, taka historia.

Pozdrawiam,
Paweł

--

 
07-12-20 12:03  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzięki za wyjaśnienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
07-12-20 12:16  Odp: [P] Forum - kto mi odpowie?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ech... Łza wzruszenia się w oku kręci...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024