FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-11-20 13:29  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Gąski są wycinankowe, tylko je trochę uplastyczniłem.

Mam też już pierwszy wózek jezdny.


Pozdrawiam

 
27-11-20 20:48  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Zwróciłem uwagę na kołpaki kół. Są ładnie wyoblone ale chyba nie naciąłeś ich jak chyba przewidział projektant i zostały wąskie białe trójkaty. Będziesz je retuszował ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-11-20 19:31  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Kołpaki już maznąłem ;-)

Dzisiaj poskładałem podwozie w jedną całość, Gąski są przyklejone tylko do kół napędowych. Zastanawiam się nad przyklejeniem ich do pozostałych kół, bo jak dojdą ekrany to nic już w ich ułożeniu nie będę mógł poprawić.
Na dzień dzisiejszy czołg prezentuje się tak:




Pozdrawiam

 
29-11-20 21:16  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładnie to wygląda. Ja gąsienice delikatnie przyklejam do każdego koła, ale to kwestia ,,gustu" ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-12-20 17:30  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Prace trwają i model powoli zaczyna nabierać kształtów.

Zlikwidowałem boczne wizjery kierowcy i przedniego strzelca km. Podobnie z drzwiczkami wieży. Filtry lub cokolwiek to było na prawym błotniku też usunąłem. Postanowiłem też usunąć jedną rolkę podtrzymującą gąsienicę - zostały 3.

Teraz czeka mnie walka z ekranami.
W związku z tym mam pytania do znawców tematu.
1. Jak gęsta była siatka rozpięta na tych ekranach?


2. Czy od góry między ekranami a kadłubem też były rozpięte takie siatki jak na instrukcji?


Pozdrawiam

--

 
16-12-20 13:57  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Na większości zdjęć czwórek nie ma tych poziomo ułożonych siatek ale tu masz link właśnie do wersji j http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=151007 gdzie takie siatki są.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-12-20 15:09  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Widzę, że muszę jednak się odezwać ;-)

Ekrany górne na kadłubie i wieży były przewidziane i fabrycznie montowane. Większość zdjęć tych wersji J to wraki, więc czasem ich brakuje...ale leżą często nieopodal zniszczonego czołgu...

Hosted on Fotki

ausf J z Kołobrzegu

Hosted on Fotki

I wymiar siatki.




Pozdrawiam !

Post zmieniony (16-12-20 15:30)

 
16-12-20 16:23  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Na zdjęciu do forum, którego link podałem, siatki są zamontowane. Zastanawia mnie sens ich zakładania. Siatki miały powodować eksplozję ładunku kumulacyjnego w oddaleniu od pancerza. Ale siatki ustawione poziomo do lini strzału nie chronią pancerza przed strzałem z boku. Czy dobrze podejrzewam, że one miały za zadanie zabezpieczyć przed strzałem z np. z piata czy bazooki z okien budynku ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-12-20 20:19  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dzięki za wyjaśnienia.
Sam się zastanawiałem nad sensem tych poziomych ekranów.

Niestety zrobiłem takie siatki jakie były na szablonach. Oczko 1x1 mm - może za duże ale tak już musi zostać.

Mam nadzieję, że żona się nie dopatrzy braku sitka w kuchni ;-)

Czy profil do którego były mocowane ekrany to była rura czy też bywały kwadratowe, bo w wycinance są te drugie?

Pozdrawiam

 
16-12-20 20:50  Odp: [R] Niemiecki czołg średni PzKpfw IV J GPM
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ekrany siatkowe były montowane na stelażu rurowym. Generalnie ten model...niewiele ma wspólnego z jakimkolwiek ausf J. więc nie wiem czy jest sens się dopatrywać błędów i usunąć tylko część z nich...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024